Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 8:47:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Třezalka tečkovaná - čaj 
Autor Zpráva

Registrován: sob 09. lis 2013 20:56:26
Příspěvky: 4
Příspěvek Třezalka tečkovaná - čaj
Zdravím,
rád bych se zde podělil o své zkušenosti s touto úžasnou bylinou,kterou lze koupit jako sušenou nať téměř v jakémkoliv obchodě s čaji,zdravou výživou nebo bylinkářství.Všichni víme,že v dnešním světě je medicína na velmi dobré a kvalitní úrovni,lékárna na každém kroku,ale jednoho dne to tak být nemusí.Proč zrovna Třezalka tečkovaná? Dlouhé měsíce mně trápily deprese,nespavost a nervozita, ale jak to tak bývá,člověku se k doktorovi nechce,nebo se naopak bojí,že když půjde k psychiatrovi bude za blázna.Krom toho,že do sebe nechce cpát chemii.Svěřil jsem se s problémem,ještě v té době mé prababičce,která zdravotnictví a dnešní medicínu neuznávala a spíše to byla taková "babka bylinkářka". Takže teď už k tomu hlavnímu.Třezalka tečkovaná..Trošku faktů k Třezalce...je to 30-100 cm bylina,která má stonek spíše dřevnatý,kvete žlutým květem kolem cest,na slunných prostranstvích nebo loukách kolem června/července.
Z třezalky potřebujeme pouze nať,je to středně silné antidepresivum.Takže už víme kde roste,kdy roste jak přibližně vypadá a jak působí,ale nevíme proč,a jak použít. Z třezalky se dělá čaj. Takže když ji máme usušenou a nasekanou nejlépe pro zdravého člověka je cca 1g 2-3 denně vyluhovat ve vroucí vodě.1g jsem zjistil,že je cca 1 čajová vrchovatá lžička.Pokud tento čaj pijete pravidelně,během několika dní máte takový "lehčí" pocit...přestanete cítit svalové vypětí,deprese,úzkost a nervozita pomalu taky odeznívají.Bohužel v době kdy jsem ji poprvé použil jsem na tom nebyl psychicky úplně OK a tak jako velký machr jsem si hodil do čaje velkou polévkovou lžíci,udělal tři hrnečky a věřte nebo ne...v tak obrovské dávce je to velké zlo.Pokud chcete někoho omámit,dopřát mu den spánku,bolesti žaludku nebo hlavy s chutí do toho.Avšak nikomu to nedoporučuji :-) Takže 3x denně 1g pravidelně nás zbaví depresí,nervozity atd...nebo je alespoň zmírní.Velké množství nás na nějaký čas dokonale odrovná.
Ještě jedna věc u Třezalky funguje pokud ji považíme pořádné množství v rozpuštěném sádle,které poté před sedíme,můžeme ji použít na odřeniny,řezné rány,modřiny...(odřeniny a řezné rány osobně vyzkoušeno) lépe a rychleji se hojí. Bohužel má jednu obrovskou nevýhodu, člověk se stává citlivý na UV záření,lépe se spálíte a snižuje účinek některých léků...UV záření si na vlastní kůži vyzkoušel můj bratr.Velmi rychle se spálíte. Její chuť není nijak extra,musím říct,že je velmi hořká,ale dá se to přežít :-) Tak a tady je ten zázrak:
Obrázek
zde je nasekaná nať:
Obrázek


sob 09. lis 2013 21:24:29
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz