Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 17:35:14



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Svítilna Maglite 3D Cell 
Autor Zpráva

Registrován: pon 21. črc 2014 13:09:27
Příspěvky: 1
Příspěvek Svítilna Maglite 3D Cell
Nedávno se mi do rukou dostala vyřazená policejní svítilna Maglite 3D Cell. Firma Maglite pochází z kalifornského Ontaria a stala se nejčastěji používanou svítilnou jak v USA, tak i ve zbytku světa. Koneckonců, i naše policie si k ní našla cestu a současná výběrová řízení požadující opět svítilny firmy Maglite svědčí jen o tom, že se jedná o kvalitní svítilny, se kterými jsou policisté spokojeni. Svítilna je dlouhá zhruba 31 centimetrů, váží s bateriemi zhruba 850 gramů a průměr těla se pohybuje kolem 6 centimetrů. Ale proč jsou tyto svítilny tak populární a policejní složky po celém světě si je vychvalují? To se vám pokusím ukázat v následující recenzi. V první části podám výrobcem udávaná fakta, v druhé vlastní zkušenosti.

Výrobce uvádí, že svítilna vydrží v kuse svítit zhruba 10 hodin a dosvit má zhruba 254 metrů. Na svítilně je velice povedený vypínač, který se neustálým používáním otáčí, a tak se sám automaticky čistí. Je z antibakteriálního povrchu, což považuji za velké plus, především když fasujete na směnu tuto svítilnu a před tím jí mělo v ruce třicet vašich kolegů :) Na horní části je otočný válec, kterým regulujete perimetr svícení. Celé tělo svítilny je z anodizovaného hliníku, což znamená, že stoprocentně odolné vůči korozi. Opět výhoda, pokud se potácíte v dešti v noci po lese a svítíte na každý strom, protože v lese jsou přeci bubáci :D Svítilnu pohání tři déčkové baterie, buřty, jak se jim lidově říká. Přesněji se jedná o typ LR20, kdyby měl někdo problém sehnat. Svítivost je 45 lumenů. Svítilna je absolutně nepromokavá a odolná vůči nárazům. Toť oficiální informace od výrobce.

Nyní bych rád přešel k mým osobním zkušenostem. Hned ze začátku mohu říct, že jsou velice pozitivní, ano, i tato svítilna má nějaká svá negative, ale každopádně ty pozitiva je zazdí. Tím hlavním pozitivem pro mě a předpokládám, že i pro policii, je její odolnost. Opravdu, je velice odolná. Jakmile se vám dostane poprvé do ruky, tak si většina z nás řeknete typické: ,,Ty krávo'' a ono je tomu opravdu tak. Baterka váží, jak jsem již napsal, necelé kilo a její stavba je natolik povedená, že de facto v rukou držíte kus nezničitelného kovu. V praxi se dá výborně použít na sebeobranu, proto bych také řekl, že je má policie tak ráda. Pokud dostanete tímto výrobkem přes držku, tak si myslím, že si to zapamatujete :) To se mi zdá jako neocenitelné plus, nemusíte se třeba do lesa tahat s teleskopem na sebeobranu, když jdete například přes noc, stačí si vzít tuto svítilnu a zabijete tím hned dvě mouchy jednou ranou. Její odolnost mám opravdu ověřenou několika nechtěnými extrémy. Jednou se mi povedlo svítilnu shodit do ohně a všiml jsem si toho až po několika minutách. Absolutně žádné stopy, jen byla trošku očouzená, ale to se smylo. Několik dní na to mi spadla asi z 10 metrů přímo na beton. Ano, je potom dost poškrábaná, ale stále plně funkční. Dále jsem si zamiloval její svítivost, musím uznat, že opravdu pěkně svítí a těch, výrobcem uváděných, 254 metrů je opravdu pravdivých. Dokonce jsem schopen tvrdit, že dosvítí i dál.

To by byla zhruba její pozitiva, bylo by možné jich najít víc, třeba její kompaktní černá barva, díky které jste s ní poměrně nenápadní, ale musím poukázat i na její negativa. Jedním z jejich negativ je její spotřeba. Tato baterka opravdu žere. Pokud ji používám opravdu často, tak se stává, že přestává svítit po zhruba týdnu intenzivního používání, což si myslím, že je poměrně krátká doba. Na to navazuje další negativum, a to cena baterií. Co si budeme povídat, tyto baterie nejsou zrovna nejlevnější a pokud je musím měnit každý týden, tak to může klidně vyjít na 300 kč za měsíc, samozřejmě se zde bavíme o kvalitních bateriích, ne nějakých čínských šitech. Poslední negativum, které stojí za zmínku, je cena náhradních dílů a samotná cena svítilny. Svítilna samotná vyjde asi na 1 300 kč, což nepatří mezi zrovna nejnižší cenu, ale opravdu máte jistotu té nejvyšší kvality. Pokud se vám na ní něco podělá, případně něco ztratíte, tak se připravte, jen náhradní žárovka (originál, ne z Číny) vyjde na asi 400 kč. Tady ale musím podotknout, že výrobce k svítilně jednu náhradní žárovku dává, je v zadní částí v krytu.

Pokud bych měl tuto svítilnu hodnotit na stupnici 1 až 10, tak bych zvolil asi 8. A to vzhledem k ceně a opravdu veliké spotřebě. To ale řeší novější verze svítilen, které jsou LED, tento testovaný kus nebyl. Svítilnu bych doporučil mužům/ženám zákona, pracovníkům ostrah a nebo prostě lidem, kteří hledají opravdovou kvalita a nemají problém s cenou. Mohu tedy říct, že na tuto svítilnu se můžete spolehnout! A o to tu přeci jde, ne? ;)


Přílohy:
Poznámka: Nejužší perimetr. V tomto případě svítí na vzdálenost asi 70 metrů.
20140721_161037.jpg
20140721_161037.jpg [ 37.92 KiB | Zobrazeno 7094 krát ]
Poznámka: Svit nastaven na střední perimetr. Moc toho vidět není, ale pro svítivost zhruba z poloviny nabitých baterií.
20140721_161016.jpg
20140721_161016.jpg [ 48.33 KiB | Zobrazeno 7094 krát ]
Poznámka: Koncové víčko svítilny, už jenom to působí takovým masivním dojmem. Zajišťuje úplnou neprodyšnost vůči kapalinám. Mezi péry je taková hmota, v ní je ukryta náhradní žárovka.
20140721_153100.jpg
20140721_153100.jpg [ 55.54 KiB | Zobrazeno 7094 krát ]
Poznámka: Pohled do ,,oka'' svítilny, můžeme hezky vidět velkou žárovku.
20140721_153004.jpg
20140721_153004.jpg [ 56.91 KiB | Zobrazeno 7094 krát ]
Poznámka: Celkový pohled na svítilnu, k porovnání přiložena D baterie.
20140721_152940.jpg
20140721_152940.jpg [ 69.69 KiB | Zobrazeno 7094 krát ]
pon 21. črc 2014 14:16:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz