Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 5:51:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Snugpak Sleeper Extreme 
Autor Zpráva

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Snugpak Sleeper Extreme
Pokud teprve začínáte s toulkami po přírodě nebo si nemůžete dovolit utratit velké částky za outdoorové vybavení, ale sháníte se po novém spacáku, doporučuji upřít vaši pozornost na třísezónní spací pytel Snugpak Sleeper Extreme. Snugpak je britská firma, která se věnuje výrobě spacáků přes 30 let. Kromě spacáků pro civilní trh dělají i vojenské spacáky a bundy. Sleeper Extreme patří do ekonomické řady Snugpaku a dá se koupit za velmi příznivou cenu kolem 1200 kč, což je jeho hlavní výhoda, protože poměr cena/kvalita je u tohoto spacáku velmi slušný.
Příloha:
sleeper_extreme_olive_3.jpg
sleeper_extreme_olive_3.jpg [ 41.85 KiB | Zobrazeno 5005 krát ]


Spacák se vyrábí v olivovém a žlutém provedení. Vnější materiál je Ripstop nylon, který je poměrně hrubý a člověk tak nemá strach, že ho protrhne. Zároveň je svrchní materiál i částečně odolný vodě. Ranní rosu nebo mrholení spacák snese a stačí ho pak jen od vody oklepat. Rozhodně ale není dělaný do dešťů a i přesto že mokrý stále uchovává alespoň část tepla, je lepší se schovat pod plachtu, než pak spacák vysoušet.
Příloha:
Voda.JPG
Voda.JPG [ 202.39 KiB | Zobrazeno 5005 krát ]


Náplň tvoří Isofibre, čili dutá vlákna potažená silikonem, což by mělo zabránit absorpci vody a pomoct udržet maximální loft (objem). Udávané teplotní hodnoty jsou komfort -7 stupňů Celsia a extrém -12 stupňů. Tyto čísla mi přijdou trochu nadhodnocená, protože komfort má spacák podle mě někde kolem -2 stupňů, pak už se musím přiobléknout. Asi jako u každého spacáku jsou ale tyto hodnoty spíš orientační, protože závisí na každém člověku, jak moc se do spacáku obléká, jakou používá karimatku, jak je otužilý atd. Mám ale vyzkoušeno, že i když jsem hodně velká „zmrzlina“, tak se v tomto spacáku dokážu v teplotách kolem -10 stupňů vyspat a netřepat se zimou.

Vnitřní materiál spacáku nese název Supersoft. Nijak výjimečně měkký mi nepřišel, ale při odvodu vlhkosti ze spacáku dělá velmi dobrou práci. Když jsem si ho na podzim pořídila, vyrazila jsem do terénu a oproti předpovědi přišlo velmi teplé počasí. Jsem zvyklá se ve spacáku zachumlat a udělala jsem to tedy i přes vyšší venkovní teplotu. Pochopitelně mi velmi brzo začalo být vedro a potila jsem se, ale spacák velmi dobře dýchal, takže jsem nebyla naložená ve vlastní šťávě. A pokud si v zimě vtáhnete do spacáku vlhké oblečení, aby se přes noc vysušilo, tak to také není žádný problém.
Příloha:
Vnitřek.JPG
Vnitřek.JPG [ 207.74 KiB | Zobrazeno 5005 krát ]


Sleeper Extreme má již tradiční a velmi jednoduchou konstrukci – tvar mumie s vnitřním límcem a bočním zipem, který končí 40 cm nad dnem spacáku.
Zip má pod sebou dva proužky hrubého materiálu, které mají dle výrobce zabránit zasekávání zipu. To se úplně nepovedlo, protože ty dva proužky se do zipu stejně zasekávají, ale alespoň se do zipu nedostane jemná vnitřní látka spacáku, kterou by mohl zip rozškubat. Jezdec má jazýčky z obou stran, což mě osobně přijde lepší, než když je na jezdci jen jeden jazýček, který se musí přehazovat zevnitř ven a naopak. Zip je zevnitř zaizolovaný, takže přes něj do spacáku neprofukuje.
Příloha:
Zip.JPG
Zip.JPG [ 179.81 KiB | Zobrazeno 5005 krát ]


Kapuce i límec mají zcela obyčejné stahování na šňůrku, tedy nic objevného.
Příloha:
Stahování.JPG
Stahování.JPG [ 211.25 KiB | Zobrazeno 5005 krát ]


Nad límcem je kapsička, na kterou jsem ale za léta používání spacáku úplně zapomněla, protože mi uložení čehokoliv v této kapse neskutečně vadí (používá vůbec tu kapsu někdo?).
Příloha:
IMG_1055.JPG
IMG_1055.JPG [ 157.04 KiB | Zobrazeno 5005 krát ]


Na spodku spacáku jsou dvě oka pro zavěšení spacáku při skladování.
Příloha:
Průvlaky.JPG
Průvlaky.JPG [ 124.64 KiB | Zobrazeno 5005 krát ]


Trochu mi vadí, že se spacák vyrábí pouze v jedné délce a to 220 centimetrů. Pro menší lidi to znamená vyhřívání mnohem většího prostoru, než který potřebují. Na druhou stranu se dá při této délce do spacáku snadno vložit menší spacák a získat tím spací systém s výrazně vyšším tepelným komfortem (varianta k často velmi drahým zimním spacákům). Co se týče vnitřních rozměrů, tak se do spacáku vlezl i člověk s obvodem břicha 114 cm, takže se do něj vejdou i „větší“ lidé, ale manipulace se zipem už je pak poněkud obtížnější.
Příloha:
Sleeper Extreme.JPG
Sleeper Extreme.JPG [ 246.02 KiB | Zobrazeno 5005 krát ]


Jak již jsem říkala na začátku, z hlediska ceny a kvality zpracování je to velmi dobrý spacák. Jeho (pro některé lidi velká) nevýhoda a důvod proč přecházím na jiný spacák je jeho váha a rozměry. Váží 2100 g, což už se s dnešními ultralehkými materiály dá považovat za těžší spacák a sbalený má rozměry 38x26 cm, takže vám zabere podstatnou část batohu. U 60l batohu mi zabral celou spodní kapsu a ještě byl problém s dopnutím zipu, u 80l batohu už se spacák vešel pohodlně a šlo k němu do spodní kapsy dát ještě pár drobností. Výrobce sice udává, že se dá spacák díky kompresnímu vaku sbalit do rozměrů 28x26 cm, ale to musíte kompresní popruhy opravdu hodně utáhnout a spacák je pak ve vaku tak stlačený, že to vláknům nemůže rozhodně dělat dobře. A na elegantní balíček ze stránek výrobce zapomeňte, spacák bude vypadat spíš jako zmuchlaná neforemná hrouda.
Příloha:
sleeper_extreme_olive_packsize_3.jpg
sleeper_extreme_olive_packsize_3.jpg [ 59.05 KiB | Zobrazeno 5005 krát ]

Příloha:
Kompresní vak.JPG
Kompresní vak.JPG [ 130.24 KiB | Zobrazeno 5005 krát ]


A ještě ke kompresnímu obalu – doporučuji prohlédnout a případně znovu prošít švy mezi obalem a popruhy. Zhruba po měsíci používání vaku se začaly švy na jedné straně povolovat a hrozilo utržení jednoho z popruhů. Po prošití na šicím stroji už ale žádné problémy s obalem nebyly, nikde se nic nepáře ani nepraskají spony, i když jsou velmi namáhané, pokud se snažíte spacák stlačit na deklarovanou velikost 28x26 cm.

Spacák jsem pořizovala před zhruba čtyřmi lety a kromě odrbaného loga firmy vypadá stále jako nový. Zatím jsem ani nepozorovala výrazný úbytek tepelného komfortu kvůli slehnutí vláken. Pokud tedy máte napjatý rozpočet, ale přesto sháníte kvalitní spacák z odolných materiálů, ve kterém nezmrznete když teploty spadnou k nule, Seeper Extreme od Snugpaku by mohla být vaše volba. Nízká cena je ale vykoupena váhou a rozměry, takže to rozhodně není spacák pro ty co balí na lehko a minimalisticky.


pon 27. říj 2014 19:05:51
Profil

Registrován: úte 30. zář 2014 17:11:09
Příspěvky: 37
Příspěvek Re: Snugpak Sleeper Extreme
Zajímavý spacák :) Zajímalo by mě, jestli dělají i dekové spacáky? Respektive tak široké, aby v nich člověk nebyl "uvězněný". Ve spacáku, kde si nemůžu pokrčit nohy se totiž pořádně nevyspím :D


ned 02. lis 2014 13:07:54
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Snugpak Sleeper Extreme
Dekové spacáky dělají, ale nemají takový tepelný komfort. Jsou klasifikované jako jedno- nebo dvousezónní spacáky a extrém mají v -2 stupních.


ned 02. lis 2014 19:00:18
Profil

Registrován: úte 30. zář 2014 17:11:09
Příspěvky: 37
Příspěvek Re: Snugpak Sleeper Extreme
Děkuji. Když nad tím tak přemýšlím, tak vzhledem k velikosti tohoto spacáku by mělo být místa na "převalování" dost :-)


ned 02. lis 2014 21:58:55
Profil

Registrován: pon 18. lis 2013 17:08:04
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Snugpak Sleeper Extreme
Já se taky převaluji a můžu usnout pouze na boku po cca třech otočkách zleva doprava a zpátky, ale radši se budu složitěji otáčet, než abych v tom spacáku klepala kosu. Výrobce spacáků Nemo přišel v loňském roce s novým tvarem spacáků, které připomínají lžíci a jsou rozšířené právě v oblasti kolen, takže mají být údajně lépe přizpůsobené nám "převalovačům". Jenže teplotní komfort je podobný jako u dekových spacáků, takže v tom si člověk nepomůže. Bohužel vždycky když se ve spacáku udělá víc místa na převalování, vznikne tím i víc místa, které si člověk musí vlastním tělem vyhřát.


pon 03. lis 2014 7:43:03
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz