Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 26. dub 2024 3:11:34



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Batoh Condor Venture pack 
Autor Zpráva

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Batoh Condor Venture pack
Už nějakou dobu jsem se sháněla po batohu na EDC (pro ty co nevědí, every day carry znamená to co nosím každý den s sebou), který bych nosila hlavně do města, ale i na občasné výlety či tůry do přírody. Nakonec jsem se rozhodla pro batoh Venture pack od firmy Condor. Zde jsou mé první dojmy a základní informace o tomto batohu, které po nějaké době užívání doplním o poznatky z praxe.

Nejprve tedy základní informace:
Rozměry:
- Šířka 300 mm
- Výška 500 mm
- Hloubka 175 mm
- Obsah 27,5 L
- Materiál: 1000D Cordura
- Vyrábí se v barvě Coyote, OD, Černá, MultiCam

Příloha:
Venture pack - předek.jpg
Venture pack - předek.jpg [ 73.93 KiB | Zobrazeno 4673 krát ]


Venture pack by se dal označit za hybrida mezi městským a outdoorovým batohem. Vzhled rozhodně odpovídá batohu do přírody a objem má dost velký na to, aby si do něj člověk zabalil na víkend. Já si ho ale vybrala spíše pro tu městskou část: Venture pack má velmi dobrý organizér a (pro mě velmi důležitou) vypolstrovanou kapsu na notebook. Nebudu do detailů popisovat, kde se nachází jaká kapsa, to byl výčet na dlouho, protože batoh je opravdu velmi členitý a různých kapes, kapsiček a přihrádek má spousty. Navíc není problém tyto informace dohledat na stránkách výrobce nebo českých dovozců. Jen pro stručný přehled jeho konstrukčního řešení: V hlavním oddělení se nachází kapsa na notebook (oproti informacím od výrobce se tam vejde až notebook o úhlopříčce 15,6"). Do tohoto oddělení se dá dostat pomocí dvou zipů. První se dá rozepnout až ke dnu batohu, tudíž se můžete snadno dostat i k věcem zabaleným na dně. Druhý zip je jenom ve vrchní části a slouží pro přístup k notebooku, aby jste se nemuseli při jeho vytahování probírat vším otatním, co máte v batohu. Mezi hlavním oddílem a zádovým systémem se nachází kapsa na hydratačí vak, ve které jsou poutka na uchycení vaku a hadičky. Strana společná s hlavní kapsou je vyměkčená, což může sloužit i jako tepelná izolace pro obsah vaku. Strana blíž k zádům má v sobě kapsu se zádovou výztuhou. Ve přední části má pak batoh řadu dalších kapes a organizér, který je součástí samostatného oddílu. Tento oddíl je ke zbytku batohu přišitý jen ve spodní části a horní část je připojena pomocí čtyř plastových spon s popruhy. Tím se mezi batohem a organizérem dá vytvořit prostor, ve kterém můžete nosit třeba bundu nebo helmu.
Příloha:
Odklápěcí kapsa.jpg
Odklápěcí kapsa.jpg [ 113.15 KiB | Zobrazeno 4673 krát ]

Celý batoh je pokrytý molle vazbou, takže se na něj dají připevnit další sumky či kapsy a značně tím tak navýšit kapacitu batohu.
A nyní přicházejí na řadu mé poznatky, čili věci, se kterými se výrobce zapomněl pochlubit a některé věci, se kterými by se ani chlubit nechtěl. A protože se má vždy začínat pozitivní kritikou, začnu tím čím mě batoh mile překvapil. Celková koncepce batohu se mi velmi líbí. Lidé co nosí spoustu menších věcí a mají v nich rádi pořádek nebudou mít problém si v batohu všechny své věci přehledně uspořádat. Batoh má dále pár vychytávek, které nejsou nic inovativního, ale rozhodně potěší. Například všechny stahovací pásky jsou opatřeny takzvanými krotitely popruhů - suchými zipy, kolem kterých se dá přebytečný kus popruhu omotat a zabezpečit, takže nevlaje všude kolem. Dále můžeme v batohu najít vystlanou kapsu na brýle nebo elektroniku a jednu kapsu s panelem suchého zipu, který může být použit na připevnění admin panelu nebo pouzdra na zbraň. Věc která mě potěšila asi nejvíc, je řešení bederní části zad. Bederní polstrování je dost silné, takže se batoh pohodlně nosí i při větším zatížení. Navíc je polstrování ve spodní části pokryté gumou, takže nehrozí rozedírání síťoviny o opasek, jak se mi u jiných batohů stávalo. Batoh má odepínatelný bederní pás, který není přichycený na stranách batohu ale v prostředku, takže člověka krásně obepíná a mně subjektivně přijde mnohem pohodlnější než bederáky, které jsou uchycené na stranách batohu. Navíc je bederní pás pokrytý molle vazbou i v místě, které je přitisknuté k zádům batohu, takže po odepnutí se dá používat samostatně jako taktický molle opasek.
Příloha:
Venture pack - záda.jpg
Venture pack - záda.jpg [ 72.35 KiB | Zobrazeno 4673 krát ]

Bohužel se na batohu najdou i věci, které mě rozhodně nepotěšily. Co mi přijde asi nejhorší je (ne)kvalita šití. Švy naštěstí vypadají dost pevně a na namáhaných místech jsou zdvojené nebo ztrojené, ale rozhodně nevypadají jako práce profesionála a po obdržení batohu jsem strávila půl hodiny s nůžkami ostřiháváním přečuhujících kousků nití. Není to nijaký závažný problém, ale od batohu za dva tisíce bych očekávala o něco preciznější zpracování. Další věc, která mně rozhodně nepotěšila a kterou výrobce očividně nedomyslel, je hrudní popruh. Většina hrudních popruhů je zkonstruována tak, že jeden z dílů má na sobě pruženku, která je kratší než popruh který je přišitý nad ní. Když se člověk nadechuje, pruženka se roztahuje a popruh netlačí. Ani u Venture packu se na pruženku nezapomnělo, ale evidentně se zapomnělo na její význam a funkci, protože pruženka je stejně dlouhá jako popruh nad ní, takže si zkrátka moc nezapruží. Navíc je popruh k batohu přidělán na pevno, pomocí plastové spony, kterou se dá posouvat nahoru a dolů (pouze o 4 cm), ale nedá se sundat. Takže pokud by jste chtěli vyměnit původní popruh za něco funkčnějšího, musíte rozbít plastovou sponu, která ho tam drží. Zručnější osoba s šicím strojem by neměla mít problém popruh přešít, ale opět je to něco, co bych u batohu této cenové kategorie nečekala.
A třešínkou na závěr jsou otvory na odtok vody. Ty má batoh dohromady tři. Jeden z přední kapsy/organizéru a dva z hlavní kapsy. Problém je, že na dně batohu jsou i 4 pásky popruhů na uchycení spacáku nebo karimatky. Dva z těch pásků vedou přesně přes otvory vedoucí z hlavní kapsy a tvoří tak dokonalou ucpávku těchto otvorů. Takže pokud se do hlavní kapsy dostane voda, bude tam nejspíš čvachtat poměrně dlouho.
Jak bych tedy Venture pack zhodnotila? Rozhodně jsem očekávala kvalitnější zpracování, co se týče šití. Jestli je to opravdu pouze estetická záležitost, nebo jestli švy začnou povolovat, ukáže až dlouhodobější používání. Každopáně bych ale batoh kvůli tomu nezatracovala. Batoh na sto procent splnil má očekávání v tom ohledu, že se do něj dá naskládat velké množství drobné výstroje a díky řadě různých kapes a organizérů budete mít vždy ve věcech přehled a nebudete muset přebrat půlku obsahu batohu, aby jste se k něčemu dostali. Materiál batohu vypadá odolně, takže se nebudu bát ho vytáhnout do drsnějšího terénu a co je nejdůležitější, nosí se mi pohodlně i při velké zátěži. Takže pokud jste manuálně zruční a dokážete odstranit výše zmíněné nedostatky, dostanete skvělý batoh do města i do přírody.


čtv 20. bře 2014 20:16:39
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Venture pack
A zde je pár fotek


Přílohy:
Poznámka: Otvory na odtok vody překryté popruhy
Odtokové otvory.jpg
Odtokové otvory.jpg [ 154.83 KiB | Zobrazeno 4664 krát ]
Poznámka: Hrudní popruh tak jak vypadá a tak jak by vypadat měl
Hrudní popruh.jpg
Hrudní popruh.jpg [ 80.04 KiB | Zobrazeno 4664 krát ]
Poznámka: Krotitel popruhů aneb konec plandavým popruhům
Krotitel popruhů.JPG
Krotitel popruhů.JPG [ 146.37 KiB | Zobrazeno 4664 krát ]
pát 21. bře 2014 19:43:48
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Batoh Condor Venture pack
Po více jak půl roce užívání přišel čas vynést nad tímto batohem konečný rozsudek. V mém prvním článku jsem se obávala povolování švů, ke kterému naštěstí nedošlo. I přes šlendriánské provedení, kvůli kterému ještě teď ustřihávám volné nitě, veškeré spoje vydržely a ještě asi poměrně dlouho vydrží. To ovšem nebude v mém vlastnictví, protože se na batohu objevil jiný a kritický nedostatek, který zabraňuje dalšímu používání batohu v plném rozsahu. Polstrování na ramenních popruzích se neuvěřitelně ztenčilo a nyní je pod úrovní okrajového lemování, které se tak při větším naložení batohu (cca nad 8 kg) velmi nepříjemně zařezává do ramenou. Po víkendu v horách jsem měla chuť batoh odhodit do nejbližší škarpy a jediné co zachránilo má ramena před úplným zničením byl bederní popruh.
Příloha:
Ramena.JPG
Ramena.JPG [ 158.36 KiB | Zobrazeno 4231 krát ]

Batoh se stále dá při menším zatížení nosit třeba do města, ale pokud vyškrtnu jeho možnost využití v přírodě, tak je to sakra drahé pouzdro na notebook. Z počátku, kdy se batoh ještě nosil dobře, jsem byla ochotná prominout batohu horší zpracování, dokud to nemělo vliv na komfort uživatele. Nyní ale všem, kdo by snad uvažovali nad koupí tohoto batohu doporučuji, aby se mu obloukem vyhnuli, pokud mají rádi svá ramena. Po pravdě jsem selhání batohu zrovna v této části neočekávala a bylo to pro mě trochu zklamání. Na druhou stranu se Vybaven.cz podařil odhalit další výrobek, který se na první pohled tváří funkčně a kvalitně, ale realita je úplně jiná.


úte 23. zář 2014 18:08:39
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz