Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 6:49:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Svítilny: Kterou vybrat? 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 09. říj 2014 20:22:29
Příspěvky: 2
Příspěvek Svítilny: Kterou vybrat?
Zdarec, rád bych si nechal od vás poradit.
Potřebuji svítilnu,akorát do ruky, ať něco vydrží, ale zase s ní nebudu zatloukat hřebíky. Solidní svit a výdrž baterie. Hlavní potřeba bude průzkum štol a CO kryků, různých kanálu apod. Prostě urbex. Zúžil jsem výběr na tyto dvě svítilny. Cena nejlépe do 1500 ale raději méně :P


První má vlastní baterie +nabíječku a velký počet LM, ale v balení jsou baterie s obsahem 2600mAh,(lze dokoupit s vyšší kapacitou) ale někde jsem se dočetl, že test probíhal se zdrojem 2 x Li Ion článek 4000mAh.Takže časy svítivosti mohou být zavádějící, nejde o kdo ví jak uznávanou značku,ale nebudu se s ní potápět ani lovit netopýry :D jediná recenze kterou jsem našel se omezila na slohovou práci stylem: " dobrý" 100% ....Takže ve zkutečnosti vím houby....

Druhá má dobré recenze a taky není úplně k zahození navíc si můžu vyměnit baterky klasiky 4x AA. Známá a kvalitní značka (o to mi nejde) ale je dražší. Bral bych jí,ale nejlépe v NoName verzi za polovic :P ale pokud ji někdo má a má s ní velice dobré zkušenosti,tak jí vezmu.

Tak co vy na to? Co myslíte? Pokud máte jiný názor a doporučíte mi jiný produkt, bránit se nebudu. Díky moc :)

První: http://svitilny.heureka.cz/dakstar-tt16 ... e/#section
Druhá: http://svitilny.heureka.cz/led-lenser-m14/#section


čtv 09. říj 2014 20:47:17
Profil

Registrován: pát 03. říj 2014 11:21:01
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Svítilny: Kterou vybrat?
hodně záleží jak ji budeš používat. Pokud se omezím jen na ty dvě co jsi uvedl:

LED Lenser M14
IPX4 - Chráněno proti stříkající vodě

Dakstar TT16 1150 lm
IPX7 - Chráněno proti ponoření do vody. Ponoření na 30 minut do hloubky 1 metr

Z toho lze vidět, že pokud hrozí, že ti spadne třeba do kaluže tak by to Lenser nemusel už rozchodit, ale Dakstar by měl být v pohodě.

Doporučuji si projít třeba na Heurece svítilny podle oblíbenosti a to ti dá již nějaké vodítko. Osobně by jsem vybíral do tebou stanovených podmínek IPX7.
http://svitilny.heureka.cz/f:p:79,81/
Také mám raději svítilny na AA/AAA baterie, protože je to univerzálnější pro použití. AA/AAA baterie koupíš i v kdejaké zastrčené večerce. Dobíjení nemusí být vždy ideální. Ale to jen jen můj názor a nikomu ho nenutím ;-)


pát 10. říj 2014 6:40:15
Profil

Registrován: čtv 21. lis 2013 11:21:34
Příspěvky: 13
Bydliště: Jižní Čechy
Příspěvek Nákup nové čelovky
Taky teď řeším nákup nové čelovky. Několik let používám čelovku Petzl, myslím si, že je to nějaký starší model Tactikka Plus ještě se 3-mi diodami. Jsem s ní spokojen jenže poslední rok začala blikat a zhasínat zřejmě kvůli špatnému kontaktu na bateriích. Po pár zaklepáních se zase rozsvítí na plno. Ale nedaří se mi identifikovat místo problému. Tak jsem se rozhodl pořídit něco nového, technologie je přeci jen za těch pár let zase někde jinde.

Do oka mi padly čelovky značky Black Diamond.
1. Kamarád používá asi rok Black Diamond ReVolt, takže jsem měl možnost si jí odzkoušet a vyslechnout jeho zkušenosti s touto značkou. U tohoto typu je možnost nabíjení vnitřního akumulátoru(součást dodávky=vyšší cena) přes USB, nebo nabíjecí baterie vyměnit za klasické AAA
2. Vyšší řady této značky mají kontrolku stavu baterie a technologii která eliminuje snižování výkonu vzhledem ke stavu baterií. Prostě svítí stále naplno a když baterie dojdou tak zhasne žádné mžourání při nižším stavu baterie.
3.Black Diamond pro letošní rok inovovala některé modely, zvýšením výkonu a výdrže baterií.
4.Umí svítit červeně, což je pro mě požadavek který čelovka musí splňovat.

Nižší řada se pohybuje okolo 500,-
Vyšší řady jsou od cca 1.000,- do 2.000,-
Mojí volbou zřejmě bude Black Diamond Storm 2014 pohybující se okolo 1.500,-
Nebudu zde podrobně vypisovat vlastnosti to si každý najde. ;)

Podle mě je to celkem zajímavá značka vyrábějící kvalitní čelovky. Samozřejmě přivítám jakékoli zkušenosti, jak o BD tak i o jiných čelovkách.


pát 05. pro 2014 6:51:01
Profil

Registrován: úte 31. pro 2013 3:03:06
Příspěvky: 31
Příspěvek Re: Svítilny: Kterou vybrat?
Já nosím tuto už dva roky, a jsem spokojen :)

http://shop.emos.cz/zbozi/1450000030-nabijeci-svitilna-led-tab-3120-3w-led-cree/


stř 10. pro 2014 16:34:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 27. pro 2014 11:03:58
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Svítilny: Kterou vybrat?
Taky zrovna řeším výběr nové svítilny, nyní u sebe nosím Cel-Tec FLZA50-H, která svítí dobře a jsem s ní velmi spokojen, ale je potřeba si dát pozor na zdroj. Ten původní vydržel jen pár nabíjecích cyklů a pak výkon šel dolů.
Nyní se poohlížím po něčem odolnějším a výkonějším s možností regulace výkonových režimů. K zahození není ani změna světelného kuželu.

Mezi mé favority patří svítilny Nittecore (MT25 a P15) a Fenix (PD 32 a TK09)


sob 27. pro 2014 11:39:11
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz