Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 3:17:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 Boty Magnum Response II 8" - zkušenosti 
Autor Zpráva

Registrován: pon 22. pro 2014 15:29:13
Příspěvky: 10
Příspěvek Boty Magnum Response II 8" - zkušenosti
Ahoj,
po delší době čtení a okukování jsem se dostal k tomu, že mám čas taky něco napsat. Podělím se s Vámi o zkušenosti s obuví Magnum Response.

Boty jsem pořídil zhruba před dvěma a půl roky. Sháněl jsem lehké boty na běžnou lehčí turistiku a chození po vsi jako doplněk k mým oblíbeným pískovým tacticool kalhotám.
Rozhodl jsem se pro tento typ z několika důvodů. Boty byly ve slevě :D , na první pohled a omak vzbuzovaly dojem celkem bytelně zpracované obuvi a líbil se mijejich vzhled. Na první obutí byly velice pohodlné a cítil jsem se v nich opravdu jako v pohodlných a měkoučkých bačkorách a přesto jsem měl pocit sucha a bezpečí...

První měsíc jsem jim dal na rozchození a vedly si velice dobře. Na běžných turistických výšlapech s nimi nebyl žádný problém. Jen strašně rychle provlhly. To napravila celá plechovka běžně dostupného impregnačního spreje z obuvnictví. Od té doby už byly použitelné i ve vlhké trávě a za deště a jak se ukázalo později, i ve sněhu. A taky se trošku začala vytahovat podšívka na patách, ale zatím nic co by nebylo až tak neobvyklé.

Po zkušenostech z takového toho domácího toulání jsem je vytáhl do Alp na pár feratových výletů. Záhy jsem poznal, že kamenitý povrch, kde se často vyskytují ostré hrany, není pro tuhle podrážku to pravé prostředí. hned druhý den se na ní začaly objevovat zářezy a místy začínaly do Itálie emigrovat různé špuntíky ze vzorku... Po týdnu už podrážky vypadaly zhruba jako na níže uvedených fotografiích. Od té doby jsem s nimi už na skalách nebyl, takže stav už se nezhoršoval, jen se víc ošoupával vzorek.

Po návratu jsem boty prozkoumal trošku blíže. Zjistil jsem, že podšívka na patách je už roztrhaná až na kůži a na patě pravé boty se z venku prodřela díra v místě, kde končí výztuha za patou. Vše je označeno na fotkách červenou barvou. Tady pomohla dávka pružného lepidla vtlačená do praskliny a stažení izolepou. Svrchní kůže se přilepila k tomu, co je ukryto pod ní a díra se dál nezvětšovala. Druhý takový nedostatek se do půl roku objevil na vnější straně levé boty. Opět v místech, kde končí spodní vyztužená část a pokračuje jen měkká vrchní vrstva. Řešení pomohlo stejné jako v předchozím případě. A do třetice, na levé botě na patě se po roce odlepila podrážka. zase to zachránila dávka lepidla.

Takové zhoršování stavu trvalo zhruba rok a půl, pak nastal jakýsi zlom, kdy jsem boty tahal do všech možných povětrnostních podmínek, do města i terénu, s představou, že se brzy rozpadnou a hodím je do popelnice, ale jejich stav už se dál nezhoršoval. Kupodivu vydržely dva a půl roku. Nicméně nadešel čas na obměnu, protože poslední měsíc se jim nejak podezřele začíná vyhýbat i můj pes a když se dostane moc blízko, podivně slzí a prská...

Jak tedy shrnout kvalitu a zkušenosti s touto obuví? Na jednu stranu jsem byl z některých detailů a kvality zklamaný. Na druhou, po opravách a delší době nošení, už mi na nich vlastně nic nevadilo a vzhledem k jejich pohodlnosti a očekávání, že se brzy rozpadnou, jsem je rád obouval každý den s vědomím, že si konečně koupím nějaké jiné... A pak jsem si zase objednal Magnumy ve slevě. Tentokrát Cobra 8.0, béžové, s přišitou špičkou a patou a z tvrdšího materiálu. Jen už je asi nebudu trápit v Alpách na skalách. I když... 8-)

PS: Za plnou cenu bych žádné magnumy nekupoval. se slevou 40-50% už se o nich dá v mých finančních možnostech uvažovat.


Přílohy:
IMG_2178rsz.jpg
IMG_2178rsz.jpg [ 221.24 KiB | Zobrazeno 3793 krát ]
IMG_2179rsz.jpg
IMG_2179rsz.jpg [ 173.54 KiB | Zobrazeno 3793 krát ]
IMG_2180rsz.jpg
IMG_2180rsz.jpg [ 166.54 KiB | Zobrazeno 3793 krát ]
IMG_2181rsz.jpg
IMG_2181rsz.jpg [ 188.7 KiB | Zobrazeno 3793 krát ]
IMG_2182rsz.jpg
IMG_2182rsz.jpg [ 181 KiB | Zobrazeno 3793 krát ]
IMG_2183rsz.jpg
IMG_2183rsz.jpg [ 216.45 KiB | Zobrazeno 3793 krát ]
IMG_2184rsz.jpg
IMG_2184rsz.jpg [ 146.18 KiB | Zobrazeno 3793 krát ]
IMG_2185rsz.jpg
IMG_2185rsz.jpg [ 173.7 KiB | Zobrazeno 3793 krát ]
IMG_2187rsz.jpg
IMG_2187rsz.jpg [ 143.97 KiB | Zobrazeno 3793 krát ]
IMG_2188rsz.jpg
IMG_2188rsz.jpg [ 126 KiB | Zobrazeno 3793 krát ]
ned 11. led 2015 12:59:03
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: Boty Magnum Response II 8" - zkušenosti
Moc děkuji za rozsáhlý popis. Myslím, že pomůže spoustě čtenářů.


pon 12. led 2015 18:30:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz