vybaven.cz
http://forum.vybaven.cz/subdom/forum/

Prep-A-ration - nouzová potrava
http://forum.vybaven.cz/subdom/forum/viewtopic.php?f=17&t=807
Stránka 1 z 1

Autor:  admin [ stř 28. kvě 2014 16:00:58 ]
Předmět příspěvku:  Prep-A-ration - nouzová potrava

Máte s touto značkou nějaké zkušenosti? Dostali jsme několik balíčků na testy, tak čekejte recenze.

Autor:  admin [ pát 13. čer 2014 11:55:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prep-A-ration - nouzová potrava

Úryvky z rozhovoru s přítelkyní během přípravy a konzumace Rizota od této firmy:Mno, to je ale smrádek, to bude romantika....

Tak kdybychom byli někde na vodě, nebo týden v lese, tak bychom to možná asi snědli.

Já udělám tu pizzu, co?

Škoda, že nemáme psa, ten by to možná sežral...

Autor:  Zipy [ pon 04. srp 2014 18:02:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prep-A-ration - nouzová potrava

Tento výrobce outdoorového a nouzového jídla mě taky příliš nepotěšil. Chuťově bych ho zařadila malinko výš než Mountain house (Němci se nejspíš naučili používat koření), ale pokud bych si pořizovala jídlo na dlouhou tůru nebo do nouzových zásob, tak na tuto značku bych rozhodně nevsázela. První věc, která se u Prep-A-Ration nevyvedla je obal. Jídlo je sice zabalené ve voděodolném a vzduchotěsném balení, ale na rozdíl od konkurenčních značek zde chybí absorbér kyslíku (ten odstraňuje zbytky kyslíku, které zůstanou v balení po jeho zatavení) a zip na znovuuzavření. Absenci absorbéru bych ještě prominula, ale absenci zipu považuji za výrazný nedostatek. Při přípravě se po přilití vody nedá pytlík nijak uzavřít a rehydratace jídla tak trvá mnohem déle a jídlo při ní rychle stydne. Většina testovaných jídel navíc byla ve formě dvouporcí a pytlík se musel naplnit vodou skoro až po okraj, takže byl velmi nestabilní a hrozilo vylití. Za obal má tedy Prep-A-Ration velké tlusté černé mínus.
Co se týče chuti, tak zde to závisí na jednotlivých jídlech. Jak už jsem zmínila výše, hodnotila bych jídla od Prep-A-Ration o něco lépe než Mountain house, ale i tak si nijak zvlášť nepochutnáte.
Účastníci Bushcraft&Postapo srazu měli možnost ochutnat Zeleninový kuskus, Kuře s bramborovou kaší a Nudle s kuřecím masem a houbami. U každého jídla se našel jeden člověk, kterému pokrm chutnal, ale i dalších pět lidí, kteří z něj příliš nadšení nebyli. Výsledek testování tudíž byl, že po chuťové stránce jídlo není vysloveně špatné, ale rozhodně nestojí za ty peníze, za které se na trhu vyskytuje (kolem 190 kč). Z tohoto šedého chuťového průměru vyčnívá (nebo se spíš nachází hluboko pod ním) pouze Kuře na kari. Z toho chemie jen čiší a chutí připomíná ananasové mýdlo. V každém stádu se najde černá ovce, ale že bude mít chuť umělého ananasu jsem opravdu neočekávala.
Co by mě velmi zajímalo je způsob konzervování těchto potravin. Zatím co jiní výrobci se můžou přetrhnout, aby zákazníkovi dali vědět, že právě jejich jídlo je uchováváno zázračnou metodou lyofilizace, Prep-A-Ration o způsobu uchovávání svých potravin mlčí. Na německých stránkách conserva.de je sice napsáno, že i zde byl použit proces vakuového vymražování, ale zejména u zeleniny to tak rozhodně nevypadalo. Zelenina měla spíše vzhled a chuť zeleniny přidávané do pytlíkových polívek – scvrklé cosi nevalné chuti. Je dost dobře možné, že to způsobila nedostatečná rehydratace, způsobená absencí zipu. Každopádně tím přicházíte o pocit, že jíte něco lepšího, než jen instantní nudle od Vitany, což je u tak drahého jídla velká škoda a o důvod víc, proč si ho nepořídit.

Jídlo bych hodnotila jako šedý průměr – není hnusné, ale ani zvlášť chutné. Co je pro mě ale „deal breaker“ je absence zipu na obalech. Balení tak ztrácí na praktičnosti a nejspíš to má i vliv na kvalitu rehydratace jídla.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/