Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 22:25:30



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Ontario Utilitac II - první dojmy 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. bře 2014 21:38:34
Příspěvky: 2
Příspěvek Ontario Utilitac II - první dojmy
Ontario Utilitac II - první dojmy

Nedávno jsem se stal hrdým majitelem nože Ontario Utilitac II. Nůž jsem koupil z druhé ruky, avšak byl úplně nový, za cenu 1000kč, cena v obchodech je asi 1400kč, avšak nůž se v některých provedeních hůře shání. Jde o nástupce rozšířeného modelu RAT-1 (RAT-2).

Vlastním stříbrnou verzi s klasickou špičkou a haldkým ostřím. Dále se vyrábí i verze tanto, černá verze nebo verze se zubatým ostřím.

Nůž má podle údajů výrobce čepel dlouhou 89mm při celkové délce 203mm, patří tedy k větším a mohutnějším zavírákům, avšak v kapse není ani cítit. Není to však žádné škrvně. Čepel je z materiálu AUS8 a střenky z platu Zytel

Nůž má praktický klip na opasek, díky kterému ho jen tak neztratíte.

Jaké jsou moje dojmy po krátké době používání? Nůž je velice kvalitně zpracován, nikde nevykazuje žádnou vůli. Čepel je ostrá a ostří rovněž velice dobře drží. Bohužel jsem u ní objevil defekt - když nůž sebou vezmu do terénu a ani s ním třeba nedělám žádné prasárny, po návratu vždy objevím několik malých teček rzi. Nevím, čím to je způsobené, ocel by měla být nerezová. Dá se to očistit drátěnkou, ale člověka to štve.

Nůž se skvěle otevírá i zavírá jednou rukou a vydává krásný zvuk klapnutí, čepel ani při silném pokusu nevykazuje vůli na žádnou stranu. Plast na střenkách rovněž vypadá velice pevně.

Toto jsou tedy mé první dojmy. Až nůž hlouběji otestuji, podám další informace.

Obrázek ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


pon 03. bře 2014 20:00:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz