Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 19:23:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Xtorm AP150 Solarbooster 11 W 
Autor Zpráva

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Xtorm AP150 Solarbooster 11 W
Léto je v plném proudu a pokud se chystáte na delší pobyt v přírodě, určitě se vám bude hodit něco čím si nabijete mobilní telefon, GPS nebo jinou elektroniku, kterou s sebou nosíte.
Příloha:
Náhled.JPG
Náhled.JPG [ 166.27 KiB | Zobrazeno 7141 krát ]

Naskytla se mi příležitost pro vás otestovat solární panel od holandské firmy Xtorm. K testování jsem obdržela panel AP150 Solarbooster s maximálním výkonem 11 wattů (nedávno přišel na trh nový model se stejným označením, který ale má výkon 12 W). Panel je schopný nabjet prakticky cokoliv, co se dá nabíjet přes USB. Navíc má USB výstupy hned dva, takže kromě mobilu můžete zároveň nabíjet například i power banku.
Příloha:
Dva USB výstupy.JPG
Dva USB výstupy.JPG [ 131.93 KiB | Zobrazeno 7141 krát ]

V balení s panelem dostanete i jednu karabinu na uchycení na batoh, jeden micro USB panel a letáček se spoustou informací kdy, kde a za jakých podmínek panel používat (ideálně na přímém slunci, pod úhlem 30 stupňů mezi devátou a třetí hodinou).
Příloha:
Letáček.JPG
Letáček.JPG [ 254.57 KiB | Zobrazeno 7141 krát ]

Jelikož se Solarbooster skládá ze dvou panelů, očekávala jsem spíše neforemný a rozměrný kousek, kterému bude nejlépe na vnějšku batohu, kde nebude překážet. Po otevření krabice mě ale překvapil tím, že ve složeném stavu spíše vypadal jako elegantní pouzdro na dokumenty.
Příloha:
Zavřené.JPG
Zavřené.JPG [ 147.16 KiB | Zobrazeno 7141 krát ]

Při rozměrech 16x26x3 cm se dá pohodlně uskladnit ve víku krosny a zbyde vám tam ještě dost místa na jiné věci. Pokud ho chcete nosit na batohu, má panel dohromady osm uchytávacích oček, takže máte spoustu možností jak panel na batoh uchytit. Nutno podotknout, že při uchycení pouze dodávanou karabinou se vám panel při každém předklonění zhoupne přes rameno nebo vás plácne přes hlavu, takže doporučuji k panelu přidat ještě jednu karabinu pro stabilnější uchycení.
Panel je rozdělený na tři části – dvě části tvoří samotné solární panely a na třetí části se nachází kapsa, ve které jsou schované kabely a je tu dost místa i na jedno z nabíjených zařízení. Kapsa má dvě místa, kudy se dají kabely vyvést ven, což vytvoří dostatek místa i na větší dotykový telefon s ochanným pouzdrem (rozměr kapsy je 17x10 cm). Díl s kapsou se dá ohnout za zbylé dva díly s panely, takže pak celá sestava sedí i na menší batohy, aniž by přesahovala přes jejich okraj.
Příloha:
Na batohu.JPG
Na batohu.JPG [ 189.38 KiB | Zobrazeno 7141 krát ]

Zkoušku ohněm si panel prošel v Jizerských horách, kde na mnoha místech není signál nebo se často střídá signál od zahraničních operátorů, což telefony velmi rychle vybíjí. Za polojasného počasí a při chůzi proti slunci (na panel umístěný na batohu tudíž nesvítilo přímé sluneční světlo) byl Solarbooster schopný u Nokie C7 dobít 30% baterie. Na přímém slunci se rychlost nabíjení zvedla na 50% baterie za půl hodiny. Velice mě překvapilo, že panel je schopný alespoň částečně pracovat i když je zataženo a panel je ukrytý za sklem. Rozhodně nelze očekávat nějakou závratnou rychlost nabíjení, ale téměř vybitý telefon je to schopné udržet naživu, takže pokud vám zbývá na baterce posledních pár procent a potřebujete zůstat na příjmu, tak Solarbooster to zvládne. Pokud je ale telefon už úplně vybitý, tak máte smůlu, protože v takovém počasí není panel schopný vyprodukovat dostatek elektřiny na oživení telefonu.
S výkonem panelu jsem tedy velmi spokojená. A teď něco k jeho obalu. Výrobce nikde neuvádí, z jakého materiálu je vnější strana panelu, ale rozhodně se nejedná o nějaký superodolný a nezničitelný 1000D nylon, takže by jste si to měli dvakrát rozmyslet, než batoh i s panelem navrchu odhodíte do křoví. Taky při silnějších deštích bych byla opatrná. Slabý déšť panel zvláne, ale švy nemají žádnou voděodolnou úpravu, takže při silnějším dešti bych se bála zatečení vody do vnitřku a ke kabelům.

Závěr: Solarbooster mě příjemně překvapil svým výkonem. Nejlepší výkon má samozřejmně jako ostatní solární panely na přímém slunci, ale i v nepřínivém počasí má dostatečný výkon na udržení mobilu „při životě“. Nepatří sice mezi nejlevnější (novější 12 W verze se prodává za necelých 2500 kč), ale v tomto případě neplatíte pouze za značku ale za kvalitu. Jedinou slabší stránku tohoto výrobku bych viděla v nevoděodolném pouzdře, ale solární panely jsou od toho aby nabíjely za slonečního svitu, ne za deště, takže to zas takový zásadní problém není.


čtv 24. črc 2014 20:05:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz