Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 4:12:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Mora Bushcraft Black 
Autor Zpráva

Registrován: úte 12. lis 2013 16:01:06
Příspěvky: 3
Příspěvek Mora Bushcraft Black
]Mora Bushcraft Black je od známé švédské firmy mora. Tento nůž disponuje kvalitní uhlíkovou ocelí o délce 109 mm. Neobvyklým jevem u této čepele je její tloušťka, která je 3,5 mm na rozdíl od klasické, která má jen 2,5 mm. Již na první pohled je tato tloušťka znát. Nůž působí velice robustně. Čepel nože je (by měla být) zapuštěna do tří čtvrtin střenky. Jak už napovídá název, tak nůž je přímo předurčen k přežití. Hrany čepele jsou pro tento účel zostřeny pro škrtání o firesteel. Co se týče střenky tak, ta je vyrobena z plastu, který je potažen jemnou pryží. Celková délka je 232,5 mm. Pouzdro nože je jako u většiny nožů značky Mora z pevného plastu. Na špičce pouzdra se nachází malá dírka pro odtok vody. Na horní straně pouzdra je drážkování, které slouží jako opora pro palec při vytahování. Velká nevýhoda je, že nůž v pochvě nic nejistí. To jsem prozatím vyřešil gumou přidělanou k průvleku na opasek. Oko na opasek je otočné o 360°. Pokud chcete nosit nůž na krku, tak lze jednoduše průvlek sundat.
Tento nůž jsem si pořídil před několika měsíci a jsem s ním velice spokojen. Nůž je velkým pracantem. Skvěle se hodí na přežití, ale i na normální práce. Velice je znát jeho silnější čepel. Jediné s čím nejsem spokojen je pouzdro, nelíbí se mi a vadí mi, že nemá jištění (mám rád spíše kožená). Co se týče ceny tak se pohybuje okolo 1000 Kč což si myslím, že moc není.


Přílohy:
jjo.JPG
jjo.JPG [ 233.45 KiB | Zobrazeno 3709 krát ]
Poznámka: Pouzdro s vytvořenou provizorní pojistkou.
1546643.jpg
1546643.jpg [ 239.46 KiB | Zobrazeno 3709 krát ]
úte 12. lis 2013 17:45:59
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz