Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 14:45:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Kvalita výrobků Helikon-tex 
Autor Zpráva
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Kvalita výrobků Helikon-tex
Asi se budu muset podívat na výrobky od Helikonu. Dlouhou dobu platilo, že "Šijí mizernou kvalitu ze skvělých materiálů", ale poslední dobou ze všech stran slyším, že kvalita stoupá. Pokud nebudou stoupat i ceny, bude to velmi příjemná alternativa 5.11 a dalším tacticool značkám.


stř 20. lis 2013 11:15:03
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Kvalita výrobků Helikon-tex
Jejich největší slabinou dle mého bylo vždycky právě to šití. U všech věcí, které od nich mám jsem musela nejprve vzít nůžky a půl hodiny odstřihávat čouhající nitě. Ale je fakt, že švy nepovolily nikde. Každopádně jsem nedávno měla možnost porovnat svoji starší bundu Patriot s novějším modelem a opravdu je vidět rozdíl, jak v kvalitě šití, tak v řadě dalších detailů (např. stahovací pásky kolem zápěstí jsou lépe řešené, jazýčky na jezdcích zipů taky). Celkově jejich produkty začínají vypadat mnohem profesionálněji, ne jako kdyby je v čínské fabrice ušilo desetileté dítě. Cenově se tomu samozřejmě částečně přizpůsobují, jejich Urban tactical pants teď stojí přibližně stejně co Lightweight tactical pants od Blackhawku. Na druhou stranu jako první přišli s nápadem udělat kalhoty v materiálu, který vzhledově vypadá jako jeansy, takže když to člověk nosí ve městě, tak nepůsobí tak nápadně.


stř 20. lis 2013 11:29:27
Profil

Registrován: čtv 21. lis 2013 11:21:34
Příspěvky: 13
Bydliště: Jižní Čechy
Příspěvek Re: Kvalita výrobků Helikon-tex
Mám zkušenost s třemi výrobky od Helikonu.
1. Fleece bunda Liberty http://www.helikon-tex.com/#!/Fleeces/Liberty/BL-LIB-HF
Cena:okolo 1000,-Kč
Je pravda, že ze začátku z ní čouhali všude možně nitě, ale to byl pouze estetický problém. Žádný šev nikdy nepovolil. Bundu používám kromě léta celoročně a to jak na denní nošení do města, tak na výlety do přírody, různé treky a airsoft. Jediný zádrhel se ukázal až teď po 4 letech intenzivního používání a to, že se rozlomil jezdec u hlavního zipu. Vyřešeno výměnou jezdce z jiného zipu a vše je zase v pořádku. Bundu lze použít jako 1. vrstvu v případě suchého počasí, nebo jako 2. pod nepromokavou bundu. Jedinou výtku bych měl ke stahováků na zápěstí při úplně povoleném rukávu se mi na jedné ruce stahovák pořád rozepíná, protože drží jen za kousek suchého zipu a úplně ideálně se nepřilepí.

2.Kalhoty SFU http://www.helikon-tex.com/#!/Uniforms/SFU/SP-SFU-PT
Cena: okolo 600,-Kč
Tyto kalhoty používám již něco okolo 5-ti let. Mám je v zelené již druhé a v černé barvě. co se týče šití, tak u prvních zelených kupovaných cca před 5-ti lety sem tam vyčuhovala nitka a u kalhot koupených loni jsem již tento problém nepozoroval. Švy jsou u všech pevné a nestalo se mi, že by se někde rozpárali nebo roztrhly. Zelené mám již druhé ne z důvodu, že by první přestali slpužit, ale ty první jsou plné nevypratelných skvrn a jelikož kalhoty nosím i do města/ práce atd., tak jsem chtěl ještě jedny ve kterých nebudu vypadat jak s popelnice :D. Poutka na pásek jsou dosti velká i na široký pásek. Jediná vítka směřuje k suchým zipům na kapsách které se začnou časem párat a přestanou plnit funkci. U starších kalhot, u novějších zatím vše drží, tam se ukáže časem jestli se jim tento problém již podařilo odstranit.

3.Fleece čepice http://www.helikon-tex.com/#!/Headgear/ ... /CZ-DOK-FL
Cena: cca 200,-Kč
Čepici mám již 3 rokem. Je dostatečně velká i na velkou hlavu a krásně zakryje jak celé uši, tak čelo. Je o něco silnější než Polartecová čepice, takže pokud není opravdu pořádná zima je v ní horko, ale to je můj osobní názor někomu to může vyhovovat, pro mě je to spíš přítěží, proto se porozhlížím po o něco slabší variantě.


Verdikt: Celkově bych Helikon rozhodně doporučil. Kvalita je naprosto dostačující a cena se pohybuje na spodní hranici obvyklých cen podobných produktů.
Co se týče cen řekl bych, že spíše klesají, Bundu co o ní píšu jsem kupoval cca za 1500,- a první kalhoty za cca 800,-


čtv 21. lis 2013 12:07:37
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Kvalita výrobků Helikon-tex
Taky mám SFU a trochu mi u nich vadí, že se k nim nedají sehnat originální chrániče. Obvykle když nějaká firma udělá kalhoty s kapsou na integrované chrániče, tak k tomu má i ty chrániče. Navíc je ta kapsa tak netypická, že se mi tam nepodařilo nacpat integrované chrániče od jiné firmy (5.11.). A osobně bych ocenila trošku volnější lem u kapes na ruce. Jakmile si sednu/kleknu tak mám problém se do těch kapes dostat, protože se látka moc napne. Ale hlavní, co od těhlech kalhot očekávám je, že vydrží hrubé zacházení, což vydrží, takže jsem s nimi spokojená.


čtv 21. lis 2013 13:44:57
Profil

Registrován: čtv 21. lis 2013 11:21:34
Příspěvky: 13
Bydliště: Jižní Čechy
Příspěvek Re: Kvalita výrobků Helikon-tex
Do kapes na kolení chrániče se vejdou vložky od TRU- SPEC


pon 25. lis 2013 8:05:12
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Kvalita výrobků Helikon-tex
Díky za tip, vyzkouším.


úte 26. lis 2013 6:47:26
Profil

Registrován: sob 14. pro 2013 11:45:40
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Kvalita výrobků Helikon-tex
Také mám zkušenosti s kalhotami SFU a to veskrze pozitivní. Pohodlně se nosí,materiál je výborný, už toho vydrželi opravdu dost bez výraznějších známek opotřebení, pořád se s nimi nemusím stydět vyrazit ani do města. Kvalita šití není špatná,knoflíky pořád drží pevně, pár nitek se vytahuje klasicky u suchých zipů na kapsách, suché zipy samotné jsou stále v dobrém stavu a drží jak mají, což bývá jedna z prvních věcí které mi na věcech odcházejí, vytahá se ten chlup na zipu a je po. A celkem mě příjemně překvapilo,že vzhledem k tomu že mám černou verzi a množství vyprání se o kalhotách dá stále říct, že jsou černé, žádné světlé pruhy kolem švů na nohavicích a podobně, jen pásky na stahování v pase o něco vybledli. Jinak souhlasím se Zipy, že kapsy na ruce jsou při sezení velice špatně přístupné a podobně kapsička vpředu na stehně pokud do ní dáte něco jiného než drobné na vlak, což při velikosti cca krabičky cigaret je pochopitelné, při sezení vás to bude tlačit do stehna (samozřejmě když je někdo hubeňour a kalhoty na něm plandají tak mu to asi vadit nebude).

Dálé používám pončo Helikon. To je vyrobené z rychleschnoucího rip-stop polyesterového materiálu, je dodáváno s přepravním obalem cca 14x22cm se stahováním na šňůrku, má podlepené všechny švy, a klasicky je spínané druky a kolem okraje má šest kovových oček pro usnadnění případné stavby přístřešku. Vevnitř je šňůrka na stažení kolem pasu.
Pončo jako takové funguje dobře, vcelku na něm není co popisovat, ale je pár věcí které bych uvítal trochu jinak. Otvor na prostrčení hlavy do kapuci by mohl být poněkud volnější, usnadnilo by se oblékání. Šňůrku na stažení v pase je snad nejlepší hned vyhodit, protože se vás bude snažit při každém oblékání uškrtit a tím pádem oblékání zbytečně ztěžuje a zdržuje. Pončo by mohlo mít větší rozměry při cca 145x210 si v něm dostatečně neschovám ruce, ale to už je spíš daň za to že mám 2 metry :-) Dále obal na pončo by mohl mít kromě šňůrky i nějaké poutko aby se dal pohodlněji připevnit na vybavení či opasek a nemuselo být pouze v batohu.

Myslím že výrobky Helikonu mohu doporučit, s vynikajícím poměrem cena/kvalita si od nich budu pořizovat další věci i nadále.


sob 14. pro 2013 13:42:00
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: Kvalita výrobků Helikon-tex
Fanoušek píše:

"Ahoj, posielam ti ako "fanusikovi" znacky helikon dve fotky ich opasku. Ma cca rok a pol, pouzivany denne pocas poslednych troch mesiacov, predtym som ho mal mozno 10 krat na strelnici. Nebola na nom nosena ziadna velka zataz, sluzil iba ako opasok na nohaviciach a dnes rano pri obliekani vypovedal sluzbu. Skusim ho zajtra vyreklamovat a uvidim. Proste kvalita :) Ak chces, tak foto mozes v klude pouzit."


Přílohy:
0002.jpg
0002.jpg [ 63.64 KiB | Zobrazeno 13214 krát ]
0001.jpg
0001.jpg [ 70.69 KiB | Zobrazeno 13214 krát ]
stř 25. úno 2015 20:32:35
Profil

Registrován: stř 12. lis 2014 14:50:26
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Kvalita výrobků Helikon-tex
No, mě prasknul taky, jen jedna strana. Poslal jsem jej zpátky do Alfatacticalu, za 3 dny byl v poště nový a ten už drží přes rok. Nosím ho denně. Nehrotil bych to, je to jen plast.


čtv 12. bře 2015 10:26:36
Profil

Registrován: čtv 16. dub 2015 8:23:58
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Kvalita výrobků Helikon-tex
Toz nechci se vam tu do toho moc plest, ale asi dva roky pouzivam kosili a kalhoty od Helikon (Defender a SFU) a zatim jsem stale spokojen. Svy drzi, latka drzi, barva prekvapila i mne - drzi, suchace na kalhotech jsou pravda slabsi kusy, ale jinak musim za sebe jednoznacne rict, ze radeji sahnu po Helikonu, nez po 5.11. A nikoli jen kvuli ceny. Kdosik rikal, ze mam asi stesti na zazracne kusy, ale pokud na to prijde, je nas v mem okoli (nakupovali jsme u stejneho prodejce) nekolik a vsem nam ty hadry plus minus drzi stejne dobre ;)
Pokud by byl zajem, sepsal jsem postrehy k obemu.
tomik


sob 18. dub 2015 4:36:27
Profil

Registrován: pát 09. říj 2015 8:49:08
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Kvalita výrobků Helikon-tex
Zdarec,

no já mám skušenosti s UTP od Helikonu. Mám je cca 2 roky a nosím je na turistiku a měl jsem je na pár airsoftových akcích. Pokud je zhodnotím celkově tak za mě super. Nikde se nepářou a perfektně seděj. I kluci co mají třeba SFU tak mi je chválili hned co jsem je vzal na sebe. Střih super, rozložení kapes bezkonkurenční. Nemám rád ty velké kapsy na straně nohou kam když něco dáte a běžíte tak to tam akorát létá a není to pohodlné. Navíc když tam chcete sáhnout tak se musíte sice mírně ale sehnout. Zde je vše jak má být. Pro mě po funkční stránce nejlepší, které jsem měl. Bohužel mě mrzí, že teď jsem je hledal a musím říct, že mě zklamal fakt, že už jsou dražší.

Abych jen nechválil tak látka, se kterou mám zkušenost je 97% bavlna a 3% spandex. Na těle jsou příjemné, řekl bych, že víc jak druhá varianta, nicméně mě mrzí, že již po pár vypráních jsou na záhybech viditelné fleky. Prostě dost rychle v záhybech ztrácejí barvu a blednou. Což tedy u kalhot za cca 2 000,- Kč shledávám jako dost podstatný nedostatek.


pát 09. říj 2015 8:58:51
Profil

Registrován: pon 08. pro 2014 5:43:07
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Kvalita výrobků Helikon-tex
Používám asi rok kalhoty Helikon SFU ripstop v olivové barvě. Za tu dobu jsem v nich ušel na pochodech cca 300 km + pár víkendů šourání kolem chalupy, takže nějaké zkušenosti mám. Jsou pohodlné, látka je dobře nositelná i bez dlouhých spodků, přitom mě příjemně překvapilo, že celkem vydrží. Samozřejmě vzhledem k materiálu snadno promoknou a chvilku trvá než uschnou. Jediné známky opotřebení jsou na úrovni vnitřních kotníků, kde se objevilo pár mikrodírek a vybledlá barva (kdyby byl zájem, můžu nafotit). To je ale řešitelné našitím čtverce odolné látky s celkovými náklady v řádu desetikorun. Kapsy jsou dobře použitelné, knoflíky na poklopci výrazně preferuji před obyčejným i suchým zipem. Šikovné je nastavení objemu pasu bočními pásky (takže i po Vánocích se dají nosit pohodlně :lol:). Kalhoty mají pár praktických detailů (plastové závěsy na klíče nebo šňůru od nože nad hlavními kapsami nebo vnitřní kapsičky v bočních kapsách), ale není to nic, nad čím budete plesat ještě rok po koupi (jako třeba u Cryo kalhot.)
Příliš sympatické mi nejsou šňůrky na zavazování spodní části kalhot nad kotníky, ale to není nic, co by nevyřešilo pár šmiknutí nožem. Kvůli tomu ale je střih ve spodní části lýtek příliš volný, velmi mírné zúžení by nebylo od věci. Kvalita šití samozřejmě není kdovíjaká, ale zatím se mi žádný knoflík neupadl a žádný šev se nerozpáral tak, abych to musel začít řešit. Za tu cenu (kupoval jsem za 1100 Kč, ale dají se sehnat i o pár desetikorun levněji) můžu jen doporučit.


ned 06. pro 2015 12:36:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz