Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 14:21:41



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
 technik 
Autor Zpráva

Registrován: ned 29. bře 2015 18:46:39
Příspěvky: 4
Příspěvek technik
Recenze "můj kuchyňský nůž": V této recenzi vám popíšu kuchyňský nůž od firmy BANQUET. Nůž je v červeném provedení, ale vyrábí se i v zelené barvě. Jedná se o celkem kvalitní nůž, a zatím jsem neměl potřebu si na něco stěžovat. Po roce používání je v dobrém stavu, a zatím bylo třeba nůž nabrousit jen jednou. Při koupi byl nůž velmi ostrý, což je jen dobře, protože nikdo si nechce koupit tupý nůž. Za první 2 měsíce jsem nepoznal v ostrosti žádný rozdíl, a to byl tento nůž používán často. 22,7 cm dlouhá čepel naznačuje, že se s nožem bude pracovat dobře, obzvlášť když je třeba nakrájet chléb, maso, či zelí. A co rukojeť? Perfektně padne do ruky, navíc je ze spodní strany rukojeti umístěna gumová protiskluzová ochrana, takže se nemusíte bát, že když máte mokré, či mastné ruce, nebo jen nemáte tak silný stisk, že vám nůž zůstane v např. zelí. Podle mého názoru je to užitečná věc, ale když jsem chytil tento nůž do ruky poprvé, tak jsem se cítil zvláštně. Ten pocit ale po čase zmizí. Cenově je také dostupný pro všechny. Za několik stovek korun (přesné číslo si již nepamatuji) máte dokonce celou sadu těchto skvělých nožů. Nože rozhodně doporučuji.

Článek 1: V tomto článku vám popíšu velmi užitečnou věc - vojenské zápalky. Ačkoliv za krabičku dáte 50 korun, tak v přírodě mohou být nepostradatelné. V krabičce je 12 zápalek, ale na druhou stranu jsou vytvořeny tak, aby fungovaly za jakéhokoliv počasí. Fouká vítr, a zapalovač, ani obyčejnou zápalku použít nemůžete, protože vám ten oheň vždy "uhasí" vítr? Zápalky jsou vlhké? Nevadí! Vojenské zápalky jsou vysoce odolné, ale na druhou stranu jsou drahé. Takže se vyplatí najít si jinou cestu k rozdělení ohně.

Článek 2: Gore-tex je materiál, který nás chrání již od roku 1978. V kombinaci s pečlivě vyrobeným oděvem (obuví) představuje nepromokavé a větruodolné oděvy, nebo obuv. Bohužel jsem neměl ZATÍM příležitost otestovat žádný výrobek GORE-TEX, a proto nemůžu napsat o žádné své zkušenosti.


pon 30. bře 2015 15:01:13
Profil

Registrován: úte 31. pro 2013 3:03:06
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: technik
To snad ani nikdo nemůže myslet vážně?

recenze: Teda dvanáctkrát napsat "nůž" v pár řádcích je docela hustý :D
článek 1: Na záčátku říkáš že je to užitečná věc ale na konci jí nedoporučíš? To mi přijde divný
článek 2: Informační hodnota 0

Ale nejsem člen redakce ani nemám oprávnění přijímat či zamítat nové redaktory, tak snad mají laťku níž než já :D


stř 01. dub 2015 15:18:00
Profil

Registrován: ned 29. bře 2015 18:46:39
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: technik
1) Když je to recenze na nůž, tak tam nebudu přece psát například pila. A 12x není až tak moc, aspoň každý pochopí, že pořád píšu o noži, a ne jiných věcech...

2) Užitečné jsou, ale jsou drahé, a proto je nedoporučuji, ledaže bys chtěl utratit zbytečně víc, než potřebuješ.

3) V jednoduchosti je síla, a jak jsem se již zmínil, tak jsem ještě neměl příležitost vyzkoušet výrobek gore-tex, tak nebudu lhát o tom, že jsem ho vyzkoušel, a že ho doporučuji/nedoporučuji. Osobně si radši (když nemám náladu číst dlouhé články, nebo dokonce ani čas) přečtu krátký článek, než abych četl obsáhlou recenzi. Navíc je mnoho lidí, kteří v životě něco jako "gore-tex" a další věci v životě neslyšeli, a neví co to je. Osobně si myslím, že pro takové lidi je lepší, když se dozví, že to je nepromokavý a větruodolný materiál, než aby o tom věděli cokoliv jiného.


stř 01. dub 2015 19:35:44
Profil

Registrován: pon 22. pro 2014 15:29:13
Příspěvky: 10
Příspěvek Re: technik
Myslel jsem, že je to ukázka, jak by to vypadat nemělo... :shock:


čtv 02. dub 2015 8:37:43
Profil

Registrován: úte 31. pro 2013 3:03:06
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: technik
No ty kráso, on to snad myslí vážně :D


čtv 02. dub 2015 10:29:30
Profil

Registrován: úte 31. pro 2013 3:03:06
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: technik
technik píše:
1) Když je to recenze na nůž, tak tam nebudu přece psát například pila. A 12x není až tak moc, aspoň každý pochopí, že pořád píšu o noži, a ne jiných věcech...

2) Užitečné jsou, ale jsou drahé, a proto je nedoporučuji, ledaže bys chtěl utratit zbytečně víc, než potřebuješ.

3) V jednoduchosti je síla, a jak jsem se již zmínil, tak jsem ještě neměl příležitost vyzkoušet výrobek gore-tex, tak nebudu lhát o tom, že jsem ho vyzkoušel, a že ho doporučuji/nedoporučuji. Osobně si radši (když nemám náladu číst dlouhé články, nebo dokonce ani čas) přečtu krátký článek, než abych četl obsáhlou recenzi. Navíc je mnoho lidí, kteří v životě něco jako "gore-tex" a další věci v životě neslyšeli, a neví co to je. Osobně si myslím, že pro takové lidi je lepší, když se dozví, že to je nepromokavý a větruodolný materiál, než aby o tom věděli cokoliv jiného.


1) Vzhledem k tomu, že název článku je "recenze NOŽE" každý chápe, že nepíšeš o mojí tchýni. Co použít třeba "výrobek", "produkt" atd?

2) Tak to musíš rozvést v tom závěru sakra! "Testované zápalky jsou sice velmi šikovné, nicméně cena za kterou je můžete zakoupit, není adekvátní jejich využití a proto je bohužel nemůžu doporučit. Ovšem pokud někdo rád utrácíte, rozhodně Vás nezklamou"... Nevypadá to líp?

3) "Dnes bych Vám chtěl představit novou Škodu Fabia. Bohužel jsem jí ještě ani neviděl na živo a tak můžu pouze říct, že na obrázku má hezké tvary a je zelená" ... Super, a přesně to si chce každý přečíst.

Ano, máš pravdu. V jednoduchosti je síla. Zajímalo by mě, jak velký silák sakra musíš být.


čtv 02. dub 2015 10:36:23
Profil

Registrován: ned 29. bře 2015 18:46:39
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: technik
1) A nebylo by to to samé? Podle mého názoru je jedno, zda napíšu 12x slovo "nůž", nebo "produkt".

2) Vypadá to líp. Samozřejmě nikdo není přece dokonalý, že? Navíc chybami se člověk učí, takže teď si na tuto chybu budu dávat pozor, a zkušenostmi se tato chyba časem odstraní.

3) Improvizace je umění, které každý z nás neovládá, a proto je jednodušší psát o něčem, co jsem již testoval. Vzít věc do ruky, otestovat ji, a pak napsat několik řádku o tom, co jste s tím výrobkem prováděli je jednoduché. Psát o něčem, co jste ještě nikdy na živo ani neviděli je mnohem složitější. A o té tvoji Škodě Fabii: Každá barva má stovky odstínů, navíc auta se nevyrábí jen v jedné barvě, když se jedná o sériovou výrobu. Tím, že rekneš, že auto je zelené, neznamená, že když bych si chtěl koupit zelené auto jen kvůli barvě, že si ho koupím. Jeden odstín ti zkrátka "padne do oka", ale jiný odstín se ti už vůbec nelíbí. A jak jsem se již jednou zmínil, že spousta lidí neví co je to gore-tex, tak pro ně je mnohem důležitější vědět, že to znamená, že výrobek je nepromokavý a větruodolný, než aby věděli, že bota je černá...

4) Kritiku dokáže psát každý. Urážet a shazovat "zelenáče, amatéry" a já nevím jak jim říkáte dále, je jednoduché. To dokáže i sedmileté dítě, za předpokladu, že umí psát... Ale stát si za svým, vyjít z davu, nebát se prosadit si svůj názor, umět si obhájit své tvrzení, zkusit něco nového, nebát se konfrontace, to je něco, co vás ve škole nenaučí. To vás nenaučí vaše rodina, přátelé, prostředí, ve kterém žijete, ale to se musíte naučit sami! Navíc tohle všechno jsem prokázal tím, že jsem napsal ty 3 články, a tím, že si to momentálně obhajuji. Nebál jsem se toho, že jsem napsal 3 články, které nebyly sice "nejlepší články roku", ale aspoň jsem to zkusil, a jen za to si zasloužím trochu uznání. S tím jsem ale nepočítal, protože lidé dokážou být sv**ě. Když si tady tak vesele kritizujete, tak si to zkuste taky. Nebojte se, že se ztrapníte. TAK UŽ HLAVNĚ SAKRA NEŘÍKEJTE, JAK BYSTE TO ZVLÁDLI LÉPE, A NEŽ ZAČNETE KRITIZOVAT, TAK SI TO VEŘEJNĚ VYZKOUŠEJTE. Uvidíme, jestli máte talent i na něco jiného, než je kritika!


čtv 02. dub 2015 13:18:21
Profil

Registrován: úte 31. pro 2013 3:03:06
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: technik
1) Na tomto je krásně vidět, že prostě nejste spisovatel. Nikdo neřekl, že máte nahradit slovo nůž za slovo produkt. To co jsem tím chtěl říct je, že pokud by jste místo 12x nůž, použil 4x slovo nůž, 4x slovo produkt a 4x slovo výrobek, vypadalo by to daleko lépe, než když je tam nůž, nůž, nůž, nůž, ...

2) Tady jsme se shodli, asi už není potřeba dále rozebírat

3) Opět jsme se moc nepochopili. Psát o něčem co jsem netestoval samozřejmě jde, ale né tak, jak jste to napsal Vy. Pokud jste chtěl psát na téma "Co je Gore-tex?" tak to můžete a věřím, že i pro spoustu lidí by to bylo zajímavé. Ale co jste napsal Vy? Dvě věty o tom co to je a jednu pro čtenáře s nulovou hodnotou a to že jste žádný výrobek netestovat, tak s ním nemáte zkušenost. Takže se ptám, vážně Vám přijdou dvě věty na místě, při ucházení se o pozici redaktora?

4) K tomu mohu říct jen tři věci. Zhruba stejné argumenty mají např. i lidé, kteří se dostali v superstar a podobných projektech do tzv. "Hvězdných pěchot". Věc druhá. Napsat dobrou kritiku není nikterak lehké, věřte mi. A věc třetí. Věřím, že kdyby jste se trochu snažil, určitě naleznete na internetu nějaký můj článek či recenzi ;)

S přáním více sebekritiky a hezkého dne, Tafi


čtv 02. dub 2015 13:46:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. lis 2013 8:27:09
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: technik
Stojím 100% za Tafim a každým jeho slovem, pokud chceš vidět nějaké články ode mne, hledej, je jich tu dost.


čtv 02. dub 2015 14:26:20
Profil

Registrován: čtv 04. zář 2014 5:55:57
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: technik
Techniku, k bodu 3) si prosím vezmi internet a zkus sepsat nějaké veřejně dohledatelné info o gore-texu. K čemu slouží, jaké má vlastnosti, jaké produkty se z něj dělají, +/-, druhy, výrobci, cena, atd. Stačí 1-2strany textu, které by tvořily základ pro článek. Dej si pozor na opakování slov a zkus se vyhnout hodnotícím soudům ("je to užitečné", "je to drahé") - jde o informativní kus textu. Můžeš nám to poslat na FB do zpráv, nebo sem veřejně.

Jinak myslím, že s tím, co zmiňovali kluci výše, se pracovat dá. Tipuji, že ještě studuješ, takže by to i pro tebe mohla být zajímavá zkušenost:)

Matyáš


pát 03. dub 2015 7:07:51
Profil

Registrován: ned 29. bře 2015 18:46:39
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: technik
Gore-tex je textilie, která se vyznačuje vysokou ochranou vůči vodě, větruodolností, dokonce i chrání proti ztrátě tepla. Nezáleží na prostředí, ve kterém se nacházíte, ale gore-tex vás ochrání. Narozdíl od konkurenčních výrobků se tento produkt osvědčí při jakémkoliv větru. Jelikož má extrémně malou propustnost vzduchu, tak vás bude chránit velice dobře. Také díky jeho větruodolnosti nebudete ztrácet tolik tělesného tepla. Dokáže i odvádět pot, a díky tomu se budete cítit lépe. Výrobky se skládají z: gore-tex membrány, vysoce kvalitní podšivky, a vnější textilie. Právě díky této membráně vzniká odolný produkt. Ale už se tady objevil problém - nebezpečné místo, švy. To by mohlo snížit účinost produktu, ale na to se při výrobě myslelo, a vyřešilo se to. A čím že se to vlastně vyřešilo? Speciální páskou.
Z této textilie se vyrábí obuv, oděvy a rukavice.
Obuv se dělí na 3 druhy. Prvním je "extended comfort" . Tento druh obuvi se hodí na každodenní používání, i na náročnější aktivity. Přestože výrobek může mít otevřené podrážky, které působí dojmem, že se do této boty dostane voda, a to hodně rychle, tak se dovnitř nedostane ani kapka. Ve skutečnosti můžete chodit ve vodě, a pokud nebudete příliš hluboko na to, aby vám voda natekla dovnitř boty, tak ve vodě můžete ujít až 200 000 kroků, aniž byste cítili nepříjemnou vlhkost. To je číslo, které je pojištěno testem. Když neprojde, tak se musí opravit, a pak znovu!
Druhým typem obuvi je "performance comfort". Narozdíl od předešlého druhu je tento výrobek určený především k outdoorovým aktivitám. Nečekejte ale zcela jinou botu. Liší se především v použití a vzhledu.
Třetí druh je nazván "insulated comfort". Tento druh obuvi je určený spíše, když je zima, nebo chladné počasí. Obuv nabízí tepelnou izolaci, a jako ostatní obuvi má již dříve zmíněné vlastnosti gore-texu.
Rukavice jsou další produkt, který má technologii gore-tex. Chrání před mrazem, a odvádí pot, takže i když se potíte, tak vaše ruce mohou zůstat suché. Rukavice mají i vysokou citlivost, díky které budete mít v rukavicích lepší úchop a obratnost. A jako všechny ostatní produkty, i tento výrobek prochází řadou testů.
A poslední skupinou produktů jsou oděvy. Dokonce i bundy mají několik druhů. Jsou přizpůsobeny na jiné aktivity. Na sportování jako třeba běhání, jízdu na kole a lyžování asi budete chtít lehkou bundu, ale zároveň větruvzdornou. Zároveň asi nebudete chtít, aby se z vašeho oblečení dal ždímat pot. Tyto "specializace" má bunda "Active". Bundu "Pro" byste si vybrali spíše do extrémních podmínek. Tím, že slaminovali všechny 3 vrstvy - gore-tex membránu, podšivku a vnější textilii. Tím se odstranilo tření mezi vrstvami, a díky tomu se prodloužila životnost. A jako všechny produkty, tak i bundy prochází testováním. Testují se například v "dešťové komoře", kde se výrobek testuje za různých klimatických podmínek. Dále je možno zakoupit gore-tex kalhoty. Ty se uplatnily třeba i v armádě. I kalhoty jsou nepromokavé a větruvzdorné. Pokud byste ale chtěli celý komplet (kalhoty, boty, bunda), tak musíte počítat s vyšší cenou než 4 000kč.

+ voděodolnost
+ větruvzdornost
+ kvalita
+ široký výběr
+ pohodlné výrobky


ned 05. dub 2015 10:39:51
Profil

Registrován: úte 31. pro 2013 3:03:06
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: technik
Za mě je tohle ok, ale bohužel jen co se týká osnovy a jakž takž obsahu, nicméně ten styl psaní, slovosled, používaná slova, větná skladba atd. podle mě prostě neodpovídá tomu, co očekávám od redaktorů. Jinak tohle mělo přijít hned v úvodní příspěvku. Uvidíme co řeknou klucí, ale zlepšení tam je.


ned 05. dub 2015 11:40:08
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: technik
Zlepšení tu rozhodně je, ale stále to není na redaktorské místo. Pár dnů jsem vystupoval jako ďáblův advokát a přesvědčoval ostatní, že si zasloužíš šanci. Nyní tedy můj názor - chce to zkoušet a zkoušet. Zamysli se nad tím, že čtenář nejspíše bude vědět méně než ty. Nevidí ty tvé podklady, nemá ty informace. A proto když začneš vyprávět (např) o rukavicích, absolutně to nedává smysl, protože hned první otázkou je: Jaké rukavice ten chlap má na mysli? GoreTex šije vlastní oblečení? A co boty a ty tři kategorie? To jsou tedy třídy bot značky Gore? A když koupím boty jiné značky a bude tam uvedeno GoreTex, jde o padělek? Jak to tedy je? A jak vypadá ta textilie, že se z ní šije obuv a oblečení? Mám kožené boty a i přesto je tam napsáno GoreTex, jak to? Nebo kůže může být GoreTexová také?

Na první pohled nesmyslné dotazy. Ale tvou prací je už v základním textu zamezit jejich výskytu. Proto ti ponechávám toto vlákno, zkoušej psát dál, zkoušej přidávat fotky a grafy. Uč se. A my ti v tom občas budeme pomáhat.


ned 05. dub 2015 12:19:47
Profil

Registrován: úte 31. pro 2013 3:03:06
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: technik
Souhlasím s Vladem, jen už jsem neměl tu sílu (a chuť) to takto rozepisovat :)


ned 05. dub 2015 13:44:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz