Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 26. dub 2024 2:44:28



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Ručník Jurek Suede 
Autor Zpráva

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Ručník Jurek Suede
Kdo četl Stopařova průvodce po galaxii ví, že takový ručník je kolosálně důležitá věc :-). Ráda bych vám tedy představila ručník Suede od české firmy Jurek. Ručník se vyrábí ve dvou barevných provedeních (oranžová a světlá olivová) a ve pěti velikostech (nejmenší o velikosti
40x35 cm a největší 70x125 cm). Já vlastním velikost L o rozměrech 60x100 cm a váze 132 g. K ručníku se dodává síťový obal o rozměrech 22x26 cm.
Ručník je vyroben z mikrovlákna (složení - 85 % polyester, 15 % nylon), které je dle výrobce schopné nasát až 8-mi násobek své hmotnosti, schne výrazně rychleji než běžné froté ručníky a má bakteriální úpravu, díky které ani po delším používání nezapáchá.
Nyní k mým vlastním poznatkům. Materiál ručníku je velmi příjemný na dotek. Pocit při utírání je ale poněkud zvláštní... povrch Suede ručníku totiž víc přilne ke kůži než klasický ručník, takže pro člověka který je zvyklý výhradně na froté ručníky to chce trochu zvykání. Navíc jsem při prvním použití měla po utření pocit, že jsem stále trochu mokrá. To byl ovšem jen pocit a opak je pravdou, protože ručník opravdu pohlcuje vodu velmi dobře. Velmi dobře se mi osvědčil i při sušení vlasů, kde po pár protřeních vlasů ručník do sebe natáhl většinu vlhkosti a vlasy byly suché jako po deseti minutách fénování (což je pro lidi s dlouhými vlasy, které schnou i několik hodin, velká výhoda, zvláště v chladnějším počasí). Takže z hlediska sušení se ručník osvědčil. Nyní ke schnutí. Po výše zmíněné proceduře utření celého těla a usušení vlasů je ručník dost nasáklý vodou, ale vyždímat moc nejde. Tudíž informace od výrobce, že vyždímáním je ručník zbaven až 90% vody platí asi jen v situacích, kdy vám ručník spadne do jezera. Pokud ručník položíte na sušák do pokoje, kde je sice teplo, ale vzduch se nehýbe, ručník schne přibližně dvě a půl hodiny. O poznání lepších výsledků jsem dosáhla v terénu, kde při mírném vánku navzdory vysoké vzdušné vlhkosti ručník uschnul za pouhou hodinu i když nebyl ideálně rozložen aby schnul co nejrychleji. Ručník má poutko, které se dá rozepínat, takže pokud zrovna nemáte k dispozici šňůru na prádlo a kolíčky (taky kdo by se s tím tahal), můžete ručník jednoduše pověsit na nejbližší větev.
Velkou předností tohoto ručníku je jeho skladnost. Na obrázku níže je vidět porovnání s běžným ručníkem o rozměrech 45x80 cm, který je ale po složení objemnější než rozměrově větší ručník Suede. Navíc je ručník o kus menší než pouzdro, takže se k němu do pouzdra vejdou ještě další hygienické potřeby.
Celkově tento produkt hodnotím kladně. Nezabere téměř žádné místo, velmi dobře absorbuje vodu, schne poměrně rychle a díky rozepínacímu poutku není problém ho zavěsit kamkoliv.


Přílohy:
S6000245.JPG
S6000245.JPG [ 105.66 KiB | Zobrazeno 5368 krát ]
Poznámka: Poutko
S6000248.JPG
S6000248.JPG [ 202.21 KiB | Zobrazeno 5368 krát ]
Poznámka: Ručník v pouzdře
S6000251.JPG
S6000251.JPG [ 170.12 KiB | Zobrazeno 5368 krát ]
sob 14. pro 2013 18:05:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz