Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 5:41:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Chrániče Hatch XTAK 
Autor Zpráva

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Chrániče Hatch XTAK
Kdo se věnuje nějakým military aktivitám a má rád svá kolena, časem se začne poohlížet po chráničích kolen. Moje první chrániče byly asi ty nejlevnější, co se na trhu daly sehnat (od f. Miltec). Poté co jsem takové chrániče za rok zničila (běžným užíváním!) dvoje, jsem se rozhodla, že nejsem tak bohatá, abych kupovala levné věci. Zatratila jsem firmu Miltec a začala jsem se porozhlížet po něčem kvalitnějším. Nakonec jsem sáhla po (v té době) novince od americké firmy Hatch, chráničích XTAK.
Příloha:
Xtak.jpg
Xtak.jpg [ 104.89 KiB | Zobrazeno 4382 krát ]

Tyto chrániče jsou tvarované tak, že kopírují tvar pokrčené nohy. Neznamená to, že by byly nepohodlné pokud stojíte a máte nohu nataženou, ale rozhodně jsou pohodlnější, než chrániče s rovným kusem plastu/tvrzené gumy, pokud klečíte. Díky tomuto tvaru a gumové vrstvě na vnitřní straně chrániče také méně sklouzávají. Netvrdím, že nesklouzávají vůbec, ale zatím co klasické chrániče jsem často měla po půl hodině intenzivního běhání a zaklekávání až v půlce holeně, XTAKy se posunou pouze o jeden nebo dva centimetry, takže sice cítíte, že chránič nesedí přesně na svém místě, ale koleno máte stále chráněné. Vnitřní strana chrániče kolem pogumované části je vystlaná materiálem Coolmax, který zaručuje, že v parném letním dni nebudete mít kolena „naložená ve vlastní šťávě“. Dále na vnitřní straně chrániče můžete najít cedulku s logem výrobce a místem pro jméno majitele chráničů. Je zde bohužel i malý nápis Made in China, ale chrániče mi po letech věrné služby dokázaly, že ne všechny výrobky z tohoto kontinentu musí být zatracovány. Na vnitřní straně velmi dobře poznáte, jestli se jedná o originál nebo o kopii. Zhruba půl roku po uvedení těchto chráničů na trh se totiž vyrojila řada nekvalitních kopií, které byly často pojmenovány stejně jako originál, takže při objednávce z e-shopu nešlo poznat, že se jedná o kopie. Z přední strany vypadaly kopie téměř identicky, dokonce na sobě měly vyražené logo Hatch. Nicméně když se člověk podíval na druhou stranu, nenalezl ani materiál Coolmax, ani protiskluzovou gumu, pouze zelenou výstelku typickou pro levné nekvalitní chrániče.
Příloha:
Zadní strana.JPG
Zadní strana.JPG [ 143.03 KiB | Zobrazeno 4382 krát ]

Vnitřek chráničů je vyplněn EVA pěnou, která ani po dlouhé době používání není slehlá a chrániče jsou stejně pohodlné, jako když byly nové. Vnější strana chráničů je z Cordury, na které je připevněný vytvarovaný tvrdý plast. Plast je uchycen v šesti bodech a i přes intenzivní používání nenesou chrániče žádné známky toho, že by měly spoje povolit.
Zapínání je řešeno systémem zvaným Rapid deployment. Při prvním použití nastavíte délku elastických pásků a pak už se pro nasazování a sundávání používá spona, která se zacvakne do kovového „knoflíku“ na okraji chrániče. Chrániče by se měly nosit tak, aby knoflíky byly vždy na vnější straně nohy, takže si je omylem nerozepnete druhou nohou. Ale zatím se mi nikdy nestalo, že bych chrániče omylem rozepnula zavaděním o nějaký předmět. Velmi mě potěšilo řešení elastických popruhů. U jiných chráničů jsou pásky řešeny tak, že pouze malá část je elastická a zbytek jsou dlouhé pásy suchých zipů. Tohle řešení mi příliš nevyhovuje, protože mám malý obvod nohy, takže se mi často stávalo, že jsem popruhy musela zkracovat a upravovat, aby chrániče držely. U XTAK se střídají zhruba tři centimetry široké úseky, kde je suchý zip našitý a kde není. Tím je zachována velká část elasticity popruhů a tudíž větší možnost nastavit popruhy podle své potřeby. Navíc jsou popruhy stejně jako zbytek chráničů kvalitní a netřepí se.
Příloha:
Zapínání.JPG
Zapínání.JPG [ 106.06 KiB | Zobrazeno 4382 krát ]

Celkově těmto chráničům nemám co vytknout. Používám je přes tři roky a kromě poškrábané plastové části a odřené zelené barvy na kovových knoflících nenesou žádné známky poškození. Pokud bych je nějakým zázrakem dokázala zničit nebo ztratit, neváhala bych si je koupit znovu.


pát 14. bře 2014 21:27:08
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Chrániče Hatch XTAK
Pro porovnání tu mám ještě foto toho, jak dopadly levné chrániče po půl roce používání (připomínám, že XTAK vyfocené výše používám už tři roky, takže si můžete udělat slušný obrázek o kvalitě použitých materiálů). Černé stahovací pásky drží chránič v místech, kde spoje povolily. A vlevo nahoře můžete vidět, jak dopadly elastické popruhy... A to nejhorší, co ale na fotce není vidět, je slehlá výplň, která v namáhaných místech už nemá ani milimetr, takže zaklekávání je velmi nepohodlné. Nekupovat!!!! Ani od firmy Miltec, ani od firmy MFH, obojí je stejná hrůza.
Příloha:
Staré chrániče.JPG
Staré chrániče.JPG [ 90.12 KiB | Zobrazeno 4381 krát ]


pát 14. bře 2014 21:36:42
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: Chrániče Hatch XTAK
Děkuji za velmi přínosnou recenzi. Dobrá práce! :)


sob 15. bře 2014 8:53:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz