Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 21:25:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Fällkniven S1 
Autor Zpráva
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Fällkniven S1
Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto nožem? Nesype se ostří? Daří se vám ho brousit dle návodu, na gumové podložce? Nevadí vám síla čepele?


pon 11. lis 2013 10:49:03
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: Fällkniven S1
Fällkniven S1:


Přílohy:
0001.JPG
0001.JPG [ 335.74 KiB | Zobrazeno 6164 krát ]
pon 11. lis 2013 10:49:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. lis 2013 15:07:25
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Fällkniven S1
Tento nůž jsem si pořídil před nějakými 6-7 měsíci ze dvou důvodů. První je, že jsem chtěl konečně vlastnit kvalitní a hezký nůž a za druhé protože to byla láska na první pohled :)
S1 mám v kydexovém pouzdře které drží i po několika pádech na zem a díky tomu se o nůž nebojím. Váha nože a pouzdra (+/-400g), tvar a velikost mi absolutně vyhovují, nemám pocit obrovského, neohrabaného kusu železa u pasu. Rukojeť je minimálně tvarovaná ale padne krásně. Dobře se drží i mokrýma či mastnýma rukama od oleje. Ostří drží a zatím jsem nemusel brousit a jeho tloušťka je pro mě akorát. To bude asi vše co k němu můžu říct po krátké době používání :)

_________________
Don't hurry up, death is faster!


úte 12. lis 2013 14:55:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 12. lis 2013 14:51:42
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Fällkniven S1
Tento nůž je velice krásný, vyvážený a dobře tvarovaný, ocel ze které je vyroben vydrží při správné manipulaci dlouhodobě ostrá, sice tento nůž nevlastním ale měl jsem možnost se s ním seznámit a i okusit na vlastním prstu jeho ostrost :-D


úte 12. lis 2013 15:13:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. lis 2013 10:10:59
Příspěvky: 26
Příspěvek Re: Fällkniven S1
Nikdy jsem neměl potřebu ať už vlastnit nebo "nedej bože" nosit u sebe velký nůž, v průběhu let jsem si vždy vystačil s klasickým zavírákem nastálo zabydleným na lemu kapsy u kalhot, klasika, pak jsem ale úplnou náhodou narazil na tenhle kousek, určitě to znáte, něco vezmete do ruky a máte pocit, že přesně tohle někdo vyrobil přímo pro Vás, zjednodušeně řečeno, už jsme ho prostě původnímu majiteli nemohl vrátit (předestírám že byl zakoupen, nikoliv ukraden :) a co víc, dokonce našel své stálé místo v EDC batohu.

Jeho dosavadní využití prozatím 100% „knife-friendly“ tj. od drobných prací v domácnosti (naposledy výroba/úprava klínů pro vyrovnání kuchyňské linky na zaručeně rovné podlaze k zaručeně rovné zdi, kdy obzvlášť jsem ocenil sílu a váhu čepele a její schopnost řezat pouhým tlakem), přes vaření (bez problémů řeže maso, kosti, pečivo nedrobí a to ani tvrdé, zelenina spíše nouzově, neboť vzhledem k vzpomínané vyšší síle a váze čepele mám strach o prsty), odizolování kabelů, geocaching až po improvizovaný příbor či prachsprosté otevírání obálek.

Uváděné zacházení na ostří samozřejmě nezanechalo žádné stopy, nůž stále holí, nic se nedrolí, brousit ho nebylo a nadále není třeba. Pakliže mu budoucnost přichystá i náročnější úkoly, pro které byl bezesporu vytvořen, rád se o ně samozřejmě podělím.

Kapitola sama o sobě je rukojeť, ač tak na první pohled možná nevypadá, nepamatuji si, že by mi někdy nějaký nůž v ruce seděl lépe, vyvážení perfektní, mokré anebo mastné ruce pro něj rovněž nejsou absolutně žádný problém. Zde bych ale možná jednu výhradu měl - vrchní hrana nože sloužící jako opora pro palec nemá žádné zdrsnění a klouže (zjm. pokud je nůž mokrý anebo mastný), to by v kombinaci s jinak perfektním a jistým úchopem rukojeti při hrubším zacházení/práci a chvilce nepozornosti mohlo vést k dost nehezkému zranění, tato má úvaha však, jak doufám, zůstane navždy empiricky neověřena ;)

Původní kožené pouzdro nejsem prozatím schopen hodnotit nijak, jako levák pro něj nemám žádné využití. V budoucnu plánuji jeho úpravu na levou stranu a také se netajím svou kydexovou úchylkou, v obojím případě se s vámi o nové poznatky samozřejmě rád podělím


stř 13. lis 2013 11:43:45
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz