vybaven.cz
http://forum.vybaven.cz/subdom/forum/

BÖKER MAGNUM USN SEALS
http://forum.vybaven.cz/subdom/forum/viewtopic.php?f=15&t=894
Stránka 1 z 1

Autor:  Stephano [ pon 09. kvě 2016 19:33:57 ]
Předmět příspěvku:  BÖKER MAGNUM USN SEALS

MAGNUM USN SEALS

Jedná se o zavírací nůž od firmy Böker s čepelí z 440A oceli, který je dále vybaven trnem na sklo a řezačkou pásů. Na noži je pevný kovový klip, díky kterému ho můžete přichytit v kapse, aby se neviklal. Pojistka linerlock(moje nejoblíbenější) vám zajistí, že pokud nechcete, aby se čepel zavřela, tak zůstane otevřená a je v podstatě nemožné s ní omylem pohnout.
Obrázek
Obrázek

Čepel je již od výroby velmi ostrá a pokud s ní nebudete zrovna jako crashtesteři z vybaven.cz řezat hřebíky nebo sekat do kostí, tak vám ostrá vydrží poměrně dlouho. Za dva měsíce, kdy jsem s nožem tak jednou za dva týdny přesekl pár klacků, jsem nůž ani jednou nebrousil a ještě dnes jsem s ním bych schopný vyřezávat ze dřeva. Pro tuto činnost by se mi hodila pod čepelí opěrka, kterou tento nůž postrádá.

Při přeřezávání pásů je nutné vyvinout značnou sílu a stejně se pás spíše přetrhne.
Obrázek

Trn na sklo jsem zatím nezkoušel, ale předpokládám, že tady se nedá nic zkazit a že funguvat bude.

K noži je přidán i klíč, pomocí kterého by měl jít (alespoň podle mě) rozebrat celý nůž. Nejdříve jsem vyšrouboval kolík, sloučící k otvírání čepele, a pokusil se ho našroubovat do jiné z děr na čepeli. Nevím, jestli otvory nebyly určeny k tomu, abych mohl dát kolík na jinou část čepele za účelem zpříjemnění otvírání nože, každopádně vedlejší otvor je na kolík příliš velký a ten nejmenší zase příliš malý. (Mně to problém nedělá, protože původní umístění kolíku mi zcela vyhovuje, avšak někomu s kratšími prsty by to vadit mohlo.)

Když jsem se pokusil nůž celý rozebrat a vyčistit, zarazilo mě, že šrouby držící pohromadě střenky nejde vyndat, jelikož přiložený klíč do nich nesedí. Tak jsem za pomoci násilí z nože vyndal alespoň čepel(ano, šroub držící ji se náhodou vydnat dá). Tento šroub, který jsem povolil a útáhl dohromady maximálně 20krát, má již znatelně servaný závit. Jeho utáhnutím si také můžete nastavit odpor při otevírání, aby jste ho například mohli otevřít pouhým švihnutím ruky.
Obrázek
Při krizové situaci Vám kvalitní ocel a pevná pojistka, spolu s trhačkou a trnem, určitě zvýší šance na přežití. :)Stephano

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/