Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 20:47:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Victorinox - Forester One Hand 
Autor Zpráva

Registrován: sob 09. lis 2013 19:06:10
Příspěvky: 5
Příspěvek Victorinox - Forester One Hand
Forester One Hand
Kapesní nůž je od firmy Victorinox (švýcarská firma vyrábějící nože pro švýcarskou armádu již od roku 1891, což samo vypovídá o kvalitě). Tento nůž je civilní verzí Soldier Knife od téže firmy, který mimochodem momentálně používá švýcarská armáda. Rozdíl je pouze v barvě nátěru (Soldier – tmavě zelená, Forester - rudá) a v tom, že Soldier má místo vývrtky křížový šroubovák. Na trhu jsou 2 verze; s rovným a vlnkovým ostřím. Vlnkové ostří lépe řeže, i když po něm zůstávají stopy, ale to je detail. Nevýhodou vlnkového ostří je broušení, které se dá provádět pouze speciálním brouskem od firmy Victorinox, který není zrovna nejlevnější. Jinak musíte pracně brousit jeden zoubek po druhém. Broušení rovné čepele není problém. Čepel má očko pro rychlé otevírání, což je praktické a pohodlné. Toho využívají především horolezci, kteří potřebují něco uříznout a současně jednou rukou držet např. lano. Nůž je určený převážně pro lidi, kteří chtějí mít na svých výletech nejen nůž, ale i pilku, otvírák atd. – stačí jen sáhnout po tomhle lehkém a skladném noži, kde je vše pohromadě. Zároveň ho využije i člověk, který až tak moc do přírody nechodí, ale chce mít u sebe multifunkční nůž pro případ, že by něco potřeboval. Další výbornou věcí je protiskluzová úprava, ale na druhou stranu jí tam není dostatek. Chybí spona na pásek, ale výrobce nabízí celou škálu různých pouzder, které ji mají.

Co vše nůž ukrývá:
- Čepel s očkem
- Otvírák na konzervy s malým šroubovákem
- Otvírák na láhve se šroubovákem a odstraňovačem izolace z drátů
- Vývrtka
- Pilka na dřevo
- Výstružník, průbojník
- Nerezový kroužek na klíče

Klady:
+ Lehkost a skladnost
+ Multifunkčnost
+ Očko na otevírání jednou rukou
+ Kvalita

Zápory:
- Cena
- Broušení vlnkované čepele
- Spona na pásek
- Málo protiskluzných ploch


Přílohy:
DSC_0190c.jpg
DSC_0190c.jpg [ 220.38 KiB | Zobrazeno 5767 krát ]
stř 13. lis 2013 21:04:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. lis 2013 12:39:46
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Victorinox - Forester One Hand
Ahoj,

pěkný článek, ale dle mého je to spíš takový základ, který se člověk dočte všude možně. Chtělo by to uživatelské zkušenosti, alespoň trochu zkušeností z použití, z terénu (ať už z přírody nebo města).

Volba zubatého ostří není skoro nikdy štastná, na tom se asi shodneme. Sice se hodí na některé technické a "záchranářské" věci...ale kdo s tím zkusil např. ořezat prut na buřty, zaplakal...alespoň mě to vždycky štvalo. A o broušení už nemá cenu mluvit vůbec - čepele Solingen jsou tvrdé, odlné, a ani kulatý pilník zde nikdy neodvede stoprocentní práci... :(

_________________
Ukáže-li ti štěstí záda...vraž mu do nich nůž. Neznámý autor


úte 26. lis 2013 8:35:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj 2014 23:04:10
Příspěvky: 2
Bydliště: Plzeň
Příspěvek Re: Victorinox - Forester One Hand
LoboRock píše:
Ahoj,

pěkný článek, ale dle mého je to spíš takový základ, který se člověk dočte všude možně. Chtělo by to uživatelské zkušenosti, alespoň trochu zkušeností z použití, z terénu (ať už z přírody nebo města).

Volba zubatého ostří není skoro nikdy štastná, na tom se asi shodneme. Sice se hodí na některé technické a "záchranářské" věci...ale kdo s tím zkusil např. ořezat prut na buřty, zaplakal...alespoň mě to vždycky štvalo. A o broušení už nemá cenu mluvit vůbec - čepele Solingen jsou tvrdé, odlné, a ani kulatý pilník zde nikdy neodvede stoprocentní práci... :(

S názorem na zubaté ostří naprosto souhlasím.

Pokud nemáte v plánu řezat mokrý provazy, tak to neberte. Měl jsem Victorinox Soldier a jelikož jsem levák, našel jsem další problém a to, že ostří je broušeno pouze na jednu stranu a to pravou, naštěstí pouze u modelů se zubatou částí čepele.. tudíž já jako levák jsem si skoro ani neořezal větvičku. Poté jsem ho jedné opilecké noci vytratil :-).. Momentálně si nemůžu stěžovat, protože jsem si koupil Victorinox Forester ovšem s rovným ostřím po celé délce, výborná to věc.. navíc má vývrtku místo křižáku aneb jak já tvrdím, křížový šroubovák nahradíš jedním ze dvou plochých šroubováku (v nouzi i ostřím :-D), ale vývrtku těžko :-). Jinak je to výborný nůž, hlavně že má otvírák na pivo :twisted: .


stř 15. říj 2014 22:33:14
Profil

Registrován: pon 13. říj 2014 15:40:01
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: Victorinox - Forester One Hand
K tomu ostří:
Zubaté ostří - je obecně lepší na syntetické materiály (paracord, ...)
rovné ostří - lépe řeže přírodní materiály (dřevo, ...)
Hlavní zásada: pokud je ostří dobře nabroušené, odříznete cokoliv. Tupý nůž je k ničemu a to může mít ostří jaké chce


čtv 16. říj 2014 9:53:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware for PTF.
Český překlad – phpBB.cz