Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 12:00:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Svítilny Fenix 
Autor Zpráva
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Svítilny Fenix
Jaký názor máte na svítilny Fenix? Průměrná Čína s dobrým marketingem, nebo super kvalita za rozumné peníze?


pon 11. lis 2013 11:27:20
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: Svítilny Fenix
Sám na Fenixe nedám dopustit. Měl jsem od nich několik modelů a několik dalších stále vlastním a zatím spokojenost. Recenzi na čelovku Fenix HL21 R3 jsem sepsal TADY, Fenix TK 20 teprve chystám, ale používám ho několik let a jsem nadšen. Už několikrát mi hodně pomohl a jsem rád, že jsem se při koupi nehnal za co největší výkonností, ale zvolil žluté světlo. Bílé LEDky dost zkreslují povrch a nejsou pak vidět skryté jámy a další přírodní "nástrahy", na které můžeme natrefit během nočních toulek lesem.


Přílohy:
FENIX TK 20.JPG
FENIX TK 20.JPG [ 559.19 KiB | Zobrazeno 7701 krát ]
TK20.JPG
TK20.JPG [ 610.57 KiB | Zobrazeno 7701 krát ]
pon 11. lis 2013 11:33:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. lis 2013 10:10:59
Příspěvky: 26
Příspěvek Re: Svítilny Fenix
Pokud jde o bílé světlo v lese, všechno mě bolí jen si na to vzpomenu (admin ví) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


čtv 14. lis 2013 15:40:50
Profil

Registrován: pon 08. pro 2014 5:43:07
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: Svítilny Fenix
Mám už druhou svítilnu od Fenixu, tentokrát čelovku HL30 (první byla E12 jako EDC) a na víkendové Pražské stovce (já pravda šel jen padesátku :-)) posloužila na 100%. Na rychlý běh by těch 100lm asi nebylo úplně optimálních (ale to ani 200lm, které kvůli chlazení elektronika povolí jen 5min), ale pro turistiku atp. super. Výborná funkce je nezávislé zapínání červené diody. Trošku komplikovanější mi přišlo otvírání krytu na baterky, ale v tom ovšem hrály roli zmrzlé prsty. Jistou obavu mám z výdrže naklápěcího mechanismu (zobáček na jedné straně zapadající do ozubeného "půlkolečka"), ale to ukáže až čas. Takže můžu jen doporučit. Na rychlejší běh, kolo nebo běžky by to asi chtělo třeba HP30, ovšem ta stojí a váží více než 2x tolik.


pon 08. pro 2014 15:00:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. lis 2015 19:29:44
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Svítilny Fenix
Vlastnim zatim od Fenixu druhy model Fenix HP15 Ultimate Edition, kterym jsem musel nahradit ukradenou Fenix HP15. Jsem naprosto spokojeny. Drive jsem fungoval na Petzlu a celovky techto dvou firem nejde srovnat. Hlavni rozdil jsem postrehl zejmena u vydrze/vykonu.

admin píše:
.. Průměrná Čína s dobrým marketingem, nebo super kvalita za rozumné peníze?

V Cine se dnes masove vyrabi vetsina komponent a zalezi jen a pouze na tom, jak si firma hlida technologii vyroby a kontrolu pred expedici :) Ale par postrehu k Fenixu HP 15 Ultimate Edition.
Za dva a pul roku uzivani, mam myslim dostacujici zkusenosti, abych mohl oba modely srovnat. Celovka je vykonna a plne funkcni i v mrazech (obstala v -24°C) behem tri hodinoveho pochodu. Baterie v pouzdre na zatylku nijak neprekazi ani pri pochodu s plne nalozenym batohem. Svetlo vydava jasny centralni ostry bod a siroky tlumenejsi kuzel kolem - diky soudni pri Fenixu s konkurenci musela firma u vsech modelu bohuzel zrusit difuzory, ktere svetlo rozptylovaly rovnomerne. Obcas mi vadi, ze s novou radou HP15 UE prestal Fenix pouzivat bateriovy balt s nadstavitelnym prodluzovacim kabelem, ale zvykam si. Ve vetsich mrazech je znat ubytek energie mnohem vic nez pri beznem provozu.
+ odolnost
+ vykon
+ napajeni AAbateriemi, ktere jsou bezne dostupne
- chybi mi cervena led na cteni, nebo pri hledani veci ve stanu s druhym nocleznikem
- prestala se vyrabet s nadstavitelnym bateriovym baltem


ned 10. led 2016 15:11:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz