Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20. dub 2024 3:14:05



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 Kalhoty Helikon SFU 
Autor Zpráva

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Kalhoty Helikon SFU
Řada z vás se dožadovala recenze na kalhoty SFU od Helikonu, tak zde ji máte :-)
Příloha:
SFU.jpg
SFU.jpg [ 61.17 KiB | Zobrazeno 4204 krát ]

Kalhoty SFU se vyrábějí v řadě barevných provedení (od černé až po Camogrom, čili napodoběninu Multicam) a ve dvou provedeních – klasické a Ripstop. Mnou testované kalhoty mají úpravu Ripstop, složení je 60% bavlna, 40% Polyester.
Jedná se o poměrně známý model, takže není třeba ho sáhodlouze představovat. Kalhoty vlastním přibližně čtyři roky a zde jsou moje poznatky z jejich užívání:

Tradiční „podpis“ Helikonu v podobě čouhajících nití je stále viditelný. I po tolika letech používání pořád nacházím lezoucí nitě, které je třeba ustřihnout.
Příloha:
Švy 4.JPG
Švy 4.JPG [ 96.2 KiB | Zobrazeno 4204 krát ]

Příloha:
Švy 2.JPG
Švy 2.JPG [ 125.4 KiB | Zobrazeno 4204 krát ]

Příloha:
Švy 3.JPG
Švy 3.JPG [ 152.37 KiB | Zobrazeno 4204 krát ]


Ve prospěch kalhot ale musím podotknout, že kromě jednoho povolujícího švu na kapse (jehož další párání zastavuje dvojté prošití v rohu chlopně od kapsy) mi zatím všechny švy drží a kalhoty se nerozpadají ani nepovolují v kritických místech, jako je třeba rozkrok.
Příloha:
Kapsa.JPG
Kapsa.JPG [ 116.47 KiB | Zobrazeno 4204 krát ]



Konstrukčně jsou kalhoty docela povedené, zejména co se týče komfortu nošení. Jsou velmi pohodlné, průvlaky na opasek jsou udělané dost široké, takže se tam vejde i široký bojový opasek a do cargo kapes na stehně toho můžu nacpat opravdu hodně. Bohužel se najde i pár nedodělků. Co mi vadí asi nejvíce jsou špatně přišité suché zipy na zadních kapsách. Na straně blíže k tělu je přišitý kus se zoubky a není zcela překrytý protikusem. Takže pokud máte na zádech batoh, tak se ten zubatý kus neustále o batoh tře, vydává nepříjemné zvuky a rozedírá síťovinu na spodní části zad batohu.
Příloha:
Zadní kapsa.JPG
Zadní kapsa.JPG [ 92.77 KiB | Zobrazeno 4204 krát ]



Problémy jsou i s přední kapsou, která má velmi těsný lem, takže dostat se do ní je občas problém, zvláště když člověk sedí nebo klečí.
Příloha:
Přední kapsa.JPG
Přední kapsa.JPG [ 76.95 KiB | Zobrazeno 4204 krát ]



A když už jsme u těch kapes... kalhoty mají na kolenech kapsu na integrované chrániče. Ale v době kdy jsem kalhoty pořizovala, nebyly tyto chrániče nikde k sehnání. Dnes už firma Helikon tuto mezeru na trhu zaplnila, ale člověk by řekl, že když už někdo jde na trh s kalhotami, co mají kapsu na integrované chrániče, tak k nim ty chrániče i bude mít.

Co je ale velkou předností těchto kalhot je odolnost materiálu. Za tu dobu, co je vlastním jsem jim dala neskutečně zabrat, sjížděla jsem v nich řadu kopců po zadku, lezla po skalách, prolézala trním, plížila se po štěrku atd. a i přes to se mi kalhoty nepodařilo prothnout ani prošoupat.

Na dlouhodobé nošení ve městě tyto kalhoty nebudou, protože po pár vypráních vyblednou a vyčnívající nitě taky nepůsobí zrovna esteticky. Ale v terénu, kde estetiku hodnotí leda tak lesní zvěř, se mi kalhoty osvědčily svou odolností a pohodlným nošením. Pokud se vám stejně jako mě podaří sehnat kalhoty kolem 600 kč, tak už je poměr cena/výkon velmi slušný.
Příloha:
SFU 3.jpg
SFU 3.jpg [ 81.42 KiB | Zobrazeno 4204 krát ]


úte 30. zář 2014 11:36:27
Profil

Registrován: úte 31. pro 2013 3:03:06
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: Kalhoty Helikon SFU
Jen musím potvrdit tuto recenzi, SFU mám dvoje, oboje černé (u této barvy jsem vyblednutí nezaznamenal a mám je taky cca 3 roky). Nitky taky koukají všude, ale naštěstí se mi ani trošku nerozpáral žádný šev... Takže souhlas se Zipy :)


sob 11. říj 2014 18:35:37
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz