Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 21:32:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 Boty Prabos - jaké máte zkušenosti? 
Autor Zpráva
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Boty Prabos - jaké máte zkušenosti?
Jaké máte zkušenosti s touto značkou?


sob 30. srp 2014 15:46:30
Profil

Registrován: sob 30. srp 2014 15:48:57
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Boty Prabos - jaké máte zkušenosti?
armadni boty 3 MESICE PO NAFASOVANI... jedna se o botu od Prabosu armadni vz.2000 letni vzor
tou dobou za sebou mely v tich trech mesicich chozeni po buzeraku a dohromady mozna 120 nachozenych km (stridal jsem je s vz.90, ktery mam doted)
Příloha:
Poznámka: Prabos - kanady armadni ACR vz2000 letni
16980_1236786238352_7147927_n.jpg
16980_1236786238352_7147927_n.jpg [ 18.13 KiB | Zobrazeno 9973 krát ]


sob 30. srp 2014 16:01:12
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: Boty Prabos - jaké máte zkušenosti?
Já osobně boty Prabos považuji za levné hovnošlapy už tak 4 roky. Mimochodem, pravě boty Prabos byly jedním z hlavních důvodů, proč jsem založil Vybaven.cz. Koupil jsem boty ve slevě za 1500,-. Prvních 10km jsem je nemohl rozšlapat a po dvou procházkách, pravě po těch 10 km, se mi začaly rozlepovat a následně i trhat. Takže osobně Prabos vezmu jen na testy, na denní nošení či do přírody v žádném případě.


sob 30. srp 2014 16:13:33
Profil

Registrován: pát 05. zář 2014 20:30:17
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Boty Prabos - jaké máte zkušenosti?
S letními kanadami Prabos (vz. neurčím ale byly vyrobeny roku 2002) mám zkušenosti dost špatné. Jsou těžké, a těžko se ohýbá podrážka při chůzi (větší vzdálenost bych si v nich netroufl). To bych ale i přežil, víc mě vadilo, když se rozpadly.
Příloha:
DSC08117malá.jpg
DSC08117malá.jpg [ 148.74 KiB | Zobrazeno 9893 krát ]

Nejprve vypíšu klady: Jsou z hladké usně, to je pro mě klíčové, mám rád kůži a jsem zvyklý kartáčovat a krémovat (takže nubuky a podobné chlupatiny nejsou pro mě). Kůže drží dost dobře, nikde se mi nelámala, neprodřela ani se netrhala od podrážky. Taktéž kvalitní jsou švy, kartáčování jim nevadí (na prestižkách jsem švy vydřel - blbý kartáč, ne boty) a nikde se mi nepáraly.
Příloha:
Poznámka: Detail na švy.
DSC08157.JPG
DSC08157.JPG [ 191.79 KiB | Zobrazeno 9893 krát ]

Další výhoda je jazyk z příjemně jemné kůže přišitý dost vysoko, snese to dost vysokou vodu.
Příloha:
DSC08148.JPG
DSC08148.JPG [ 167.15 KiB | Zobrazeno 9893 krát ]

Měl jsem rád jak je bota vysoká a drží pevně nohu, to mi u pohorek chybí. Super bylo i velké kožené očko nahoře nad patou, za které se dalo tahat při nazouvání.
Nepamatuji se, že bych je kdy promočil, kromě akce kdy jsem v maskáčích a kanadách plaval v rybníce. Tehdy jsem snad měl i jediné zranění nohou (seděly mi totiž dost dobře a pěkně se rozšláply) a to kvůli tomu, že jsem je mizerně zašněroval a ony mě plandaly na noze, v mokrých ponožkách mi takto odřely nohy ze zadu. Musel jsem si ale dávat do bot nohavice, jinak mi hrana boty (celkem dobře vypolstrovaná, ale z hladké přilnavé kůže) třením spálila (oprudila?) nohu.

Nedostatky: Podrážka byla z nějakého mizerného materiálu, snad byla lepená z více vrstev pro lepší došlapování. Je fakt, že spodní vrstva se moc neošoupávala (ale moc jsem v nich nenachodil), zato ale dost klouzala, zvlášť na sněhu (i když jsou letní zima v nich moc nebyla, tak jsem z nich udělal i zimní). Ty vrstvy se totiž odtrhly (podobně jako v předchozím příspěvku). Lepil jsem to já, lepil to švec a není lepidla na tomhle světě co by ty boty udrželo pohromadě. postupně se to udělalo na všech stranách bot (jedna strana měla opravdu mini trhlinku asi na nehet a nešlo mi to vyfotit). Jinak je to poslepovaný jak to šlo takže to nevypadá tak hrozně. A začalo to dost brzo, takže jsem je nenosil snad ani rok. Určitě jsem tomu ale pomohl tím, že jsem návštěvu ševce odkládal a díra se zvětšovala a zvětšovala. Na druhou stranu byla zima a já je nosil jako zimní boty a jiné takové jsem neměl.
Příloha:
Poznámka: Levá bota vnitřní strana, zalepená.
DSC08118.JPG
DSC08118.JPG [ 155.27 KiB | Zobrazeno 9893 krát ]

Příloha:
Poznámka: Pravá vnitřní strana.
DSC08120.JPG
DSC08120.JPG [ 163.72 KiB | Zobrazeno 9893 krát ]

Příloha:
Poznámka: Levá vnější. Zalepená.
DSC08128.JPG
DSC08128.JPG [ 169.28 KiB | Zobrazeno 9893 krát ]

Příloha:
Poznámka: Podrážka pouze ohlazená.
DSC08130.JPG
DSC08130.JPG [ 163.82 KiB | Zobrazeno 9893 krát ]

Příloha:
Poznámka: Docela málo opotřebená pata (já paty sjíždím opravdu hodně).
DSC08137.JPG
DSC08137.JPG [ 162.61 KiB | Zobrazeno 9893 krát ]

Ty boty mají taky mizerné průvleky na tkaničky. Dole obyčejná očka, dělaná na plocho (mám raději když vystupují z boty a provlékají se podélně), uprostřed velké oválné očko na jehož účel jsem nepřišel a na nadkotníkové části byly takové oválné kovové průvlehy, které měly ostré hrany a žraly tkaničky. Nekonečně dlouho se to šněrovalo a utahovalo (zase to šlo utáhnout dobře) a hlavně se to blbě vyzouvalo, musel jsem postupně rozšněrovat půl boty. Háčky nejsou úplně od věci. Tkaničky na fotce nejsou původní, ty odešly dávno předtím. U těch se mi taky rozdělaly ty plastové špičky na konci tkaniček a pak to nešlo zavázat (provléct očky) vůbec, ty končíky by mohly být kovové, když už je na té botě tolik kovu.
Příloha:
Poznámka: Očka na tkaničky.
DSC08150.JPG
DSC08150.JPG [ 168.25 KiB | Zobrazeno 9893 krát ]

Příloha:
Poznámka: Sežrané šněrovadlo.
DSC08155.JPG
DSC08155.JPG [ 141.43 KiB | Zobrazeno 9893 krát ]

Dvě vady na kůži první na špičce způsobená nešetrným kopáním, zarazil jsem tam kamínek, skrz ale neprošel. Druhý škrábanec je na patě, nevím od čeho. Špička je takové celkově odřená, ale to je tím kopáním, škrábance, jsou ale mrňavé a neproblémové.

Jinak myslel jsem si, že se o boty docela dobře starám (kartáčování, snowseal, lincoln leštidlo) ale pod bílým světlem blesku nabraly trochu hnědší barvu než to vypadalo. Boty se stydím vůbec nabídnou k prodeji tak si je schovávám ke kostýmovým účelům na doražení.
Za boty jsem dal asi 1500 a víckrát bych si je nekoupil, byl jsem navíc odrazován že kanady zapařují a deformují nohu. S plísní jsem nikdy problém neměl, ale stejně váhám co si pořídit, boty tohoto typu mi totiž vyhovují více než pohorky, ale dosud jsem nenašel takové coby vypadaly nositelně a zaplatitelně. Dvě zimy na to (ty mírné) jsem prochodil v prestižkách a ty mě nosily velice věrně úplně všude (zimní hory, dálkové pochody, skautské tábory) a poslední dobou se rozpadaly díly od sebe (rozedřené švy), kůže popraskala a trhla se od podrážky a když jsem je utopil v bažině, už mi je bylo škoda čistit. Ale botasky byly na všechny druhy terénu rozhodně lepší než ty kanady.


sob 06. zář 2014 7:51:23
Profil

Registrován: pát 05. zář 2014 20:30:17
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Boty Prabos - jaké máte zkušenosti?
Ještě dodávám fotky poškozené kůže.
Příloha:
Poznámka: Díra po kamínku ve špičce.
DSC08133.JPG
DSC08133.JPG [ 155.04 KiB | Zobrazeno 9892 krát ]

Příloha:
Poznámka: Velký, ale nehluboký škrábanec neznámého původu.
DSC08141.JPG
DSC08141.JPG [ 170.98 KiB | Zobrazeno 9892 krát ]


sob 06. zář 2014 7:53:37
Profil

Registrován: sob 30. srp 2014 15:48:57
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Boty Prabos - jaké máte zkušenosti?
omlouvam se, ted trochu odskocim od tema ''Boty Prabos - jaké máte zkušenosti?'', ale rad bych zareagoval na to, jak shanis podobnou botu - doporucuju stavebne podobnou kanadu, kterou pouziva Bundeswehr, ma stejne oznaceni BW 2000 a kvalitou je uplne nekde jinde... podrazka, kuze, provedeni, strih, svy i polstrovani je na cenu te boty (podle me) proste uzasny... nosim je predevsim na dlouhy pochody typu Chrudimska 70tka, Krakonosska 100vka atp a nikdy jsem s nima nemel problem... v armade jsem pozdeji nenosil nic jinyho (90tky byly na delsi pochody nepohodlny a kam se serou cesky gorace) :)


sob 06. zář 2014 9:45:53
Profil

Registrován: sob 25. říj 2014 22:54:30
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Boty Prabos - jaké máte zkušenosti?
Od Prabosu jsem používal a používám celkem tři modely. První je armádní bota...zklamání, při vzpomínce na kanady vz. 60 jsem tiše zamáčkl slzu. Fasujeme vysoké a nízké boty, přesné označení doplním, obojí žádná hitparáda. Nízké boty se trhají ve švech, trhá se podšívka na patě. Pohodlí spíš průměrné. Vysoké boty připomínají lyžáky. I po napuštění voskem nebo čímkoliv podobným, se velice špatně ohýbají, řídit v nich auto není žádný med. Postrádám jakékoliv tlumení v podrážce, delší chůze na tvrdém povrchu není moc příjemná. Ve službě jsem nosil boty SWAT i Magnum, oboje výrazně komfortnější, jediné hledisko, kde vysoké boty Prabos lehce vedou, je životnost. Pokud bych si měl vybrat boty do služby, nebo do lesa, Prabos bych určitě vynechal.


pon 28. zář 2015 20:37:49
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz