Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 5:07:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Ochranné brýle Guarder G-C4 
Autor Zpráva

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Ochranné brýle Guarder G-C4
Tyto brýle používám už delší dobu na airsoft, takže se s vámi chci podělit o své dojmy. Z hlediska bezpečnosti jim nemám co vytknout (pokud jsou správně nasazená skla), protože vydržely už velký počet zásahů i ze silných airsoftových zbraní. Nicméně tam moje spokojenost bohužel končí. Brýle mají 4 sady výměnných skel (čiré, žluté, kouřové a zrcadlové), skla ale nemají žádnou ochranu proti poškrábání a zvláště matná a zrcadlová skla se poškrábou velmi rychle. Výměna skel není obtížná, ale musí se dávat pozor, jestli sklo dobře zapadlo do spodní drážky, jinak by se mohlo při zásahu rychle letícím předmětem uvolnit.
Brýle nesednou člověku s užším nosem a zbytečně velké nosníky tlačí na koutky očí. K brýlím se sice dodává molitanová vložka proti otlačení, ta ale způsobuje mlžení brýlí, tudíž není nejvhodnější ji používat. Jedinou výjimku tvoří situace, kdy člověk potřebuje v ochranných brýlích i spát. Brýle mají odnímatelné nožičky a v balení se nachází i guma, která se dá nasadit místo nožiček. Pokud si brýle takto upravíme a použijeme i molitanovou vložku, tak jsou na spaní velmi pohodlné, což vidím jako jejich jedinou přednost.
Dále k brýlím patří pytlíček proti poškrábání a přepravní pouzdro. Pouzdro má spodek a čelo vyztužené plastem, takže brýlím nehrozí žádná újma. Zapínání je bohužel řešeno suchým zipem, jehož jeden díl je z větší části pouze přilepen na pouzdru, takže se odchlipuje a pouzdro nedrží zcela zavřené.
Shrnuto a podtrženo, nedoporučuji koupi těchto brýlí. Jediný důvod proč je stále mám je již zmíněná „úprava na spaní“. V cenové relaci ve které se tyto brýle pohybují se dají sehnat mnohem kvalitnější ochranné brýle například od firmy ESS.


Přílohy:
Poznámka: Brýle s kompletním příslušenstvím
guarder.jpg
guarder.jpg [ 94.18 KiB | Zobrazeno 8146 krát ]
úte 19. lis 2013 15:39:57
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: Ochranné brýle Guarder G-C4
Nebylo by pár fotek? Například detaily škrábanců, jak to sedí na nose, jak se nedocvakne sklo apod.


úte 19. lis 2013 22:10:00
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Ochranné brýle Guarder G-C4
Fotky dodám, až se dostanu k nějakému lepšímu foťáku. Nicméně jsem teď při podrobnějším zkoumání za účelem focení objevila prasklinu v rámu, takže brýle po nafocení nejspíš poletí do koše.


stř 20. lis 2013 8:48:42
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Ochranné brýle Guarder G-C4
Zde jsou fotky současného stavu brýlí. Nejponičenější skla (kouřová a zrcadlová) jsem už před nějakou dobou zahodila, protože se přes ně nedalo koukat, takže ty bohužel nenafotím.


Přílohy:
Poznámka: Poškrábané sklo s odřenou protimlžící vrstvou (kterou jsem "díky" její nefunkčnosti odhalila právě až ve chvíli, kdy se začala odírat a zhoršovat tak viditelnost skrz sklo).
IMG_8942.JPG
IMG_8942.JPG [ 246.17 KiB | Zobrazeno 8122 krát ]
Poznámka: Zde je vidět, jak sklo nedosedá, hrana skla by vůbec neměla být vidět, měla by zapadat do rámu brýlí. Zároveň je zde vidět prasklina v místě, kde je konec drážky a okraj skla.
IMG_8921.JPG
IMG_8921.JPG [ 84.45 KiB | Zobrazeno 8122 krát ]
stř 20. lis 2013 22:07:57
Profil

Registrován: sob 06. úno 2016 8:06:37
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Ochranné brýle Guarder G-C4
Mám s těmito brýlemi podobnou zkušenost. Skla vypadávají. Takže použití na airsoft je na pováženou. Podle domácího testu skla vydrží, ale vypadnou nebo se rozpadne rám. Naštěstí jsem měla asi více štěstí než rozumu a oči mám pořád obě. :-) Rámy rády praskají. Ze stejné objednávky celkem tří kusů jediné moje stále drží. Ostatním prostě praskl rám. Pacičky na nose vypadávají. Poškrábat se mi je povedlo také ale ne tak intenzivně. Vzhledem k tomu, že jsem je objednávala z webu tak si nejsem jistá, jestli mi neprodali kopie. Antifog docela fungoval. Molitan mi vyhovoval a nevadil. Na druhou stranu se příliš nepotím, takže v této oblasti je to hodně subjektivní. V současné době brýle stále žijí (mám hodně náhradních dílů) a používám je s gumou na lyže. Na nic jiného se asi nehodí. Na airsoft rozhodně nedoporučuji. Doporučuji také si připlatit a jít do Revision nebo ESS.


sob 06. úno 2016 19:38:47
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz