vybaven.cz
http://forum.vybaven.cz/subdom/forum/

Kopie KABARu od MFH
http://forum.vybaven.cz/subdom/forum/viewtopic.php?f=15&t=892
Stránka 1 z 1

Autor:  Stephano [ sob 23. dub 2016 14:35:10 ]
Předmět příspěvku:  Kopie KABARu od MFH

Po Vánocích jsem se poohlížel po nějakém levném noži a po dlouhém vybírání samotného nože a nakonec i obchodu, kde by se dal sehnat, jsem narazil na kopii USMC KABARu od firmy MFH. Na internetu jsem si tedy našel armyshop v Českých Budějovicích, kde tento nůž mají za necelých 600,- a vydal jsem se pro něj. Na pultu vypadal nádherně, ale podivilo mě to, že si prodejce za tento nůž vyžádal místo šesti stovek 800,-. Nůž jsem si ale stejně koupil a těšil jsem se, až ho použiji.

Obrázek

Obrázek

První věc, která mě na tomto noži udivila, bylo to, že se poté, co jsem ho zabodl do stromu nezlomil/nerozpadl, což jsem od takto mohutného nože za tuto cenu očakával. Předpokládaný konec se ale nedostavil ani po několikrát zopakovaném sekání větví a tenčích kmenů. Na ostří se však vytvořilo pár zubů, které jsou však okem téměř nepatrné (všiml jsem si jich, při přejíždění nehtem po noži). Od zakoupení jsem ho používal tak jednou za dva týdny při krátké výpravě právě na sekání větví a štípání dřeva a ztupit ho není tak snadné, jak bych čekal že bude.

Obrázek

Vrhat s tímto nožem jsem se zatím neodvážil, ale pokud to v budoucnu zkusím, napíši sem získané zkušenosti.

Co se týká zpracování, tak si s tímto nožem v MFH moc práce nedali. Kůže na rukojeti, která bývá na KABARech krásně hladká. Zde je sice hrubá, ale podle mě tak lépe drží v ruce, protože nemůže tolik klouzat.

Obrázek

Pokud ze strany zatlačím na záštitu, tak se asi o půl milimetru pohne, ale to až na zvuk kovu narážejícího na kov nic nedělá (doufám). Na straně nože, kde se nachází logo firmy, je prohlubeň nad profilem zcela hladká, ale na druhé straně se zdá, jako by si s ní už tolik nehráli.

Obrázek

Obrázek

A poslední věc, která mě na tomto produktu udivuje, je patrný rozdíl velikostí pouzdra pro nůž a samotného nože. V pouzdru jsou totiž po vložení nože dva centimetry nevyužitého prostoru.

Obrázek

Pokud hledáte nějaký levnější nůž, tak si myslím, že tento je dobrá volba.Stephano

Autor:  Stephano [ sob 07. kvě 2016 15:45:10 ]
Předmět příspěvku:  Ohnutá špička

Při štípání třísek s tímto nožem se mi podařilo ohout špičku nože, když jsem nůž zabodl do třísky ze strany a snažil se ji rozlomit :D Nůž jsem ohnul zpátky a teď už jen čekám, kdy se špička ulomí :)

Autor:  v8skic [ sob 07. kvě 2016 18:55:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kopie KABARu od MFH

Ajta krajta :-) Pořád byste tedy nůž doporučil? A co takhle zkusit originál Ka-baru?

Autor:  Stephano [ ned 08. kvě 2016 6:02:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kopie KABARu od MFH

Tak k tomuto účelu zrovna ten nůž určený nebyl. Stačí s ním nedělat kraviny a nějakou dobu vydrží. Navíc nevím, jestli by se za tuto cenu dalo pořídit něco obstojnějšího (v těchto rozměrech). Originál je pro mě zatím cenově nedostupný, ale později si ho určitě seženu.

Autor:  Stephano [ ned 08. kvě 2016 6:09:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kopie KABARu od MFH

Abych to upřesnil, tak tento nůž doporučuji, pokud někdo shání za takovéto peníze. Osobně bych si však již žádný nůž, u kterého není uveden materiál čepele nebo který je od MFH nebo Miltec nekoupil a radši bych šetřil na něco kvalitnějšího.

Autor:  v8skic [ ned 08. kvě 2016 8:28:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kopie KABARu od MFH

No a jaký máte pocit, že je účel Ka-baru? Resp. špičky nože? Zpracování této kopie je mizerné, evidentně ani použitý materiál nebude úplně nejlepší - kolega by vám o originálním Ka-baru mohl říct svoje, ale ve srovnání by MFH asi neobstálo. A je tu další stránka věci - a to fakt, že vše záleží na uživateli - zničit se dá každý nůž :-)

Materiál na vašem noži je podle všeho "Blade material: 3Cr13 = (420 steel)" zdroj: https://www.asmc.com/

O nožích za 800 si myslím svoje, nicméně se dají sehnat kvalitnější kousky - pokud tedy nutně nepotřebujete nůž vypadající jako Ka-bar pro rekonstrukci historické výstroje nebo do vitrínky. Jsem funkcionalista, takže pokud se bavíme o noži, neřeším značku nebo design, ale jeho použití.

Takže jen pro ukázku - několik lidí si již pořídilo tento falzifikát (za ty peníze není co řešit)
http://www.aliexpress.com/item/LDT-Bran ... e86079e164

Potom tu jsou levnější nože, které budou možná lepší kvality než MFH, ale na nic si nehrají:
http://www.trapper.cz/nuz-muela-com-g16-outdoorovy/
https://www.frogman.cz/Noze-a-nastroje- ... ikova-ocel

Je to prostě na zvážení, každopádně to chce svoje tvrzení, kdy doporučujete produkt z nějakého důvodu, podložit tím, proč zrovna tento konkrétní produkt vybrat ze široké nabídky na trhu :-) Docela se mi líbí ale, jak píšete - nechtěl byste zkusit to nějak rozvíjet?
http://vybaven.cz/vse-co-se-neveslo-jin ... %e2%80%ad/

Autor:  Stephano [ ned 08. kvě 2016 8:51:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kopie KABARu od MFH

Zkusit se rozvíjet určitě mohu, jenom sem nebudu přidávat nějaké veliké množství takovýchto hodnocení, jelikož vybavení tohoto typu zase tolik nemám a příliš rychle mi přibývat nebude. :)

Autor:  v8skic [ ned 08. kvě 2016 11:01:29 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kopie KABARu od MFH

Zkuste jen přihodit pár recenzí čehokoliv, pokud se nám to bude líbit mohli bychom vám pomoc se zkušenostmi. Případně nám napište na FB a pobavíme se.

Autor:  NoBody [ pon 22. srp 2016 20:30:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Kopie KABARu od MFH

Moc nerozumím potřebě s tímhle nožem vrhat... Ven nosím tanto ze 7 mm "plechu", s kterým se dá i pokácet strom, ale nikdy by mě s tím nenapadlo házet, protože ho mám rád :) Ta tvoje kudla, pokud bude používáná na to, na co jsou nože určené - řezání a krájení - má předpoklad vydržet ti celý život bez ohledu na to, že je to jen "kopie" a za "800"... Mám starou loveckou kudlu od Cudemana za 250 Kč, na krájení salámu, šunky, rajčat nemá chybu a myslím, že by se ani o nějaké to žebro nezlomila, kdyby bylo třeba....a o ceně to rozhodně není. Když vidím tvďáky, kteří Izulou štípou 15 cm tlusté poleno, tak mě z toho bolí oči... Na štípání dřeva mám tomahawk, dá se s ním i velmi dobře házet....no pak jsou na házení dobré ještě takové ty cirkusové nože :)))

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/