Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. črc 2024 2:32:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Recenze MAGNUM Elite II 8 Leather Sympatex 
Autor Zpráva

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Recenze MAGNUM Elite II 8 Leather Sympatex
Firma HI-TECH Magnum se zaměřuje hlavně na lehkou taktickou obuv pro policii, bezpečnostní složky, či zásahové jednotky. Boty Elite II 8 Leather Sympatex jsou jedny z mála produktů tohoto výrobce, které jsou primárně myšlené i jako boty terénu. Chci se s vámi podělit o zkušenosti s těmito botami za tři roky používání.

Údaje výrobce:
Vodě odolný svršek z pravé kůže.
Voděodolná prodyšná membrána Sympatex
Tepelná izolační výplň Thinsulate™
Antibakteriální podšívka Dri-Lex.
FSP antibakteriální stélka se zdvojenou absorbcí nárazů.
EVA mezipodešev.
Kompozitové ztužení klenku.
Protiskluzová odolná podrážka Vibram.
Vyjímatelná tvarovaná stélka 3D2 Max
Testováno a certifikováno dle Evropských norem EN 20347:2004

Mé zkušenosti a dojmy: Když se mi boty poprvé dostaly do rukou a na nohy, velmi mě překvapilo, jak jsou pohodlné a lehké. Stélka je opravdu dobře tvarovaná a v kombinaci s kvalitními ponožkami člověk téměř neví, že má boty na sobě. Puchýře se objevily jen po prvním výšlapu do prudkého kopce, pak už s nimi nebyl nejmenší problém.
Voděodolnost je taky velmi slušná, při průchodu potokem nebo celodenním chození v bahně se dovnitř nedostane ani kapka. Boty také odvádějí velmi slušnou práci při odvádění vlhkosti od nohy a v kombinaci s antibakteriální stélkou a kvalitními ponožkami (které jak víme, jsou základem pro spokojené nohy :-)) se mi ani po celém dni chození v náročném terénu a v horku nestalo, že by byly nohy zapařené a zutí bot by vyvolalo poplach jako při chemickém útoku.
Šněrování bot je zhruba v půlce opatřeno průvlekem se zpětným háčkem, který drží tkaničky, takže když dojde k jejich náhodnému rozvázání, tak se boty nerozšněrují celé, ale drží je právě tento zpětný háček. To je na jednu stranu velmi dobré, pokud se tkaničky rozvážou například při běhu, protože noha pak v botě nelítá a kotník je stále poměrně dobře fixovaný. Na druhou stranu to prodlužuje dobu nazouvání bot, což může být v krizových situacích docela problém. Člověk tak musí vždy dopředu myslet na to, že má šněrování dostatečně povolit a tkaničky odháknout, aby pak mohl do bot rychle vklouznout a nemusel například po tmě při nástřelu zápolit se šněrováním.
A jak se na botách projevil zub času? Poměrně brzo se začal v oblasti nártu odlepovat lem, který zakrývá spoj podrážky a kůže. Tato část je poměrně namáhaná a tak dlouho nevydržela ani oprava od ševce. Naštěstí to ale nemá vliv na voděodolnost, protože zatím mi těmito dírami do bot nikdy nenateklo. Brzo se také ošoupala černá barva z háčků na tkaničky, ale jinak je zavazování stále funkční a stále používám originální tkaničky, které ani po třech letech nejeví žádné známky opotřebení. Zásadnější problém se začal vyskytovat v oblasti paty, kde výztuha paty začíná prodírat materiál uvnitř boty, což je zejména při obouvání dost nepříjemné. Po nazutí jsou ale boty stále velmi pohodlné. Celkově tyto boty hodnotím kladně. I když už nevypadají jako nové, dobře mi slouží už tři roky a vypadá to, že ještě nějakou dobu sloužit budou. V době kdy jsem je pořizovala byly výrazně dražší než dnes a vzhledem k dnešní nižší ceně si myslím, že poměr cena/kvalita je velmi dobrý.


Přílohy:
Poznámka: Foto od výrobce
magnum-elite-ii-8-leather-sympatex.jpg
magnum-elite-ii-8-leather-sympatex.jpg [ 104.8 KiB | Zobrazeno 7653 krát ]
Poznámka: Po třech letech
magnum 2.jpg
magnum 2.jpg [ 127.29 KiB | Zobrazeno 7653 krát ]
úte 19. lis 2013 12:03:51
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: Recenze MAGNUM Elite II 8 Leather Sympatex
3000 Kč není málo... Dají se ty tři roky používání alespoň odhadem přepočítat na kilometry, případně upřesnit teren? Překvapuje mě zdemolovaný vršek a skoro neošoupaná podrážka.


úte 19. lis 2013 22:05:21
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Recenze MAGNUM Elite II 8 Leather Sympatex
Na kilometry to bohužel nedovedu přepočítat. Co se týče terénu, tak převážně české "luhy a háje" + několik desítek (možná i stovek) kilometrů po asfaltu, případně betonu v budovách. Vršek dostal zabrat asi nejvíc právě při prolézání ruin v BVVP Ralsko. Pak se mnou byly na dva měsíce ve Skotsku, kde se se mnou každý den ráchaly v bahně.
Ohledně ceny, tři tisíce není sice málo, ale nehodlám si ničit nohy v kanadách vz 60 za tisícovku a na vysněné Meindly v té době těch 6 tisíc taky nebylo. Takže tohle byla taková zlatá střední cesta, které rozhodně nelituji. Vršek vypadá opravdu zdrbaně, ale jak píšu v recenzi, ak je to jen estetická vada a jsou to boty do terénu, ne na přehlídku :-)


úte 19. lis 2013 22:33:49
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: Recenze MAGNUM Elite II 8 Leather Sympatex
Mě akorát zarazil ten rozdíl mezi perfektně zachovalou podrážkou a sešoupaným vrškem. Napadly mě hned dvě možnosti: Buďto je to nekvalitní svršek a boty se moc nepoužívaly, anebo je to velmi kvalitní podrážka, používaná spíše v měkkém terénu a proto moc nezbroušená. A jak vidím, "B" je správně :)


úte 19. lis 2013 23:26:39
Profil

Registrován: úte 31. pro 2013 3:03:06
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: Recenze MAGNUM Elite II 8 Leather Sympatex
Já mám víceméně stejné, možná o trochu lepší i s modelem Stealth Force 8.0 taktéž od Magnumu. Dostávají zabrat už 4 roky (od oka 700km) a pořád v pohodě. A to musím říct, že se mnou při letošních povodních byli nějaké 3 hodiny prakticky v kuse komplet pod vodou a dalších 10 hodin minimálně jsem v nich ještě pobýhal, jen z nich vylil vodu :D... Takže za mě Magnum ano.

Obrázek


úte 31. pro 2013 3:22:06
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Recenze MAGNUM Elite II 8 Leather Sympatex
Update po dalším půl roku používání: Tak to vypadá, že životnost bot zde končí. V již dříve problematickém spoji mezi podrážkou a koženým svrškem na nártu je nyní díra, kterou do boty vniká vlhkost.
Příloha:
Díra.jpg
Díra.jpg [ 222.23 KiB | Zobrazeno 6618 krát ]


Spoje se začaly rozlepovat i na špičce.
Příloha:
Špička.jpg
Špička.jpg [ 129.51 KiB | Zobrazeno 6618 krát ]


A rozedřený vnitřek v oblasti paty už teď při každé příležitosti způsobuje puchýře. Podešev už je také na konci své životnosti, takže pohyb po pevném povrchu se pomalu ale jistě stává utrpením. Boty mi dobře sloužily tři roky, pak ale nastal zvrat a pomalý skluz k bodu, kdy budou nenositelné.

Pokud bych měla shrnout své zkušenosti s těmito botami, tak asi takto: Ze začátku jsou velmi pohodlné, dobře konstruované a dobře se nosí. Není potřeba je dlouho rozšlapávat a jsou vysoce vodě odolné. Po relativně krátké době (cca půl roku) se na botách začnou projevovat vady spíše estetického charakteru (silně poškrábaná špička, později počátek odlepování spojů na nártu). Na odpis jsou nyní po třech a půl letech používání, což u boty za 3600 kč není zas až taková výdrž. Pokud se vám je podaří sehnat v nějaké výraznější slevě, tak to nejsou špatné boty, ale za původní cenu bych je už znovu nekupovala.


sob 30. srp 2014 11:01:28
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz