Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 22:24:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS 
Autor Zpráva
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Sem vkládejte své fotky toho, co denně nosíte. K fotce (fotkám) dodejte popisek každé věci - o jaké konkrétně věci (značka, název, model) se jedná, proč jste vybrali zrovna tento konkrétní předmět, jak dlouho ho vlastníte a jak jste se svým EDC celkově spokojeni. Nebojte se to pořádně rozepsat.

Jak to pojmete, je zcela na vás. Platí však jediná podmínka! Nechceme recykláty, tedy fotky pořízené někdy dříve. Proto soutěžní foto musí obsahovat název našeho webu. Je jedno, zda vytisknete logo a položíte ho vedle svého EDC, vyříznete nápis Vybaven.cz na čepeli svého nože, či napíšete na ruku, držící svítilnu. Podmmínkou je, aby fotka byla pořízena speciálně pro tuto soutěž. Photoshop pochopitelně neuznáme... :)

Redakce webu Vybaven.cz následně vybere 5 finalistů, mezi kterými následně budete vybírat vítěze. Své příspěvky můžete vkládat až do 31. října. Následující den, 1. listopadu, bude vyhlášeno 5 finalistů.

A ještě jedna věc. Resp. malý tip pro ty, kdo by chtěl být součástí týmu Vybaven.cz. Pokud nás někdo zaujme svým soutěžním příspěvkem a aktivní účastí v jiných vláknech našeho fóra, vůbec není vyloučeno, že vás oslovíme přes soukromé zprávy a nabídneme účast na projektu Vybaven.cz. Koneckonců před rokem jsem začínal sám a nyní je nás tu 5. Stačí makat.


čtv 02. říj 2014 16:18:23
Profil

Registrován: čtv 02. říj 2014 18:33:53
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Obrázek


Také to zkusím, ani nečekám, že bych mohl vyhrát ale kdo ví :) Jako student SŠ mám tyhle věci "EDC" u sebe - v batohu, po kapsách a netahám s sebou nějaký ultimátní vybavení. Celý týden jsem ve městě, přes víkendy jsem většinou v přírodě, to si beru polovinu z toho, co zde vidíte :)


čtv 02. říj 2014 18:52:15
Profil

Registrován: pát 03. říj 2014 8:58:00
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
bydlím na severu Čech, a vybavení jsem si poskládal z věci denní potřeby co normálně tahám po různu po kapsách, v batohu, na opasku. Vybavení upravuji podle potřeby, tedy spíš doplňuji navíc o malou lékarnu, KPZ, náboje atd atd známe všichni

1-dokladovka, nenosím peněženku zbytečnost
2-diář, zapsat si události, poznačit spz piráta silnic
3-tužka obyčka, více funkční nástroj hoblinky na podpal, pravítko, malování
4- zbraň, má je ještě ve výrobě čekám na nákupní povolení a dovozce, tady supluje AS glock 17 Marui
5-nač taktické pero, když máte kus železa v kapse
6-Jako fanda do Falloutu nosím u sebe aspoň jednu zátku. občas na uklidnění nebo sklepání cigarety ideální
7- karabina, víceúčelový nástroj na nošení ,tahání
8-Nokia c5-03, první můj dotykáč a pro úžasné mapové podklady celé Evropy tak navigace do auta
9-potřebujete rozříznout v marketu obal u nápojů, přeříznout provaz, branit se při přepadeni. je černý není vidět a nestál mě moc korun
10- kliče od všeho možného
11- zapalovač dodávaný k cigaretám, jeho ztráta nebolí jako třeba u benzíňáku- tyhle mrchy chytnou vždy
12- hodinky ještě coby dárek k 15
13- kousek provázku pro všechny případy
14- laciná baterka od vietnamců, v blízké době bude nahrazena Maglite
15-můj první nůž nalezen na skládce při svozových dnech, často používán má nejoblíbenější součást vybavení-často používán

Příloha:
fotka.jpg
fotka.jpg [ 260.71 KiB | Zobrazeno 136112 krát ]


pát 03. říj 2014 9:20:49
Profil

Registrován: pát 03. říj 2014 9:18:36
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Tohle nosím téměř pořád někde po kapsách. V tašce do práce mám ještě malou svítilnu MINI MagliteAA a šátkový rukávec (je velice univerzální – dá se z něj udělat i čepka). Pokud jdu do přírody tak mám v batůžku ještě malou lékárnu 10cm x 57cm x 3cm
1) – značkový nůž Viktorinox (kapsa kalhot)
2) Telefon HTC desire V – dual SIM (již připravuji nákup LENOVO A780 dual SIM)
3) USB flash – 1GB
4) Ocelová karabinka
5) Klíčenka (pro různé pověšení předmětů na krk)
6) Adapter pro micro SD
7) Pero – na druhém konci stylus (na tablet a telefon)
8) Krátká šňůrka (cca 15cm) + tlačka (různé univerzální využití)
9) Univerzální celoevropský klíč na veřejné WC pro tělesně postižené (nejsem tělesně postižený, ale tyto záchody jsou zdarma a jsou čisté), možno získat pro dítě do 3let
10) Elektronická identifikační karta do zaměstnání
11) RFID – pay pass platební karta pro platby do 500,-Kč
12) Hodinky Kalenji, vodotěsné do 10AT, základní funkce, hlavně stopky (koupeno v Decathlonu)
13) Sluchátky pro telefon


Přílohy:
DSCN7426.JPG
DSCN7426.JPG [ 236.22 KiB | Zobrazeno 136116 krát ]
pát 03. říj 2014 9:30:05
Profil

Registrován: pát 03. říj 2014 11:21:01
Příspěvky: 3
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Příloha:
EDC225.JPG
EDC225.JPG [ 219.75 KiB | Zobrazeno 136088 krát ]


Tohle nosím komplet každý den. Delší trasy jezdím autem, takže hmotnost není až tak úplně priorita, ale v pohodě to zvládnu nést společně s batohem i delší trasu.

- Ledvina Maxpedition Proteus - používaná 2 roky bez známek problémů, prostě drží a vejde se do ní všechno ostatní
- VICTORINOX Rescue Tool - občas se hodí, ale ostrý zásah na který je dělaný jěště nemá
- Čelovka Petzl Tikka 2 XP - mám ji už několik let a slouží k plné spokojenosti
- tunel šátek - jako polstrování k zádům v ledvince a zároveň pro všemožné využití
- homeopatika a TicTacy - především pro děti, jako kouzelná tabletka, když není možné dát v danou chvíli nic jiného, třeba proti špatně z auta (opravdu to na děti zabírá ;-))
- zapalovač obyčejný
- zkumavka - hodí se
- tužky - propiska + lihovka
- plastová lžícovydlička - v pohodě dostačuje a ještě jsem ji nezlomil ;)
- desinfekce na ruce, vlhčené ubrousky, papírové kapesníky - velice vhodné pro servisování dětí po jídle
- mobil - značku a funkce moc neřeším, hlavně když to volá
- kompas - když jdu někam kde to neznám jinak je doma
- redukce MicroSD>USB
- pěněženka
- teleskop
- Leatherman Skeletool - delší dobu používám k plné spokojenosti
- kapsa se zeleným zipem - respirátor, zlatostříbrná folie, špunty do uší
- kapsa s červeným zipem - spojovací materiál: padákovka, zubní nit, stahovací pásky, el. páska
- lékárničku mám rozdělenu na dvě podsady:
1) rychlý zásah (vážné zranění) - nesterilní rukavice, široké škrtidlo, náústek pro resuscitaci
2) běžné problémy (říznutí, průjem, bolest hlavy atp.) - pár obvazů č.2, tampony, kondom, Septofort, Paralen, Brufen, Imodium, čelový teploměr(nic neváží a orientačně se dá s úspěchem použít)

Takhle v souhrnu jen stručně. Pokud by byl zájem můžu se pokusit i o recenzi na některé zajimavější kousky výbavy.


pát 03. říj 2014 12:02:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03. říj 2014 12:27:51
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Tohle je mé aktuální everyday carry, které se do tohoto stavu dostalo dle mých potřeb v praxi. Nikdy jsem EDC neplánoval.

1. No name brašna, ale velmi praktická + dobré zipy. Lze jí nosit standardně přes rameno, nebo jako batoh na jedno rameno.
2. Beretta M71 - spolehlivá malá, lehká palná zbraň pro ochranu života, zdraví nebo majetku.
3. Svítilna UltraFire WF-502B - rozumná velikost, dostatečně výkonná a odolná.
4. Zelený no name LightStick 15 cm.
5. Sada psacích potřeb - Tenký a tlustý fix + zvýrazňovač.
6. Zavírací nůž Schrade Extreme Survival F24 - Lze mu pár věcí vytknout, ale za ty roky jsem si na něj příliš zvykl. :) Pohodlně se drží, příjemná váha, lze otevřít/zavřít pohodlně jednou rukou, použitelný.
7. Náramkové hodinky Infantry, model už nevím. - Nejsou ničím výjimečné, ručičkový ciferník, digitální hodiny, stopky a budík. Nosím i jiné, ale tyto preferuji, líbí se mi jejich design.
8. No name peněženka, doklady a pod.
9. Zásobník do zbraně + jeden rezervní - .22LR
10. Sada brousků - no name hrubší + jemný EZE-LAP.
11. No name náhradní akumulátor pro mobilní telefon, včetně sáčku proti vlhkosti.
12. Sada no name karabin - velká karabina v tahu 250kg, malá S karabina na klíče a pod.
13. Odolný mobilní telefon Zhenai A900 - krytí IP67 + pouzdro.
14. Nouzové pončo + balíček papírových kapesníků.
15. Klíče, včetně píšťalky.
16. Izolační lepící páska - praktická záležitost.

- Tohle je takový můj základ, který vždy beru sebou do běžného života.
- Často se položky mění. Hlavně zbraň nemohu nosit všude => práce, pivo, ... . Občas se něco ztratí, nebo použije - ještě před nedávnem by tam byl paracord náramek, který jsem rozpletl a použil na stavbu dřevěné konstrukce, nebo malý multitool a firesteel, které jsem úspěšně potratil.

- O vhodnosti/nevhodnosti .22LR na sebeobranu vím. Volil jsem tak, protože mi šlo především o to si na zbraň řádně zvyknout, než se pustím do "dospělé" zbraně.


Přílohy:
Poznámka: Everyday Carry
EDC.JPG
EDC.JPG [ 251.03 KiB | Zobrazeno 136076 krát ]
pát 03. říj 2014 13:17:48
Profil

Registrován: pát 03. říj 2014 8:16:55
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Příloha:
EDC vybaven.cz.jpg
EDC vybaven.cz.jpg [ 95.78 KiB | Zobrazeno 135944 krát ]


Tak som to vyhádzal z vrecák:

-peňaženka Maxpedition
-slúchadlá JBL synchros
-kľúče na ktorých je luminiscenčný prívesok, mininožík Viktorinox alox, a teleskopické pero True Utility + karabínka Leatherman
-labello
-hroznový cukor
-hodinky WENGER Offroad
-deospray :D
-naradíčko LEATHERMAN Sidekick
-vreckovky
-lacné písatko
-benzínový zapaľovač TRUE Utility
-USB kľúč

...tak a to je všetko priatelia...


sob 04. říj 2014 8:40:36
Profil
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. říj 2013 10:48:03
Příspěvky: 135
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Mighty Lavion píše:
- Ledvina Maxpedition Proteus - používaná 2 roky bez známek problémů, prostě drží a vejde se do ní všechno ostatní
- VICTORINOX Rescue Tool - občas se hodí, ale ostrý zásah na který je dělaný jěště nemá
- Čelovka Petzl Tikka 2 XP - mám ji už několik let a slouží k plné spokojenosti
- Leatherman Skeletool - delší dobu používám k plné spokojenosti


Takhle v souhrnu jen stručně. Pokud by byl zájem můžu se pokusit i o recenzi na některé zajimavější kousky výbavy.



Rozhodně by mě tyto položky zajímaly. Kdybyste to sepsal do recenzí tady na fóru, byl bych Vám vděčný :).


sob 04. říj 2014 8:41:32
Profil

Registrován: sob 04. říj 2014 9:41:21
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Přidávám se do této soutěže kvůli ceně (brýle by se mi hodily do práce) a taky z hecu. Moje minimalisticky praktická výbava, kterou poctivě každý den s sebou téměř všude nosím, plus proč to mám:
- multifunkční šátek (rukáv) - je to výborná věc na krk, pod helmu i jako klasický šátek při práci
- řádně naimpregnovaný klobouk - proti dešti, slunci (na rozdíl od kšiltovek chrání i uši a zadní stranu krku), pavučinám a škrábancům od větviček v lese ...)
- křesadlo Ligt My Fire
- zavírací nůž Smith and Wesson - každý všivák, má svůj křivák. Takže povinnost, bez které se snad ani neobejdu :)
- čelovka Fenix HL20 - vodotěsná do 1m, na 1 AA tužkovku
- hodinky Casio Protrek - vodotěsné (10bar), zapuštěný podsvícený displej (nevidím smysl v nasvěcovacích ručičkách), přesný čas, solární dobíjení, barometr pro přibližnou předpověď počasí, kompas.
- nedotykový mobil!!! :) (až vydrží dotykáč na jedno nabytí aspoň týden, tak si ho s jásotem pořídím) - jím foceno, takže na fotce chybí za což se omlouvám
- papírek s nápisem Vybaven.cz - nikdy nevíš, kdy se bude hodit :)

Pro albertus třpytkus: na Maglitku se vykašli, vyhozené peníze. Moc nesvítí a díky otočnému zapínání se mi třením sama zapla a vytekly mě v ní Duracelky, takže šla do koše.

Pro Admin: Čelovku Petzl Tikka 2XP jsem užíval spoustu let s maximální spokojeností. Nebál jsem se, že by se mi při běžném používání rozbila, (nebo její součást), dlouhá výdrž, přežila bez újmy několik silných dešťů a vidět s ní bylo též dobře. Taky je praktický zasouvací difuzér světla. Na nějakém fóru jsem to už psal. Zásadní nevýhoda pro mě byla, že je na 3 AAA tužkovky, což mi přišlo velmi nepraktické. Nemám je rád a k tomu ještě lichý počet. Kdyby byla na 2 klasické tužky, tak bych ji zřejmě neměnil. Po objevení stávající Fenix HL20 jsem ji po dlouhém zvažování vyměnil, protože bílé světlo se stálým svitem, napájení 1 tužkovkou a vodotěsnost mě přemluvilo. Jediná nevýhoda baterek Fenix (mám jestě LD22) je pro mě úzký světelný kužel. Toto má spravit difuzér, který sice světlo rozptýlí, ale značně ubere na dosvitu.


Přílohy:
Poznámka: moje min. výbava
04102014127.jpg
04102014127.jpg [ 163.4 KiB | Zobrazeno 135915 krát ]
sob 04. říj 2014 10:42:02
Profil

Registrován: sob 04. říj 2014 13:42:57
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
zdravim rozhodol osm sa zapojit do sutaze moja EDC vybava je skromna ale minimalne tieto 2 veci mam pri sebe vzdy .
1.zeto tolerance 0350ts -kupeny nedavno,pred tym som stale nosil victorinox centurion
2.G-shock G-9100 -mimoriadne dobra odolnost a vydrz baterie,menil osm ju cca po 8 rokoch


Přílohy:
20141004_152158.jpg
20141004_152158.jpg [ 193.97 KiB | Zobrazeno 135877 krát ]


Naposledy upravil reprisal1986 dne sob 04. říj 2014 14:33:25, celkově upraveno 4

sob 04. říj 2014 13:54:10
Profil

Registrován: sob 04. říj 2014 10:38:32
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Když už jsme u toho minimalizmu, tak moje EDC je ještě chudší. Důvod je prostý. Nenosím co nepotřebuji.
Těžší věci jako lékárnu, sekyrku, polní lopatku, čelovku, ductape, WD40 nebo špolku s padákovkou mám v autě.
Jiné věci zase tahám jen do práce a jiné zas jen na výlety apod. Takže moje skutečné EDC se omezuje jen na tyto nezbytnosti:

Zapalovač Bic - Levný, ale velice spolehlivý. Snad se mi ještě nestalo, že by se nerozžhnul na první krísnutí. Na takové věci
jako zapálení kamen zatavení roztřepených tkaniček atd. více než dostačující.
Zavírací nůž Mikov - Tohle je pro mě tak trochu srdcovka. Můj úplně první nůž. S přestávkami, kdy jsem nosil jiné nože,
ho nosím už 18let. Lehký a velice skladný. V kapse o něm ani nevím. Jiné nože mi připadali těžké a zbytečně přeplácané.
Naprosto dostačující pro všední úkony jako otevření balíku či obálky aj.
Klíč od auta - vzhledem k tomu že bydlím na venkově v Norsku, kde se opravdu nic nezamyká, se všechny moje klíče omezili na jediný
a to pouze z důvodu bezpečnosti (děti si rády hrají).
Mobilní telefon Nokia Lumia 620 - Tady ho zastupuje můj náhradní telefon Nokia 5230, protože by jinak nebylo čím fotit. Mám ho něco přes rok.
Důvody pro tenhle telefon byly jasné: poměrně kvalitní GPS, stejně tak foťák a na normální telefon i slušná mechanická odolnost.
Kvalitu fotky můžete posoudit sami.
Peněženka Ralph Lauren - Tady musím trochu vysvětlit proč zrovna tahle značka :D Dostal jsem jí jako dárek k vánocům zhruba před šesti lety
od sestry a od té doby nebyl důvod kupovat jinou. Dokud slouží, tak by to byla jen marnivost. Celokožená s nepříliš kvalitním šitím, které jsem musel poopravit.
V současné době už viditelně dosluhuje.

Obrázek

Shrnul bych to asi tak. Proč nosit věci, které většinou nepotřebuji!?
Pokud se někomu zdá, že něco chybí, tak se ptejte. Rád objasním.


sob 04. říj 2014 14:01:20
Profil

Registrován: pát 03. říj 2014 8:58:00
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Bunny111 píše:
Shrnul bych to asi tak. Proč nosit věci, které většinou nepotřebuji!?
Pokud se někomu zdá, že něco chybí, tak se ptejte. Rád objasním.



zajímala by mě absence nějaké šňůrky


sob 04. říj 2014 15:10:10
Profil

Registrován: sob 04. říj 2014 10:38:32
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Jak píšu na začátku příspěvku, tak věci co nepotřebuji nějak často mám v autě viz zmíněná špulka s padákovkou (550 paracord, cca 30m).
To je myslím jako šňůrka naprosto dostačující.


sob 04. říj 2014 16:38:29
Profil

Registrován: sob 04. říj 2014 16:47:01
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Obrázek

Myslím že není třeba velký komentář, každou z těch věcí když zapomenu tak mi chybí ( jednu jsem bohudík zatím nepotřeboval ) ostatní velmi často.

Otvírák na konzervy je z vojny a i když ho nepoužívám zrovna často tak na klíčích ani nevím že ho nosím.
Nůž mikov nemůžu si stěžovat. Jen mám pocit že ten damašek je podvod.
Vizitky zapomínám pravidelně.


sob 04. říj 2014 17:24:21
Profil

Registrován: sob 04. říj 2014 20:24:21
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
1. Pásek - Pravá hovězí 4,5mm tlustá kůže (moje výroba). Se svým výrobkem jsem spokojen:), mám ho 2 roky. Bez něj by to vše padalo:-D
2. Kapesník - Standardní vojenský kapesník výstroje AČR, svojí funkci zastává skvěle:-D Vlastním ho asi 5 let.
3. Mobil - Jedná se o Samsung S1 v gumovém obalu. Na svoje stáří funguje bez problémů a baterie stále dokáže konkurovat novým nástupcům:) Využívám ho zhruba 3-4 roky.
4. Nářaďový nůž - Jedná se o Leatherman Charge TTI. Naprostá spokojenost nevyměnil bych ho za nic jiného ( Victorinox, Gerber ). Používám ho už 6 let a párkrát mě vysekal z pěkných průserů.
5. Peněženka- Standardní peněženka kam se vlezou všechny doklady. Firmu už jsem bohům žel zapomněl:-X Mám jí 4 roky a pomalu si budu muset udělat novou.
6. Diář - neboli druhá hlava, je lepší si to zapsat:) mám ho 277dní a u toho ještě jedna standardní IKEA tužka :-D
7. Klíče - tak někde taky bydlím:) na klíčích karabina od Petzlu a flash disk.
8. Pistole - Jedná se o obávaného IŽe 75 (v českých zemích známého jako PSM) v ráži 5,45 x 18. Malá, velice účinná zbraň. Po všech stránkách to nejlepší co sovětské zbrojovky vymysleli . Jediná nevýhoda - drahá munice a prakticky v ČR nejde sehnat. Nosím jí za pasem už 5 let. ( Naštěstí jsem jí ještě nemusel tasit)
9. Dýka - Kam nemůže Pistole jde se mnou Dýka. tu vlastním již 8let. Pouzdro jsem si vyráběl sám a dýka je od nožíře Jandy. Je tichá a spolehlivá, časem si chci pořídit karambit.
10. čelovka - jde o Petzla třídy Tikka 2 XP. Malá velikost a hodně světla na gumičce:-D + píšťalka k tomu jako bonus. Funguje skvěle dlouhá doba svítivosti a má i červenou diodu. Nevýhody - pracuje jen na baterie (Akumulátory se strašně rychle vybijí )
11. Hodinky - Výrobce Seiko. Kvalitní práce, lehké a spolehlivé. Sklíčko za 9 let nošení ani jediný škrábanec. Mají pár základních funkcí jako jsou stopky, budík a tachymetr.
12. Sluchátka - Špundové sluchátka od Creative tip už nevím, ale standardní životnost je 1-2 roky max.
13 Kanička od bot - 1,2 m kaničky od bot podobné využití jako parašňůra. mám jí tak 3 roky.


Přílohy:
10719122_10202760903972597_2124717579_n.jpg
10719122_10202760903972597_2124717579_n.jpg [ 234.64 KiB | Zobrazeno 135824 krát ]
sob 04. říj 2014 20:38:49
Profil

Registrován: ned 05. říj 2014 8:53:14
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
1. Ladvinka ferrino http://www.cheaper.sk/shop/product/42621/ladvinka-ferrino-ibis-siva
2. Na klucoch od auta mam privesok na rozbyjanie skla a rezanie bezpecnostnych pasov http://www.izmael.eu/index.php?vyrobok=207
3. Zodolneny mobilny telefon samsung B2710 aj z neakymi mapamy a gpskom http://mobilmania.azet.sk/clanok/85534/test-samsung-xcover-271-neboji-sa-vody-ani-prachu
4. Nôž Victorinox LOCKSMITH 0.8493.3 http://www.euro-noze.sk/noze-victorinox-111/noze-victorinox-noz-victorinox-locksmith-0.8493.3/
5. Miniaturny dalekohlad MGT 2,5 x 17,5 http://www.promotionalgiftwholesale.com/search-result/mini-zoom-optical-mgt2.5x17.5-monocular-telescope/
6. Klucenka s karibinkou a gombikovym kompasom http://www.agentura-208.sk/http-/www-agentura-208-sk/kategoria/reklamne-predmety/klucenky/klucenky-kovove/klucenka-s-karabinkou-a-kompasom/
7. Miniaturna manikura, stikacky, noznicky, pilnik a maly nozik http://www.all.sk/produkt/multifunkcny-noz-s-klipom-modry-8630.html
8. Celovka http://www.amazon.co.uk/Gelert-LED-MINI-Headlight/dp/B00132D8L2
9. Planzety http://www.zamocnicke-potreby.sk/planzety-sada-planziet/planzety-southord-jpxs-6/
10. Lupa True utility http://www.coolish.sk/sk/true-utility/true-utility-klucenka-s-lupou-eyeglass
11. Benzinovy zapalovac True [url]utility http://www.coolish.sk/sk/muzske-darceky ... -firestash[/url]
12. Brusna sada zlozena z Falkniven DC3 http://www.resetar.sk/noze/brusny-kamen-fallkniven-dc3-3 a Arkansaky kamen http://www.pro-rezbare.cz/Produkt/1892-Brusny-kamen-Arkansas-Multiform---bily-plochy-spicaty
13. Pistalka http://www.baron.cz/pes/pistalka-vysokofrekvencni-kratka-7227-k-PP000141-PP000027.html
14. Kusok padakovej snury asi 1,5 metra Paracord 550
15. Reflexne pasky http://www.sportovni-potreby.cz/zbozi/21367-reflexni-paska-bez-potisku/


Přílohy:
Poznámka: EDC
IMG_8143.jpg
IMG_8143.jpg [ 163.57 KiB | Zobrazeno 135784 krát ]
ned 05. říj 2014 9:39:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. zář 2014 19:36:05
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Takže zde je moje volba pro EDC...
- batoh Vanquest Javelin VSlinger Right shoulder, pravoramenní verze popruhu, pro bezproblemový přístup ke zbrani na opasku
- Smith&Wesson M&P9c se spouští Apex Tactical. Skvělá volba k velké M&P9 s kterou střílím nejčastěji. Dle oblečení ještě občas volím mezi Kahr CM9 a Glock G26.
- nůž CRKT M16-13T Titanium Combo Edge Knife (vybírám si vždy nůž z vlastní sbírky, dle oblečení, situace apod.) Tenhle model je velmi lehký a dobře se nosí
- baterka Nitecore SRT7 Brzy bude nahrazena lehčím a menším modelem od stejné firmy. Nejspíše něco s napájením článkem AAA pro jeho snadnou dostupnost kdekoliv.
- telefon Sony Z1 Compact Rozumná velikost a především vodotěsnost!
- klíče od auta s mikrosvítilnou Gerber GDC Zip Clip Flashlight
- dokladovka Maxpedition (peníze nosím jinde)
- multitool Leatherman Skeletool CX pro jeho nízkou hmotnost a skladnost
- Izotermická fólie 200x140 cm
- H and H sterilní kompresní gáza
- noname chemické světlo (přidám ještě jedno)

Tenhle batoh nosím s uvedenou výbavou cca 50% času. vybral jsem si ho po dlouhém srovnávání s výrobky Maxpedition ale ve všech testech měl o malý kousek navrch. Problém byl, že nebyl nikde v ČR ani v Evropě. Musel jsem ho objednat přímo od výrobce z USA. Batoh hodlám doplnit ještě turniketem. Pokud si neberu batoh, výbava se redukuje na doklady, telefon, onehand nůž, pistole, klíče od auta. Ke všemu ještě navíc klíče od domu s flashkou 8GB a hodinky dle výběru k oblečení. Nejčastěji Suunto All Core Black.


Přílohy:
vybaven_edc.jpg
vybaven_edc.jpg [ 227.73 KiB | Zobrazeno 135708 krát ]

_________________
----------
AR15, M&P9c, MUT EOD, Nitecore SRT7, CRKT M16, VSlinger, Core All Black.....
ned 05. říj 2014 22:17:49
Profil

Registrován: ned 05. říj 2014 18:25:27
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Moje výbava kterou nosím pořád sebou
Rukavice-mechanix M-pact 2
Svítilna-Fenix RC 10
Lékárnička
Teleskop a otočné pouzdro od ESP
Pepřový sprej TORNADO POLICE od ESP
Mini kamera Cel-tec
Radio stanice MYT DP-208
Kleště Leatherman Rebar

Příloha:
foto.jpg
foto.jpg [ 195.11 KiB | Zobrazeno 135692 krát ]


pon 06. říj 2014 5:20:29
Profil

Registrován: úte 07. říj 2014 14:39:19
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Dobrý den.
Pro zajímavost, co já nosím denno denně u sebe. Asi poznáte, co je moje hlavní vybavení. Je to tím, že jsem student záchranář v posledním ročníku. Do toho dělám bojové sporty a věnuji se i šermu, kde sem tam se stane nějaké to větši tržné zranění.

paracord provaz - délka 15m, zatím použitý na stavbu přístřešku i jako prádělní šnůra. Zatím 100% spokojenost.

Gerber nůž - nevím co to je za přesný model, koupil jsem ho od kámaráda za 500, kdyby měl vývrtku tak by mu nic nechybělo. Taky zatím 100% spokojenost.

Diagnostikovací baterka - Pro využití na praxi a na soutěžích. Na svícení někde v lese nebo tak, si tím leda posvítíte na ruku.

Taška na hyg. pomůcky - Mám ji už asi 7 let, v poslední době v jí využívám převážně na léky co u sebe nosím.

IFAK od AEGISU - U mě Alfa i omega co se týče důležitosti. Mám ho teprve 2. měsíc, takže jsem zatím nepřišel na záporné věci. Mám v něm kanyly na zajíštění žil, stříkačky, skalpel, turniket, rukavice, lihovku, desinfekci, hadičku, nůžky, škrtidlo, aqua pro injekce, ISO fololii, na popáleniny water jel a do nedávna tam byl izraelák, který jsem musel použit.

Sumka v multicamu - dárek od bratrance, původce neznámý. Slouží mi jako sekundární lékarnička, kde mám věci, které nepotřebuji akutně, když se něco pokazí, mám v něm obyčejné hotové obvazy, velikost 2 a 3, další iso folii, náplasti rukavice, obynadla a malý fyziologický roztok. Akutol stop ma zástavu drobného krvácení, upřímně, je totalně na prd, aspoň mě to vůbec nefunguje. Zbytenočnost. Akutol plastický obvaz. Ten je už lepší, funguje něco jako gora tex membrána, může to dýchat, ale neušpiní se to, zjednodušeně řečeno a jako poslední věc je Jodisol. Sumka zatím slouží mám jí asi rok moc často jí navytahuji od té doby co mám toho IFAKA, zip zatím drží.

Obal od švihadla - Tam mám další stříkačky a jehly + do toho pár léků jako je magnesium 10% a mesocain 1% a šití

Medi pet - né pouze pes má klýšťata

magnesiové křesadlo - od Firmy Pinquin, zatím spokojenost, oheń jsem s ním už rozdělával i děti na táboře to zvládli.

Tohle vše u sebe nosím v batohu Doldy Big Wall, který jsem si zamiloval, chvilku mi sice trvalo než jsem si zvykl, že nemá zip, ale rolovácí výko jako u lodních pytlů, ale mám ho už 2 roky a nosím ho skoro denně. Zatím nejeví známky že by nějak chátral.

Příloha:
fotka159.jpg
fotka159.jpg [ 120.19 KiB | Zobrazeno 135560 krát ]


Přílohy:
P071014_15.35.jpg
P071014_15.35.jpg [ 16.19 KiB | Zobrazeno 135562 krát ]
úte 07. říj 2014 15:38:28
Profil

Registrován: stř 08. říj 2014 17:46:07
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Obrázek
1 čelovka Led Lenser H7 (vyvážená pohodlná, dobře svítí a odolnost slušná)
2 multitool Gerber (občas je nářadí potřeba, zajímavý systém otevírání)
3 hromada klíčů, doufám, že je mezi nimi i od blázince :-D
4 peněženka a doklady od Mil-Tec, několik let funguje bez problémů s min znaky opotřebení
5 Tourniquet (člověk nikdy neví, kdy se může něco stát)
6 tlakový obvaz izraelák (člověk nikdy neví, kdy se může něco stát)
7 ochranné rukavice (podstatně tlustší a pevnější než běžné rukavice v lékárničce)
8 nůž Walther black Tac BTK (levný nůž používaný k libovolnému účelu v práci jako škrábání barvy, dloubání do betonu, řezání všeho možného; hliníková rukojeť není moc praktická pro každodenní nošení)
9 vysokoteplotní zapalovač (levný kousek určený jako reklamní předmět, ale zatím funguje)
10 mobil Lenovo A660 (odolnost IP67 za rozumnou cenu)
11 sluchátka Klipsch S4 (pro dlouhé cesty na pohodlné poslouchání)
12 walther PPQ s kydexovým pouzdrem pro vnitřní nošení
13 brýle ESS ICE (kvalitní brýle, často používané jen jako běžné sluneční)
14 hodinky Suunto D4 (kvalitní hodinky s drahou „údržbou“)
Kapsáče, do kterých se vše pohodlně vejde (nejsou na fotce, nebudu se kvůli fotce svlékat :-D)
Má běžná výbava, která je často nošená hlavně do přírody. Pro běžný nošení většinou vynechávám čelovku, multitool a zapalovač.


stř 08. říj 2014 17:51:15
Profil

Registrován: ned 12. říj 2014 21:42:01
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Zdravím,

denně s sebou nosím následující. První fotka zabírá komplet sadu a druhá se věnuje jen organizéru.

V


Přílohy:
EDC Vybaven.cz.jpg
EDC Vybaven.cz.jpg [ 253.7 KiB | Zobrazeno 135205 krát ]
ned 12. říj 2014 22:27:12
Profil

Registrován: pon 13. říj 2014 7:50:29
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Nůž victorinox picnicer,používán druhým rokem,chybí mi tam jen pilka.Používám ho i jako parcovní nůž,a jediná vada je že neudží dlouho ostří.
Batereka „ no name”slouží pátý rok bez problému
Hodinky „no name”levné ale čas ukazují spolehlivě
Kožený pásek už má také lecos za sebou,ale drží jak židovská víra
8 giga flashka
Obyčejný zapalovač
Obyčejná propisovačka
Telefon HTC,pořízen pouze za účelem dobrého fotoaparátu.Jinak bych zůstal u tlačítkového.
Látková peňeženka s obvyklím obsahem+adaptér micro SD,a prezervativ

https://plus.google.com/108103651095700504863/posts/PiFvuVD5nHi?pid=6069665333430029442&oid=108103651095700504863
Obrázek


pon 13. říj 2014 12:19:08
Profil

Registrován: pon 13. říj 2014 18:58:44
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Taky přidám svou troškou, jak se říká...
Na začátek bych rád uvedl, že věci na fotografii nejsou kompletní a nemusí to být vždy zrovna konkrétně tyto věci (rozuměj výrobce, model), ale předmětově odpovídají vždy. V 90% situací s sebou nosím ještě batoh ve kterém je vskutku plno zajímavostí co používám skoro pořád, ale za důležitější považuji právě těch 10%, kdy s sebou mít batoh prostě nemůžu (například různé společenské aktivity - ples, divadlo...).
Na fotografii naleznete konkrétně:
1. Peněženka- doklady, karty, občas peníze, špendlík, redukce micro SD/USB, 8GB mirco SD a fotka drahé polovičky.
2. Hodinky Casio SGW 100 - koupil jsem je za rozumnou cenu a používám je na denní nošení, ani v práci neopouští zápěstí. Za zmínku snad stojí jen kompas, teploměr a údajná vodotěsnost do 200M. Ohledně kompasu jsem si jistý v tom, že mi ukáže cokoliv, jen ne sever (dá se kalibrovat, ale dlouho nevydrží) a čidlo teploměru je umístěné tak nějak na nic, takže měříte teplotu své kůže na levém zápěstí... Ohledně primárního určení (ukazatel časomíry) jsou bezproblémové.
3. Klíče - prostě klíče s metrem a kleštičkama na nehty (záděry a natržený nehet dokážou znepříjemnit den. Pohromadě drží na Grimlocku.
4. Plnící pero Waterman - notářský inkoust aneb i psát se dá důstojně a pohodlně :-)
5. Colt 1911 A1 .45 ACP - kapacita 8+1, druhý zásobník na 8 buřtů. Za pasem ve vnitřním pouzdru MiLeC. Odladěná spoušť, střenky Pachmayr. Náboje BlackMamba.
6. Svítilna Fenix TK15 - naprostá spokojenost. Odolná, dostatečně výkonná, relativně kompaktní, baterie 18650 nebo CR123 (náhradní článek nosím v batohu), ale ještě se mi nestalo, že bych musel měnit nějak naléhavě. Jediná výtka je, že v provozu na nejsilnější režim svítí max 15 minut v kuse a pak se přepne o jeden řád níž - asi ochrana proti přehřátí - nové modely tímto nešvarem prý už netrpí.
7. Nůž, to je kapitola sama pro sebe... Nůž si beru vždy podle nálady ze sbírky. V tomto případě se jedná o HARNDS VIPER - což je čínský výrobce značkových nožů (u nás se asi neprodává). Ocel 9Cr18MoV a cena byla něco kolem 500 Kč včetně cesty po ČR až do mé kapsy. Zpracování si nezadá s renomovanými výrobci s o řád vyšší cenou. Nůž parádně drží ostří ( přebrousil jsem fasetu na "řezivější" úhel) a s klidným svědomím můžu říci, že tento model předčí i slavnou RAT1. Zpracováním, slícováním i použitou ocelí.
8. Mobilní telefon LG F6 - použit jako fotoaparát (proto není na fotce)
To je asi vše, v případě dotazů se neostýchejte, rád zodpovím.


Přílohy:
Poznámka: EDC
1.jpg
1.jpg [ 214.2 KiB | Zobrazeno 135063 krát ]
pon 13. říj 2014 20:01:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj 2014 23:04:10
Příspěvky: 2
Bydliště: Plzeň
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Ačkoliv když vidím ty Vaše mini zbrojnice a nemocnice co po kapsách nosíte (a obdivuji to), musím se přidat ke skromnějším jedincům. Více jsem nikdy nepotřeboval a když ano, našel jsem to v autě.

Jakmile zapomenu jen jednu z věcí, tak se cítím jako nahý. Myslím si, že není třeba dlouhé vysvětlování co nosím.
- Klasické pánské hodinky JVD s Casio strojkem a datumovkou, které ukazují přesně, takže žádný problém.
- Echt leder peněženka, která má v plánu nás všechny přežít.
- Kožené pouzdro na pásek Victorinox na suchý zip. Nůž v něm sedí jak pr*el na hrnci :-).
- Victorinox Forester - bez vlnek na ostří s červenými klasickými střenkami. Jsem levák, miluji ten liner-lock.
- Klíče od domu a dílny. (Poslouchejte Red Hot Chili Peppers) :-).
- Klíče od nesmrtelné Astry G 1.6i.
- Řetěz na klíče. Starý přes 10 let. (Bohužel i tak si je neustále intuitivně kontroluji) :-(.
- Benzínový zapalovač Zippo s českým lvem, který jsem zdědil po dědovi. Nechť je mu zem lehká.
- Mobilní telefon HTC Desire 500, který mi nádherně nahrazuje svítilnu pomocí LED. Ano! Tím jsem fotil :-).

Tohle vše nosím každý den. Nosím džíny, takže na pásku nůž, levá kapsa mobil, pravá klíče na řetězu + zapalovač, zadní levá peněženka a zadní pravá nosočistoplena (tu vidět nechcete :D). V autě ještě vozím sekeru Fiskars X17, samozřejmě lékárničku, obušek ESP 21'', spacák, karimatku, náhradní oblečení a další vymoženosti jako fotbalový míč :-D. To je už mimo téma :-).


Přílohy:
EDC_vybaven.jpg
EDC_vybaven.jpg [ 217.56 KiB | Zobrazeno 135030 krát ]
úte 14. říj 2014 0:48:39
Profil

Registrován: úte 14. říj 2014 8:31:39
Příspěvky: 1
Bydliště: Vídeň
Příspěvek Re: EDC soutěž o luxusní taktické brýle značky ESS
Zdravím všechny!
Moje výbava na fotce je kombinace věcí, které nosím denně a těch, co užívam při Urbex výletech. Urbex výbavu plánuji upgradovat během zimy podle zkušeností s tím, co mi chybělo, zradilo atd. :D

1. Taštička - se "Zázračnou mastičkou, obinadlem - na principu suchého zipu, da se používat i jako "provázek", náplasti, sirky ve vodotěsném obalu, občanka a karta pojištěnce.
Taštičku s sebou nosím skoro stále.
2. Brýle - ochrana proti slunci a větvičkám. Dle potřeby.
3. Nůž značky KA-BAR - "Drápek" mi dělá každodenní společnost necelý rok. Je to dárek určen pro sebeobranu, ale pochopitelně se dá použít i při míň bojových situacích :D
4. Benzín Zippo - někdy mi spadne do batohu, pyroman nejsem :D
5. Šátek, mikina, rukavice - výbava batohu pro ochranu před lesním porostem a pavouky ... jak batoh, tak hadříky na výpravy projdou totální výměnou. Poznala jsem, že na takové aktivity obyčejný věci nejsou to pravé.
6. Notes a psací potřeba - nosím hodně často
7. Ohně - .. není nikdy dost!
8. Inhalátor - mezi každodenní vybavení patří i medikamenty pravidelně nebo při obtížích užívané. Inhalátor bych v nouzi zkusila i jako kasr :D
9. Fajfka - když zapomenete inhalátor a musíte se rozdychat ... :D
10. Smrkonosopleny - víceúčelové užití
11. Zrcátko - když potřebujete vidět za roh nebo sebe
12. Flashka - data ... data ... data
13. Čelovka - no name výrobek za par €, nicméně uz tak 2 roky funguje. Upgrade je určitě potřebný a co se týče světla ... u čelovky zůstanu určitě.
14. Talisman - každodenní kolega :D


Přílohy:
received_887328147951618.jpeg
received_887328147951618.jpeg [ 188.43 KiB | Zobrazeno 135007 krát ]
úte 14. říj 2014 9:25:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz