Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 10:54:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Light My Fire Spork 
Autor Zpráva

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Light My Fire Spork
Spork od švédské firmy Light My Fire je kombinací lžíce, vidličky a nožíku, která si právem vysloužila místo v mém batohu. Vyrábí se v několika velikostech; nejrozšířenější verze s označením Original má na délku 17 cm a váží 9 gramů, není tudíž problém ji nosit třeba i v kapse od kalhot. Vyrobena je z teplu odolného polykarbonátu. Z vlastních zkušeností vím, že se člověk nemusí bát lžičkou zamíchat vařící čaj nebo jídlo, které si právě vaří, nehrozí že by se Spork roztavil. Stejně tak by neměl být problém dát Spork do myčky nádobí. Materiál ze kterého je vyrobený je ale velmi snadno omyvatelný, takže mi vždycky stačilo ho jen opláchnout a otřít.
Výrobce uvádí, že tento nástroj nepoškozuje nádobí s nepřilnavým povrchem. Vyzkoušené to nemám, jelikož vařím na hliníkovém ešusu, ale logicky bude plast na teflonové nádobí šetrnější, než kovové příbory.
Teď k vlastním zkušenostem při používání: ze lžíce se jí velmi dobře i když má něco menší objem než klasická polévková lžíce (viz obrázek). Vidlička je také dobrá, jediné co mi nepřijde příliš zdařilé je nožík. Ten se nachází na hraně jednoho ze zubů vidličky a je dost obtížné s ním něco nakrájet. Za prvé proto, že plastové zoubky prostě nikdy nebudou krájet tak dobře, jako kovový nůž a za druhé když už by něco nakrájet šlo, tak vám to utíká z pod ruky, protože nemáte zrovna dostupnou vidličku, kterou by jste si krájené jídlo přidrželi. Nožík ale nijak nepřekáží, takže prostě stačí ho nepoužívat a není důvod se nad ním rozčilovat.
Velmi jsem si Spork oblíbila pro jeho skladnost a praktičnost. Dá se sehnat kolem 50 kč a podle mě je to za málo peněz hodně muziky. Navíc je to takový kapesní kousek domova, který si nosíte s sebou a vždy vás potěší, když nemusíte dolovat jídlo z konzervy nožem, ale můžete si na to vzít poněkud civilizovanější nástroj.


Přílohy:
Poznámka: Spork v porovnání s polévkovou lžící a se lžičkou
Spork.jpg
Spork.jpg [ 98.09 KiB | Zobrazeno 6154 krát ]
stř 20. lis 2013 10:59:18
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: Light My Fire Spork
Sporky se dělají i titanové, tam jen ten nůž přece jen o něco lepší. Ale cena je bohužel také jinde.


stř 20. lis 2013 11:11:19
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Light My Fire Spork
Menší update: Nedávno se mi spork zlomil (nevím jak, nejspíš někdo šlápnul na kapsu, ve které byl uložen) a tak jsem se rozhodla udělat menší torture test, aby se ukázalo, jak moc je spork odolný vůči vyšším teplotám. Zde jsou výsledky.

Test č. 1 - vaření
Uvedla jsem k varu vodu a vhodila ulomenou část lžíce. Tase nechtěla potopit, tak jsem ji nechala pár minut ve vařící se vodě plavat na povrchu.
Příloha:
Ve varu.JPG
Ve varu.JPG [ 77.46 KiB | Zobrazeno 5854 krát ]


Pak jsem zatlačila "testovaný subjekt" na dno a nechala zase několik minut vařit.
Příloha:
Ve varu 2.JPG
Ve varu 2.JPG [ 96.38 KiB | Zobrazeno 5854 krát ]


Po vytažení lžička nejevila žádné známky tavení, voda byla čistá, bez zápachu a příchutě plastů.

Pak přišla na řadu pánev. Tu jsem rozpálila, hodila na ni lžičku a chvíli nechala "pražit". Po chvíli jsem lžičku na pánev zatlačila, což už se přestalo líbit okrajům, které se začaly pomalu roztahovat.
Příloha:
Po kontaktu s pánví.JPG
Po kontaktu s pánví.JPG [ 38.41 KiB | Zobrazeno 5854 krát ]


Nedoporučuji tedy lžičku tisknout k rozpáleným povrchům po delší dobu. Pro zamíchání jídla na pánvi je vhodná, ale rozhodně lžičku na pánvi nenechávat.


pon 07. dub 2014 12:29:47
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Light My Fire Spork
A ultimátní zkouška ohněm dopadla následovně:
Příloha:
Hoří.JPG
Hoří.JPG [ 156.53 KiB | Zobrazeno 5854 krát ]


Po přiložení k plamenu materiál sporku velmi rychle zčernal a po chvíli dokonce začal hořet. Výsledek byl následující:
Příloha:
Light my fire.JPG
Light my fire.JPG [ 45.53 KiB | Zobrazeno 5854 krát ]


pon 07. dub 2014 12:32:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. lis 2013 15:07:25
Příspěvky: 36
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Light My Fire Spork
Krásné :D tomu říkám pořádné testování :)

_________________
Don't hurry up, death is faster!


pon 07. dub 2014 13:31:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz