Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 6:16:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Walther P22 
Autor Zpráva

Registrován: sob 09. lis 2013 20:56:26
Příspěvky: 4
Příspěvek Walther P22
Dnes bych se zde chtěl podělit o své zkušenosti/nezkušenosti s tímto krasavcem.Obrázek
Walther P22 byl můj první,vysněný kousek do sbírky.ZP jsem měl ještě teplý a ležel mi doma na stole,protože mně uchvátil svých vzhledem.Je to ráže.22lr takže jsem moc nemusel řešit finance za střelivo a hlavně to byl můj vysněný kousek. Ač jsem si přečetl velmi negativních informací na jiných forech,přesto jsem to riskl a šel do něj. Jako začátečník,který měl odstříleno pár desítek/stovek nábojů na střelnici,jsem v té době vůbec netušil do čeho jdu.První den na střelnici...Strávil jsem na ní cca 2 hodiny,po těchto dvou hodinách jsem odcházel rozhozený,zklamaný,zničený.Přebíjení nábojů bylo katastrofální,zádržky byli na běžném pořádku,přesnost na 20m byla katastofální.
Ač jsem dělal co jsem dělal ani při další návštěvě střelnice se nic nezlepšilo..Vyzkoušel jsem několik druhů nábojů,od silnějších po nejslabší...slabé se nepřebíjely a u silných šla přesnost do kytek.
Cca měsíc mi tato zbraň ležela v trezoru a já přemýšlel co s ní.Byla má první a zbavit se jí,by byl hřích.Proto jsem to zkusil ještě jednou...Musím říct jednu věc.Pokud se chce začátečník naučit správnou manipulaci se zbraní,rozborky/sborky,řešení problému s přebíjením,zádržky s chutí do ní..Walther P22 Vás naprosto dokonale vycvičí.Pokud máte pevné nervy! Abych se vrátil co bylo dál.Dnes po dvou letech na ni nedám dopustit..první a zásadní problém v přebíjení byl v její lehkosti.Vysledoval jsem,že u ženy,která ji držela zlehka bylo přebíjení horší...Takže první problém se částečně vyřešil pořádným držením a opřením se do zbraně.Samozřejmě se vystřílelo cca 1000-2000 nábojů a všechny hrany si sedli a obrousily.Dnes musím říct,že oproti té šunce je to dnes parádní pistole,o které se nebojím říct,že stojí zato.
Po čase začala přebíjet i slabší munici.Přesnost na 20 m je vše do 10/9 max.8 na mezinárodní terč 50/20...problém také byl,že se povolovala hlaveň.Po řádném utažení se již problém nevyskytl.
Až do nedávna bylo vše v pořádku.Cca před 14 dny jsem chtěl vyzkoušet brokové malorážkové náboje. V žádném případě to nezkoušejte.Po výstřelu se špička nábojnice roztáhne a je o cca 1-2mm delší, takže se vám nepřebije.Pokud se vám poštěstí,že se zbraň přebije,musíte dát pozor.Stará nábojnice totiž zůstane doslova "zaseklá" v hlavni až po okraj nábojnice což je velký problém.
Ale abych to shrnul. Přesná,lehká malá zbraň,která chce trpělivost,poté se Vám velmi ráda odvděčí perfektní střelbou.
PS: Jediný problém,který bych viděl je fakt, že jsem se setkal s několika kusy kterým při cca vystřelených 20-25 k nábojů praskl závěr.


pon 11. lis 2013 10:17:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. lis 2013 10:10:59
Příspěvky: 26
Příspěvek Re: Walther P22
Za mě rozhodně nedoporučuji, "na hraní" se dá pořídit levnější a hl. stonásobně spolehlivější Beretta 71 (9 z 10 agetů Mosadu doporučuje ;))


pon 11. lis 2013 19:14:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 10. lis 2013 8:27:09
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Walther P22
Zinkový výsměch vyráběný v číně Umarexem, jak do toho budeš ládovat HV tak se ti rozsype, prdne závěr.
No, on dříve nebo později prdne i u normálního střeliva.


čtv 16. led 2014 2:18:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz