Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 6:51:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Maxpedition Proteus 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. říj 2014 11:21:01
Příspěvky: 3
Příspěvek Maxpedition Proteus
Ledvinka Proteus od firmy Maxpedition je díky použití balistického nylonu velice odolná, nepromokavá brašna určená k nošení v pase s objemem téměř 5 litrů. Použity jsou YKK zipy s poutky z padákové šňůry a Duraflexové spony-trojzubce. Pošitá je PALS vazbou a dá se tedy kombinovat s ostatní MOLLE výbavou. V takovém případě potěší možnost schovat popruhy do připraveného prostoru v zádech brašny.

Příloha:
Poznámka: Popruhy skryté v těle brašny
P1.JPG
P1.JPG [ 220.05 KiB | Zobrazeno 7221 krát ]

Příloha:
Poznámka: Popruhy skryté v těle brašny
P2.JPG
P2.JPG [ 237.11 KiB | Zobrazeno 7221 krát ]


Ledvinka je v pase díky širokému popruhu pohodlná, nikde netlačí, nezařezává se a dobře rozkládá váhu. Trochu zamrzí od výrobce nedomyšlené klipsy pro volné konce , které při přetáčení ledvinky kolem těla drhnou nejvíce o poutka kalhot a hrozí jejich natržení. Raději by jsem na jejich místě viděl průvlečné spony.

Příloha:
Poznámka: Klips na uchycení volného konce
P4.JPG
P4.JPG [ 215.82 KiB | Zobrazeno 7221 krát ]

Příloha:
Poznámka: Klips na uchycení volného konce z vnitřní strany
P5.JPG
P5.JPG [ 236.01 KiB | Zobrazeno 7221 krát ]


Hlavní trojzubec, který drží celou váhu je dostatečně masivní a dlouho jsem ho považoval za výbornou volbu. Ale během používání, po asi roce a půl, se mi jedna strana tohoto trojzubce ulomila. Sice jsem ho reklamoval a naprosto bez problémů jsem dostal nový (tímto zdravím tým z Armed.cz), ale někde v terénu by to mohl být problém. Zvažoval jsem jeho nahrazení za batohovou průvlečnou sponu, která nemá části namáhané ohybem a nehrozí takovéto poškození.
Co považuji za výbornou věc, je možnost nést brašnu vzadu, kde nijak nepřekáží ani když mám na zádech batoh o objemu asi 25 litrů.
Boční kapsy jsou díky dlouhému zipu snadno přístupné a vejde se do nich GPSka, mobil, menší peněženka atp. Velká kapsa společně s přední jsou přetažené dvojicí popruhů spojené trojzubci. Osobně si myslím, že popruhy by mohli být delší, aby se daly pohodlně utahovat i většími prsty. Přední kapsa má jednoduchý organizér pro drobné věci. Hlavní kapsa je jeden velký prostor, který má směrem k tělu síťku jako přihrádku. Místa je skutečně dost, ale trochu mi tam chybí nějaký třeba volně umístěný panel s gumičkovými očky, přehlednosti by to jistě prospělo. Zajímavostí jsou dvě podlouhlá očka po stranách přední kapsy, kam se hodí dát tužku, ale jiné využití jsem pro ně nenašel.

Příloha:
Poznámka: Propiska a krátké stahovací popruhy
P3.JPG
P3.JPG [ 225.43 KiB | Zobrazeno 7221 krát ]


Ačkoli může recenze vypadat spíše negativně celkově jsem s ledvinkou po dvou letech používání spokojený. Nikde se nic netrhá, nepáře, zipy fungují bez problémů. Některé vady jsem vyřešil po svém takže mě již netrápí, ale případného zájemce o koupi nebo nového vlastníka by mohli zajímat. Sepsané výtky jsou spíše takové drobnosti na celkově povedeném výrobku. Nebýt toho ulomeného trojzubce dal by jsem hodnocení ještě vyšší.

Recenzi jsem zaměřil na postřehy při používání, protože parametry a video si umí dnes najít snad každý.


Celkem 8/10

Zmíněná batohová průvlečná spona:
http://www.plasty-jablonec.cz/cz/291-detail-v%C3%BDrobku-Batohov%C3%A1-spona-pr%C5%AFvle%C4%8Dn%C3%A1-50/?id=10450-11-510


čtv 09. říj 2014 11:11:47
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz