Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 4:47:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 AFAK a miniAFAK - zkušenosti a dojmy 
Autor Zpráva
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek AFAK a miniAFAK - zkušenosti a dojmy
Vzhledem tomu, že s mými lékárničkami si nyní hrají kluci, kteří mají velmi neklidné povolání, věřím, že se toto vlákno rozroste celkem rychle a bude přínosem při každého, kdo uvažuje o koupi AFAKu či miniAFAKu. Moje první myšlenky ohledně AFAKu najdete ZDE, miniAFAK bude brzy. Zatím sem hodím jen pár fotek.


pon 11. lis 2013 9:56:51
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: AFAK a miniAFAK - zkušenosti a dojmy
AFAK:


Přílohy:
AFAK-0013.JPG
AFAK-0013.JPG [ 315.98 KiB | Zobrazeno 15584 krát ]
AFAK-23.JPG
AFAK-23.JPG [ 257.98 KiB | Zobrazeno 15584 krát ]
AFAK-0000.JPG
AFAK-0000.JPG [ 198.14 KiB | Zobrazeno 15584 krát ]
rozmery.jpg
rozmery.jpg [ 56.65 KiB | Zobrazeno 15584 krát ]
pon 11. lis 2013 9:58:27
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: AFAK a miniAFAK - zkušenosti a dojmy
miniAFAK:


Přílohy:
0004.JPG
0004.JPG [ 458.61 KiB | Zobrazeno 15583 krát ]
0003.JPG
0003.JPG [ 401.18 KiB | Zobrazeno 15583 krát ]
0002.JPG
0002.JPG [ 485.9 KiB | Zobrazeno 15583 krát ]
0001.JPG
0001.JPG [ 388.54 KiB | Zobrazeno 15583 krát ]
pon 11. lis 2013 10:00:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 09. lis 2013 18:57:41
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: AFAK a miniAFAK - zkušenosti a dojmy
Opravdu promyšlený IFAK, setkal jsem se s mnoha, a hromadu i vyzkoušel, ale tato je chytře vyřešena, a skvělým nástupcem zastaralých lékárniček.

_________________
One size fits all.


úte 12. lis 2013 21:09:14
Profil

Registrován: ned 10. lis 2013 14:55:49
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: AFAK a miniAFAK - zkušenosti a dojmy
Tak tuto lékárničku jsem si také objednal a první dojem je takový smíšený.
Sic je tu výhoda rychlého otevření ale: přesunul jsem do ní obsah mojí horolezeké lékárničky a tu nastal první problém. To co jsem měl ve svojí původní lékárničce tak se do této nevešlo. Tak jsem začal minimalizovat a i když jsem vybavení minimalizoval na minimum tak je lékárna dost napěchována. Uvidíme praxí co se bude dít. Každopádně pro mne první popíchnutí na recenzi. :-)


stř 13. lis 2013 19:28:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. lis 2013 10:10:59
Příspěvky: 26
Příspěvek Re: AFAK a miniAFAK - zkušenosti a dojmy
S prvním dojmem nelze víc než souhlasit, zjm. koupi miniAfaku prozatím považuji za velkou chybu, slíbil jsem si, že mu dám ještě šanci, ale prozatím jedno obrovské zklamání.


ned 17. lis 2013 6:47:51
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: AFAK a miniAFAK - zkušenosti a dojmy
Antoaneto píše:
To co jsem měl ve svojí původní lékárničce tak se do této nevešlo.


To bude tím, že toto není myšleno jako lékárna, do které se dávají i léky, náplasti, stahovací obinadla a podobné, ale je to myšleno jako IFAK (improved first aid kit). A IFAKy byly vymyšleny pro vojáky, kteří v nich nosí naprosté minimum, které je potřeba v boji pro záchranu života. Tzn. nějaké ty izraelské tlakové obvazy, turniket, vzduchovod, rukavice a bezpolštářkovou náplast. Je tudíž logické, že obsah standardní lékárny na tůry bude problém tam nacpat.


stř 20. lis 2013 19:17:47
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: AFAK a miniAFAK - zkušenosti a dojmy
Přesně jak píše Zipy, AFAK je pouzdro na věci potřebné pro poskytnutí první pomoci sobě či spolubojovníkovi. V reálu se používá třeba takto:


Přílohy:
AFAK1.JPG
AFAK1.JPG [ 276.74 KiB | Zobrazeno 15490 krát ]
AFAK.JPG
AFAK.JPG [ 404.85 KiB | Zobrazeno 15505 krát ]
stř 20. lis 2013 20:02:46
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: AFAK a miniAFAK - zkušenosti a dojmy
AFAK mi přijde jako dobře udělané pouzdro, při jehož vývoji se přemýšlelo. To samé bohužel nemůžu říct o miniAFAKu. Myšlenka pouzdra na turniket a tlakový obvaz, které by bylo vhodné na skryté nošení v civilu je pěkná, ale miniAFAK má několik zásadních chyb, které ho alespoň podle mého názoru dělají nepoužitelné k tomuto účelu. Už když jsem pouzdro dostala do ruky, říkala jsem si, že tu něco nehraje... Obvykle u sebe nosím izraelský tlakový obvaz 6“ a škrtidlo CAT. Existují sice i lepší produkty k zastavení masivního krvácení, ale tyto dva patří mezi nejrozšířenější a nejdostupnější. Proto mě dost nepříjemně překvapilo zjištění, že ani jedna z výše zmíněných věcí se do miniAFAKu nevejde (viz foto). Jediné jak by se dal do pouzdra nacpat tlakový obvaz by bylo porušit jeho svrchní obal a zbavit ho tak sterility a voděodolnosti. Vzhledem k tomu, že pouzdro nejde nahoře dopnout (a obsah tudíž může být vystaven vlivům počasí) to rozhodně není optimální řešení. A ke škrtidlu CAT – samotné vratidlo je delší než sumka, takže ať ho skládáte jak chcete, tak se tam prostě nevejde. Takže jediná možnost je používat doporučené (v tomto případě spíše povinné) vybavení.
Co se týče skrytého nošení, tak to se mi taky příliš neosvědčilo. Když už jsem do miniAFAKu nemohla dát ani škrtidlo, ani obvaz, pokusila jsem se do něj nacpat pár drobností a vyzkoušet skryté nošení v civilu. Po zjištění, že se mi tam nevejde ani peněženka o rozměrech 9x11,5 cm, jsem tam rezignovaně uložila klíče s přidělanou miniverzí multitoolu a připnula jsem pouzdro na opasek. I přesto že pouzdro bylo poloprázdné, o skrytém nošení se rozhodně mluvit nedalo. Co pouzdru schází do výšky a šířky dohání na hloubce. Jediné místo, kde se mi tedy podařilo na opasku pouzdro umístit tak, aby mi pod oblečením nedělalo zřetelně viditelnou bouli, bylo na zádech, což není zrovna vhodné umístění pro pouzdro, které má být v případě potřeby rychle přístupné.
Myslím si tedy, že z hlediska zdravotního pouzdra miniAFAK vykonává špatnou práci a z hlediska pouzdra pro skryté nošení vykonává ještě horší práci. Pokud si člověk pořídí miniAFAK s doporučenou výbavou a nehodlá ho nosit skrytě, bude miniAFAK svou funkci vykonávat. Nicméně dle mého názoru by pouzdro mělo být univerzálnější, protože je nesmysl přizpůsobovat svou výbavu přepravnímu pouzdru. A pokud se do toho pouzdra vejdou pouze dva druhy škrtidel a dva druhy tlakových obvazů, tak člověk nemá příliš na výběr.


Přílohy:
miniAFAK 1.JPG
miniAFAK 1.JPG [ 185 KiB | Zobrazeno 15252 krát ]
čtv 30. led 2014 20:27:42
Profil

Registrován: ned 02. úno 2014 16:25:49
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: AFAK a miniAFAK - zkušenosti a dojmy
AFAK je fajn, ale jak se vám dostanou do pracek trauma kity od Martz tactical, ITS a podobných firem, tak už afak nikdy nebudete chtít vidět ;)


ned 02. úno 2014 16:29:21
Profil

Registrován: pon 08. pro 2014 5:43:07
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: AFAK a miniAFAK - zkušenosti a dojmy
U každé věci je potřeba zohlednit, na co je určena, pokud se dá použít i jinak, tím lépe :-). Já používám AFAK připnutý molle vazbou na batoh při turistice a strčený do tašky na notebook jako EDC (hodí se, když člověk nafasuje ntb s poloviční velikostí a větší výdrží, takže najednou mám v tašce plno volného místa.) Mám tam v přední kapsičce dvoje nitrilové rukavice, ve vazbě strčené nůžky, uvnitř škrtidlo, izraelský obvaz, náplasti s polštářkem (zatím marně sháním náplast bez polštářku, která by byla natočena kolem něčeho plochého), náplasťové stehy - motýlci, po půl platíčku ibalginu, paralenu, aspirinu (když se budu dělit, každému vyhovuje něco jiného) a immodia, jodové pero a izotermickou fólii. Ještě chci dokoupit hemostatikum v dávkovači a budu lékárničku považovat za vybavenou. Pro běžné použití v civilizaci nepotřebuju nic víc a do AFAKu se vše vejde "tak akorát". Kdybych za volantem narazil na autonehodu, určitě nebudu lovit "předpisovou" autolékárničku, ale sáhnu na sedadlo spolujezdce do tašky pro AFAK, kterým zvládnu do příjezdu ZZS prakticky cokoli, na co si jako laik můžu troufnout. Přiznám se, že zajišťování dýchacích cest je prostě zatím mimo moje schopnosti, takže nemá smysl vozit krám, co neumím pořádně použít.


ned 06. pro 2015 12:58:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz